Италия 152

  • 42 492
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Allexa, а ти защо се отказа от 500, нали много я искаше първо. После ми се губи какво стана... Аз още я карам моята 500, ок е. Честито за новата кола! Grinning
Ами вероятно заради. ограниченията в централните зони в големите градове. За Торино, Болоня и много други е забранен трафика с някой модели коли. Не помня кой евро номер беше.
И моята мечта е хибридна кола!

# 286
# 287
  • IT
  • Мнения: 3 704
С хибридната мога да влизам в центъра на Рим иначе е забранено и синята зона ми е безплатна. А тази в градско, ако карам до 60 км в час,горе долу харчи литър на 30 км. Понякога ме пращат консултант на клиенти в др край на града и правя над 20 км в посока. По малко пари ми е застраховката даже. Но най-главната причина е, че няма да се съобразявам със ZTL, особено в дните със стачки, които по традиция са по веднъж месечно в някой петък.
Иначе от 500 супер доволна бях и то много, винаги ще ми е любима кола.

# 288
  • Мнения: 6 278
Предавам последен (да се надяваме) епизод директно от чакалнята на консулството. Отказах да валидирам и  платя излишната декларация за разрешение за напускане на Бг от небългарски баща. Обясних защо и подчертах, че дават грешна информация. Служителката каза: "Да, знам, че е така, но понякога пак я искат и затова".  
Тя така счита за редно по нейно усмотрение и за всеки случай, разбирате ли... Къде му е facepalm на този форум?

# 289
  • IT
  • Мнения: 3 704
Оффф тази, да си оскубе косата сама. Пътувах до България и се прибрах с детето обратно без каквато и декларация и сега. 4 години пътуваме така напред назад само двамата до България в голяма част от случаите и не са ми поискали досега

# 290
  • Мнения: 1 306
Здравейте, бг мами в Италия. Простете за нахлуването ми в темата Ви, но се нуждая от помощ- детето ми е по Еразъм в Падуа и се опитва да издири ръчна подочистачка. Бихте ли дали съвет в какъв магазин да я търси. И ако може да не е много скъпа.

# 291
  • Мнения: 6 278
Примерно Unieuro.

# 292
  • Мнения: 1 306
Благодаря! Ще ѝ предам веднага.

# 293
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте мами
А задължително ли е ваденето на бг ЕГН ако например не искам да вадя бг гражданство за детето?
Ако не му извадя какви са последиците и защо някой ще ме задължава да си записвам детето в България?
Тук малко се поразхлади а при вас как е?

# 294
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
“Ръчната подочистачка” може да се намери за няколко евро по магазините за домашни потреби (китайски) и в магазините за перилни препарати (Acqua e sapone, Saponeria ...)

Дете с (поне един) родител български граждани придобива българско гражданство от датата на раждането си, независимо дали и кога са подадени документите. Колко да е задължително? Не съм чувала някой да се е оплакал, че са го глобили примерно.

И по нашите мъглявини вече се диша малко по-нормално.

# 295
  • MI
  • Мнения: 11 803
Какво е ръчна подочистачка?

# 296
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Тип “mocio vileda” Simple Smile и едни дето ги има и в България : моп за под

# 297
  • MI
  • Мнения: 11 803
Оф, аз някаква електроника мислех.... Joy Това го има във всеки супермаркет и пазар....

# 298
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Аз поозвам много суифер. Особено, когато нямам време за по- оснояно чистене. Имам и едно друго приспособление, което ми подариха с пръскалка за вода. Спасява ме от петна по пода.

# 299
  • Мнения: 6 278
Оф, аз някаква електроника мислех.... Joy Това го има във всеки супермаркет и пазар....
И аз за електроника помислих, тези с пара. Затова ви пратих в Unieuro. Simple Smile Ако е просто моп Vileda, в супермаркетите.

Аз поозвам много суифер. Особено, когато нямам време за по- оснояно чистене. Имам и едно друго приспособление, което ми подариха с пръскалка за вода. Спасява ме от петна по пода.
Аз съм програмирала Roomba да чисти всеки ден и не съм мила подове вече не помня откога. Relaxed Много прецизно чисти. Щом и килимът в стаята на сина ми свети... по-голямо доказателство от това не мога да приведа. Simple Smile))

Lindita, както са ти казали, детето ти има гражданството по рождение, но трябва да се регистрира (това е въпросното "вадене на егн"). Някои го правят бързо, аз го правя сега, когато синът ми е на 12 и процедурата още е същата като за бебетата. След 14 навършени години се сменя, трябва молба да подаде той, родителите да подпишат, че са съгласни и т.н. Малко по-оплетено е. След 18 години вече пък става съвсем друго.

Общи условия

Активация на акаунт