Италия 152

  • 42 354
  • 753
  •   1
Отговори
# 405
  • MI
  • Мнения: 11 797
Добре дошла, Кристина! Аз съм до Милано, но точно от другата страна - югозапад. Simple Smile Ако искаш, кажи нещо повече за теб. Да си се проявя пак като любопитката на темата... Grinning
Момичета, аз за съжаление тези седмици ще изпусна срещата ако се организирате, по-нататък с удоволствие.
Много разхлади тук, най-накрая живнах малко. Как е при вас?

# 406
  • IT
  • Мнения: 3 704
ДОбре дошла Кристина, аз съм в Рим.
При нас хладно вечер, през деня все още има периоди на мор.
Но дано не вали така брутално както миналата седмица, половината град беше във вода блокиран.

# 407
  • MI
  • Мнения: 11 797
Да, миналата седмица една нощ се събудих, имах чувството че някой хвърля кофи вода по прозорците... Flushed поне ми изми щорите хуубаво.  Grin Но в нашата част поне не се наводни, пак северната част на Милано, както обикновено.

# 408
  • Италия
  • Мнения: 490
При нас, с изключение на въпросната нощ, когато понамокри малко, не е падала капка дъжд от три месеца Triumph Каталясах да поливам цветята сутрин и вечер, и пак изгорели Rage

# 409
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Момичета, аз за съжаление тези седмици ще изпусна срещата ако се организирате, по-нататък с удоволствие.
Много разхлади тук, най-накрая живнах малко. Как е при вас?

цитирам теб, но хайде да се направим на колеги и да кажем по 2 дати всички, хеле пък да има съвпадащо мнозинство.
(аз съм ок с тези температури, бих се подписала под целогодишни такива)

# 410
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 680
О, при нас валя. И то добре. Вчера следобяд по пътя за Катания истински потоп, но при нас валя нормално.

# 411
  • Мнения: 87
хайде да се направим на колеги и да кажем по 2 дати всички, хеле пък да има съвпадащо мнозинство.
Съгласна с предложението за повече конкретика, така че към вече споменатите 21 и 28 септември добавям 5 и 12 октомври, които засега са ми свободни

Спокоен уикенд, дами!

П.п. топлото се завърна.... 😂

# 412
  • IT
  • Мнения: 3 704
Боже прочетохте ли за пожара в завода за акумулатори до Авелино ? Имам един колега, който живее до Салерно и каза че небето е станало сиво при тях

# 413
  • Мнения: 1 545
Боже прочетохте ли за пожара в завода за акумулатори до Авелино ? Имам един колега, който живее до Салерно и каза че небето е станало сиво при тях
Сега прочетох, нали не гледам телевизия. Ама Салерно е доста далеч от Авелино, как е стигнало до там?

# 414
  • Италия
  • Мнения: 490
Нищо не съм чула или чела, но и на мен ми прозвуча странно - къде е Авелино, къде е Салерно, че и планини има помежду ... Thinking

# 415
  • IT
  • Мнения: 3 704
Знам ли къде е духал вятъра, не е ли на около 50 км Авелино от Салерно?
Каквото и да е е била ужасна тази експлозия, кой знае колко химикали са отишли във въздуха

# 416
  • Мнения: 7
Здравейте отново Simple Smile
Аз се преместих в Италия преди по-малко от година (най-баналната причина-любов Grinning ). Уча италиански, търся работа. Оказа се много по-трудно отколкото очаквах, за съжаление. Вие как се справихте с намирането на работа и, ако е удобно да питам, какво работите? Simple Smile
Поздрави от мен!

# 417
  • Мнения: 1 545
Привет, Кристина, добре дошла сред нас!
Аз лично се занимавам с информатика и работя заедно с мъжа ми, собствен бизнес - поддръжка, ремонт, сайтове....

# 418
  • Италия
  • Мнения: 490
Добре дошла, Кристина, привет и от мен. Аз също в началото  се бях отчаяла от положението с работата, докато в един момент не ми писна и не реших да се бутна в сферата на т.нар. директни продажби. Бях супер скептична, но си казах, че по-лошо няма как да стане. Е, не казвам, че живеем от това, което изкарвам, но и не се оплаквам. Напротив, сега работя по нов проект, който се надявам да пусна в действие до дни, а и още повече е свързан с България. Голямото удобство на всичко това е, че си работя от дома и разполагам със себе си и времето си, за да бъда винаги на разположение на семейството ми. Grinning

# 419
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Добре дошла и от мен.
не сме много активни тук вече, но знае ли човек, може пак да се развихрим някой ден  Laughing

моята работа е офисно-търговска, просто се намери човек, който "рискува" с мен тогава, преди... да не казвам колко години.
в коя част на Италия си ти?

@дамите от Милано+Барба : 26-ти октомври, по обед?
Джорджа ако не чете, ще и свирна аз (както и на още няколко невлизащи дами).

място - приемат се предложения, ако на някой му хрумне нещо с детски кът заради Деси?

приятна вечер.

Общи условия

Активация на акаунт