Италия 152

  • 42 359
  • 753
  •   1
Отговори
# 255
  • IT
  • Мнения: 3 704
Седмицата на модата за жени е от 17 до 23 септември. Информация от камарата на модата https://www.cameramoda.it

# 256
  • Мнения: 269
Седмицата на модата за жени е от 17 до 23 септември. Информация от камарата на модата https://www.cameramoda.it

тази информация я намерих, но септември не съм в милано, а юни (20-22) и затова попитах как да намеря ревю през тези дни?

# 257
  • MI
  • Мнения: 11 797
Финес, как ще присъстваш на ревю на 22.06, като както си видяла те продължават до 17? Ето календар ден по ден, с ревюта и карта къде, но датите са си тези:
https://www.cameramoda.it/it/milano-moda-uomo/calendario/
Имай предвид, че тези дни в Милано се изсипва де що има заинтересован от мода и е ад. Намиране на билети доколкото знам също е почти невъзможно, има тълпи отпред, чакащи поне да видят някой известен. Simple Smile Предполагам има начини да се намерят, но в този период според Камарата на модата просто няма никакво събитие.

# 258
  • Мнения: 269
Финес, как ще присъстваш на ревю на 22.06, като както си видяла те продължават до 17? Ето календар ден по ден, с ревюта и карта къде, но датите са си тези:
https://www.cameramoda.it/it/milano-moda-uomo/calendario/
Имай предвид, че тези дни в Милано се изсипва де що има заинтересован от мода и е ад. Намиране на билети доколкото знам също е почти невъзможно, има тълпи отпред, чакащи поне да видят някой известен. Simple Smile Предполагам има начини да се намерят, но в този период според Камарата на модата просто няма никакво събитие.

ясно, че на това ревю няма да присъствам, въпросът ми е дали няма други по-малки ревюта между 20 и 22 юни (когато съм в Милано) и как да ги намеря? предполагам, че в град като Милано няма само няколко дни в годината ревюта...

# 259
  • MI
  • Мнения: 11 797
Доколкото знам няма. Това да много скъпи и много добре организирани събития, с много туристи. По същия начин изложенията на дизайн не са перманентни, а всичко е концентрирано е една седмица. Просто следеващия път се организирайте от много по-рано за датите, които ви интересуват. Моят съвет е ако решите за догодина, по-добре вижте за април, когато е Салоне дел мобиле, много повече събития има и е много по-интересно. Ако ви интересува дизайн освен мода, разбира се. Но поне 2-3 месеца по-рано, иначе всичко е препълнено, дори в околностите на града.

# 260
  • Мнения: 885
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темичката ви.
Имам питане по правен въпрос.
Родителите ми живеят в Италия. Искат да ми прехвърлят имот, който е в България, но нямат възможност да си дойдат.
Ако това прехвърляне стане при местен нотариус в Италия, документът ще бъде ли валиден в България? Като след това документът да бъде легализиран и в България.
Местен адвокат ни каза, че важат документи издадени само от посолството.
Благодаря ви!

# 261
  • MI
  • Мнения: 11 797
Направете през посолството/консулството, те имат право да заверяват като нотариус. И от превод и легализация няма да има нужда... Правила съм пълномощно така.

# 262
  • Мнения: 6 229
По съвпадение, тъкмо днес ходих по работа до консулството в Милано. Не им работеше интернетът и гишетата седят празни. Хората седим и чакаме и не е ясно кво чакаме. Една служителка се крие в някаква задна стаичка и излиза на всеки 20 минути, за да каже, че няма интернет и никаква работа няма да свърши. Пълна скръб!

# 263
  • MI
  • Мнения: 11 797
Отдавна не ми се е налагало да ходя, поседно преди две години май,  но и тогава беше подобно положението и си пожелах да не ми се налага скоро. Joy В този ред на мисли, някой подновявал ли е лична карта през тях? Или да се организирам от рано като наближи, че да не късам нерви?

# 264
  • Мнения: 1 545
Ще ви излезе по-евтино да си отидете в България и да си оправите всичките документи.
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темичката ви.
Имам питане по правен въпрос.
Родителите ми живеят в Италия. Искат да ми прехвърлят имот, който е в България, но нямат възможност да си дойдат.
Ако това прехвърляне стане при местен нотариус в Италия, документът ще бъде ли валиден в България? Като след това документът да бъде легализиран и в България.
Местен адвокат ни каза, че важат документи издадени само от посолството.
Благодаря ви!
цитирам:
Съгласно член 84 на Закона за нотариусите и нотариалната дейност българските дипломатически и консулски представителства в чужбина могат да удостоверяват датата, съдържанието и подписите на частни документи. В консулската служба не могат да се съставят нотариални актове или да се заверяват документи, подлежащи на вписване (например искови молби или договори за прехвърляне на МПС). Съобразно изискванията на Закона за нотариусите и нотариалната дейност, Консулската служба извършва заверка на датата, съдържанието и подписите на частни документи, само когато те са съставени от български граждани, представящи валиден документ за самоличност (паспорт, лична карта). Чужди граждани могат да заверяват документи с чуждестранни документи за самоличност, ако заверяваният от тях документ е предназначен да произведе действие на територията на Република България.
Не може да ти прехвърлят имот в посолството. И няма как пред италианските власти да се прехвърли имот, който е извън Италия.

