Италия 152

  • 42 526
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ако не е авантюра да заминеш напълно сама за Италия, без да говориш езика (1во ниво написа Благословена в друга тема), с 2500 евро (че и с 5 хил.), без да искаш да работиш като баданте, с нагласата къща да си купуваш, не знам какво е. Всъщност знам - чиста лудост би било. Rolling Eyes Иначе вярно че са такива парите, но е вярно и че реално с тях не плащаш наем/ипотека, ток, газ и т.н., което знаем какво перо в бюджета е месечно. Само че в конкретния случай няма особено значение това.

# 106
  • Мнения: 2 111
Това лято си купувах зеленчуци от един албанец. Заговорихме се, защото си купувах репички. Много се учуди и попита откъде съм, понеже италианците много не ги търсили. После ме попита дали гледам стари хора 😳 В четири държави съм живяла и за първи път ми се случва. Явно често това правят младите българи в Италия (Рим).

# 107
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз лично знам само за жени 50+, честно казано. Което не променя факта, че в конкретния случай лично според мен е единствения вариант по изброените причини. А за албанеца - кого се очаква да познава всъщност? Иначе репички и репи в Милано продават навсякъде и ги купуват (за разлика от мен, не обичам). Как ги правят не знам, не съм се интересувала. За Рим  не знам. Simple Smile

# 108
  • IT
  • Мнения: 3 704
Тук в търговските вериги има постоянно репички. Младите българи в Рим, най-често учат 😎.

# 109
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За неквалифицирани кадри има повече вьзможности но заплатите са ниски,баданте в Бергамо и Бреша взима 1600 евро.

това бруто, или нето, че ми стана интересно?

щото нето е една нормална, дори над-средна чиновническа заплата в контратто коммерчо и то в Милано, дето викат високи били заплатите.

# 110
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Срана ми странно, че гледачки вземат толкова високи заплати.

# 111
  • Мнения: 8 520
Срана ми странно, че гледачки вземат толкова високи заплати.
А за колко мислите  , че ще гледат възрастни хора.
В повечето случай тези жени са на 24 разположение
Наемат ги само да се грижат за възрастен или болен, в последствие , им изискват чистене и готвене.
Тежък труд е, има жени които се грижат за хора в психични проблеми.

# 112
  • MI
  • Мнения: 11 803

Ако трябва да сме честни не, не вземат масово толкова пари. Едно че познавам жена от родния ми град, която това работеше до скоро, друго че все пак имам познати с наети такива за родители. Има си официални тарифи, за най-горната категория май е около това, което написа Азия сумата, само че там и образование и опит трябва и да е например лежащ болен, който не може да се обслужва. Който го интересува, лесно ще намери договорените цени по категория, отне ми по-малко от пет минути. Само че това при положение, че не е на черно, както е в много случаи. Дори на север.

# 113
  • IT
  • Мнения: 3 704
В Лацио и надолу парите, които се плащат за лежащ болен са около 800 евро и надолу. Общо взето товичоа е пенсията на болния плюс си правят сметка и за храната, пазаруват им за около 200/250 евро и консумативи. Моя близка гледаше в Сардения, но там договорът и беше с общиината, която има социална програма 'Отново у дома' и то на не пълен работен ден беше осигурена. Чичото на свекърва ми една румънка го гледаше за 700 евро.
То и за металмекканико това  е висока заплата зависи от нивото де, но те вече не искат да сменят нивото, за да не вдигат заплатата.Аз при смяна на работодателя от 5С минах в 6 и то, с големи уговорки.

# 114
  • Мнения: 18
Здравейте  .Местим се в Бреша и много бих се радвала ,ако там успея да намеря бг мами  Simple Smile

# 115
  • Мнения: 2 253
И нещо позитивно, идваме за 3 дни този месец! Юхуу! Ще се помотаем с децата, ще пием по едно кафе, лафче с приятели, и обратно! Дано случим на по-топло време!

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 10:06 от bubanka

# 116
  • Мнения: 43
Здравейте, искам да помоля някоя от вас да ми даде малко яснота по отношение на детето. С мъжа ми сме инженери. Той е с доста специфична и много търсена в Италия професия и обмисляме сериозно да се местим натам. Аз с Италианския, Английския и Немския съм много добре, той е само  с Английски, но започва да учи Италиански сега. Детенцето ни ще е първи клас тази година и искам да попитам как стои въпроса с училището и най-вече с изучаването на езика . Има ли училища със засилено обучение по италиански през първата година за чужденци? Благодаря предварително. Весел ден Simple Smile

# 117
  • Мнения: 1 545
Здравей, до колкото знам, няма подобни училища. Всички са "нормални", а децата бързо се приспособяват. Само дето ще е по-голямо от съучениците си, защото тук се тръгва на 6 ненавършени. Успех с преместването.

# 118
  • Мнения: 43
Благодаря много за бързия отговор, а относно записването на дечица от друга държава има ли изисквания? Как стои въпроса с местата в училищата, защото тук е голяма битката за що горе свястно училище?

# 119
  • Мнения: 1 545
Говорим за държавни училища. Нямам никакъв опит с частни, но те не се предпочитат. Записванията за училище са на териториален принцип. Т.е. където ти е адресната регистрация, или където е местоработата на родителите. Не става да си избереш училище в другия край на града, само защото ти харесва. При лицеите вече не е точно така, но въпреки всичко предимство имат живеещите наоколо. Не знам точно какви документи трябват за чужденци, но поне адресна регистрация мисля. Ще питам, наскоро тук дойде нова лекторка в университета, която събота помага в българското училище, с 16 годишна дъщеря, която записа на училище, и ще ти пиша.

Общи условия

Активация на акаунт