Италия 152

  • 42 373
  • 753
  •   1
Отговори
# 465
  • MI
  • Мнения: 11 797
Мерси много, влязах в така чакания четвърти месец, не че сега е много сигурно в предвид възраста ми но съм една идея по спокойна. Чакам момченце живот и здраве.
Е, значи си минала битест и първата морфология, отпусни малко душата и пак честито! Знам какво ти е, много добре при това, но наистина само си вредим с прекалени притеснения. Само се пази повече и виж да те следят редовно, сигурна съм че всичко ще е наред.... Hug

# 466
  • IT
  • Мнения: 3 704
Само аз от нашата къща усетих заметресението, беше дългичко, ма е било и силно де- епицентър Акуила

# 467
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Само аз от нашата къща усетих заметресението, беше дългичко, ма е било и силно де- епицентър Акуила


току-що прочетох. надявам се, всички да са ок  Praynig

# 468
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Здравейте,
Не съм разбрала даже, че е имало земетресение.
Изпратих си гостите и никога повече не искам да виждам толкова злояди деца! Това беше много натоварващо за всички. Твърде много! Confused

# 469
  • Мнения: 14
Здравейте група ,моля някой ,ако е имал сходна ситуация да сподели.Дъщеря ми е бременна в България ще дойде тук да роди и живее поне около 2години,тук има регистрация и ок .Въпросът е тя в България е работеща и в момента е в болнични ,защото работната обстановка не е подходяща за бременни ,ще дойде тук около седмия месец ,тоест преди забраната да лети ,как да направи така ,че да не си губи майчинството от България?Как да си вземе болничен или незнам точно какъв документ ,за да не губи правата си в България?Благодаря предварително !

# 470
  • Мнения: 2 603
Dias, какво те натовари в деца, които не ядат? Особено ако не са твои? Питам от чисто любопитство, моята дъщеря хич не е от ядящите, но не съм си и помисляла, че може да е натоварващо за някого, освен за мен разбира се Joy

# 471
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Yakamoz, признавам си, че не бях достатъчно подготвена с ....пастет и кренвирши, слънчогледово семки със сол и бяло саламурено сирене. Точно в Emilia-Romagna да не могат да намерят какво да ядат е направо кощунство от кулинарна гледна точка.
Типична италианска закуска не може за децата, защото е “сладко”. Формички като кускус (Barilla) всяка сутрин се вареше по абсурден начин, но яли. Паста : и дума да не става по никое време на деня-оставала в стомаха на топка (не споменавам “al dente” хич). Това около 10 часа сутринта. И едни увещания за всяка лъжичка като след половин час молене следваше логичното:” Никъде няма да ходим, взимаме самолета още днес за Варна и си на детска...” ! РЕВ! Нищо пакетирано или готово не е приемливо за ядене. Иииии компромисен вариант: филийка с пастет. Една четвъртинка от филийката е постижение за 20-30 Мин. Фокача не може, кренвиршки нямаше на близкия Лидл в Кремона. Стрес! В Пиаченца има, но там точно в неделя решили да не пекат!
На обяд: препечена филийка с масло. И за вечер пак същото меню. Тортели не може, защото е тестяно. Ризото? “О ама то е с ориз! По-добре не!”
СалатКите били “въздушни” и без вкус. Домати (сорт Пикадили) не минаха теста за салата.
Сокчета : не може! “Компоти нямате ли?” People Ok Woman
Сандвич не може, prosciutto не става. Шунката трябва да е като в България(калъп), друга форма не е шунка.

# 472
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Dias, ужасссссс!!!!!
Аз съм изживяла нещо подобно  от страна на големи хора. Сега, като идват у нас, мм перави барбекю, а аз си ям салата по български и не им се притеснявам.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 21:21 от danilu

# 473
  • MI
  • Мнения: 11 797
Ох, Диас, разревах се от смях, но предполагам че хич не ти е било смешно тогава... Grinning Ужас, такива гости не съм имала и фано нямам, пу-пу....
Магит, знам че може, но за съжаление не мога да ти помогна как точно...