# 265
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
В консулството в Милано има нотариус, който заверява документи и може да изповядва сделки между български лица, както и между български физически и юридически лица. Имах преди години подобен казус - нотариусът (без записване на час) поиска удостоверение от общината в България за платени данъци и дължимите държавни такси, лични карти(паспорти на собствениците).
С малко късмет и упоритост може да се свържете по телефона. Все пак информацията от Имотния и Търговския регистър е достъпна и те си вадят удостоверенията онлайн.

# 266
  • Мнения: 885
Благодаря ви! Simple Smile
Май по-добрият и по-евтин вариант е те се приберат в България.

# 267
  • IT
  • Мнения: 3 704
Нели, аз правих на детето паспорта от посолството в Рим, бяха ми казали от начало че много време трябва да го чакаме, а стана за по-малко от месец де.Единственото ми ходене е това до посолството.

# 268
  • Мнения: 6 229
Здравейте, банда!

Тези от вас, които са с мъже италианци и имате деца с двойно ит-бг гражданство, правите ли и показвате ли ония декларации от бащата за разрешение за излизане от България?
Аз сега през юли ще регистрирам Андреа в Бг с ЕГН и съответно едно от нещата, които подготвих във Великото Консулство в Милано (виж няколко постинга по-горе Rolling Eyes), е тъкмо тази декларация. Споменах после за това на една приятелка, която живее в Белгия и е женена за американец, и се роди спор кое как се прави. И тя, понеже е упорит Козирог, писала мейл на Гранична полиция (жива да е Heart) и това е отговорът:

   УВАЖАЕМА ГОСПОЖО,
   В отговор на Ваше запитване от 20.06.2019 г., получено на електронния адрес на  ГД “Гранична полиция”, Ви уведомявам следното:
   В изпълнение на разпоредбата на чл. 48, ал. 1 от Инструкция 8121з-813/09.07.2015 г. за реда и организацията за осъществяване на граничните проверки на граничните контролно-пропускателни пунктове, изд. от Министерството на вътрешните работи (МВР), при гранична проверка на малолетни и непълнолетни български граждани, които напускат територията на България непридружавани от родителите, от придружителя или от самото лице се изисква писмено съгласие за пътуване от отсъстващия родител/родители, настойник или попечител - български гражданин.
   Предвид цитираната разпоредба и при условие, че бащата на детето Ви не е български гражданин, при гранична проверка няма да бъде изисквана декларация за съгласието му за пътуване на децата в чужбина.   
   ЗАМ. ДИРЕКТОР НА ГДГП: (п)       
   СТОЯН ИВАНОВ

От Консулството в Милано абсолютно твърдяха, че декларация трябва, въпреки че бях там с бащата, попълнихме заедно няколко листа декларации и нямаше място за съмнение, че случайно не е италианец. Понеже стана онзи фал с интернета и не си свършиха работата, още не съм се вдигнала пак до Консулството, за да изтегля готовите документи. Понеже искат да им се плаща "15 евро на подпис" Mask, просто няма да изтегля ненужната декларация и няма да им платя, егати!
Та на вас каква ви е най-актуалната информация? Да си сверя.

# 269
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Показвам декларациите на гишетата на Wizzair при проверка на бордните карти и то само ако не съм в кофти настроение. На гишетата на граничен контрол показвам и двата паспорта при напускане на България.
Миналата година пътувах с децата от София към Италия с кола през Сърбия и без декларация не може децата да напускат територията на страната независимо дали имат двойно гражданство и издадени български и италиански паспорти.
При директен полет не ми искат декларация-съгласие. От Италия към България (с кола и със самолет) показвам само италианските паспорти.
Редактирам: дори и бащата да е български гражданин пак трябва Декларация-съгласие 😉
И още нещо искам да добавя за полетите на Wizzair : деца под 2 г имат право на допълнителен багаж без такса, който може да се регистрира като платен багаж и може да се остави на гишето или да се вземе на борда. Това не го предлагат на гишето, но е гарантирано! Повечето служители не го знаят, но “главната” ще го потвърди и одобри. Слагат стикер wizz priority без да искат такса!!!

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 16:02 от dias

Общи условия

Активация на акаунт