# 474
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Ужасното беше, че децата не бяха злояди преди. Аз за едното знаех, че яде само крем супа и бях взела за него пастета и картофи под всякаква форма-пържени, варени, чипс.
Винаги вече ще питам какво ядат или не ядат гостите! Взех си поука! Книга мога да напиша от впечатленията от последните седмици. Фейлетон Angry

# 475
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
dias,струва ми се, че не е бил проблемът със злояди деца, ами с... хм... леко фиксирани родители Rolling Eyes

казвам го като майка на едно изключително злоядо (5-6 неща ядеше като малка голямата ми щерка), бях абсолютно доволна на каквото хапне от любопитство, без значение дали отговаря на здравословно приетото.
едно лято в Гърция (имам съфорумски свидетел  Laughing) го изкара на пържени картофи, подобие на бастончини финдус и някоя друга паста с домат. закуска - мляко с бисквити. сладолед. толкова.

не сме спряли да ходим на гости, или да пътуваме заради нея, признавам си, че в началото не ми беше комфортно, но никой не сме тормозили и не сме си създавали проблеми. гладна не е останала, сега е 24 (след месец) годишна дама, която яде всичко.

мисълта ми е, хора, гледайте си удоволствието и времето с приятелите. никое дете в днешно време и при нашите условия няма да залинее от глад  Wink

пп. ако се чувстваш пренебрегната като домакиня, веднага  предлагам да ти дойдем на гости да се реваншираш, обещавам че ще изядем всичко предложено  Joy

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 21:47 от feiam

# 476
  • Италия
  • Мнения: 490
JoyJoy Фей, както винаги си на ниво, от душа ти се радвам! Дай Боже, живота ни срещне някой ден на живо HugHeart

# 477
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
dias,струва ми се, че не е бил проблемът със злояди деца, ами с... хм... леко фиксирани родители Rolling Eyes
....
пп. ако се чувстваш пренебрегната като домакиня, веднага  предлагам да ти дойдем на гости да се реваншираш, обещавам че ще изядем всичко предложено  Joy
Спред мен бяха доста фиксирани и това допълнително саботира целия процес на “хапване”.
И още нещо: аз обещаното си го търся като завещано. Това по повод “заплахите” за гости  Stuck Out Tongue Winking Eye
Големият ми син също имаше период на “фотосинтеза”. Нямаше желание за нищо, нито искаше да му купя играчки, нито нещо за ядене (каквото и да е). И това с месеци. Мечтаех да поиска нещо .... Обещах си, че ако някога този период свърши (преди да хвърля топа) нищо няма да му отказвам да му купя, защото на мен ми се вижда ненужно или е доказано вредно. Доживях де....Blush

# 478
  • Мнения: 1 278
Здравейте, момичета, извинявам се, че нахлувам в темата ви, но търся мами, които живеят в Милано и могат да ми кажат на 1 януари работи ли градския транспорт рано сутрин преди 6 часа, за да се придвижим до централна гара и от там до Бергамо. Полетът за София е в 9,30.
Надявам се да ми отговорите:)

# 479
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
JoyJoy Фей, както винаги си на ниво, от душа ти се радвам! Дай Боже, живота ни срещне някой ден на живо HugHeart

mirena2000  Hug, тук Милано и околие ще успеем да се организираме само, ако някоя от вас, горещи южнячки, реши да ни посети. много сме несериозни инак, много!

възползвам се, за да предложа дата с достатъчно предизвестие : събота, 30-ти ноември.


И още нещо: аз обещаното си го търся като завещано. Това по повод “заплахите” за гости  Stuck Out Tongue Winking Eye
Големият ми син също имаше период на “фотосинтеза”. Нямаше желание за нищо, нито искаше да му купя играчки, нито нещо за ядене (каквото и да е). И това с месеци. Мечтаех да поиска нещо .... Обещах си, че ако някога този период свърши (преди да хвърля топа) нищо няма да му отказвам да му купя, защото на мен ми се вижда ненужно или е доказано вредно. Доживях де....Blush

 Joy Joy Joy

(2020 ми е година, в която може да ми се наложат извънредни разходи, и съм се зарекла в само национални дестинации, та като нищо ще направя план на желани места с форумско присъствие  Sunglasses)

Здравейте, момичета, извинявам се, че нахлувам в темата ви, но търся мами, които живеят в Милано и могат да ми кажат на 1 януари работи ли градския транспорт рано сутрин преди 6 часа, за да се придвижим до централна гара и от там до Бергамо. Полетът за София е в 9,30.
Надявам се да ми отговорите:)

maq-mi, хвърлих едно око, струва ми се че започват от 6 превозните средства  Rolling Eyes
кажи откъде тръгвате, за да направя симулация. за рейсовете до Бергамо няма проблеми, само до гарата да стигнете.

Общи условия

Активация на акаунт