Италия 152

  • 42 366
  • 753
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте момичета, моето семейство искаме да посетим Италия. Никога не сме били и затова незная от къде да започнем. Искаме април месец да си направим екскурзия 2-3 семейства с деца 9-12 годишни. Кое да е първото място, Венеция, Флоренция... незнам, знам само, че искам да е със самолет, посъветвайте ме и друго знаете ли кои агенции са добри за Италия, пък да питам тях какво предлагат. Искам от сега да резервирам, но съм ужасно объркана.

# 511
  • Мнения: 2 244
Аз не съм от италианските момичета, но си позволявам да отговоря. Първо, мисля че подфорумът "На път в чужбина" е по-подходящ за въпросите ти. Италия е голяма и богата на забележителности страна, и първо трябва да изясните какви са интересите ви и какво най-много искате да видите. А и при положение, че сте с деца, вероятно трябва да изберете по-спокоен тип екскурзия, която да включва и подходящи за тях занимания. И затова аз лично не бих се се спряла на организирана екскурзия от агенция, тъй като обикновено са с много пътуване и посещаване на много градове за кратко време. Може би бих се спряла само на Рим (още не съм била), като освен обичайните исторически места, бих посетила зоологическа градина или нещо друго за децата. Оттам може да се отиде и до морето за около час. Дори да не е Рим, да е една неголяма област - например няколко града в Северна Италия или Тоскана, или езерата. Толкова много места има, че няма как да се каже с кое първо да се почне. Извинявам се за многословието, но последно: интересни неща за деца в Северна Италия - Гардаленд, сафари парк до Милано, аквариума в Генуа.

# 512
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Никак не е лоша идеята за агенция при първо посещение и то за толкова много хора, които не говорят добре езика. Дори само от гледна точка на придвижване и трансфер е за предпочитане. Друго предимство е и екскурзовод на български език.
Преди много десетилетия съм ползвала Бохемия, но после излязоха евтините билети и.....
Сега погледнах сайта:  имат самолетна екскурзия само до Рим през април.

# 513
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз съм на мнението на Giada  Peace

единствената причина за ползване на агенция за мен са някои африкански, южно-американски и азиатски страни, или екстремни преживявания, или ТО за плажна дестинация ОИ (в последното няма начин да се намеря).
в Европа, за разходка - но уей.
решете какво ви е по вкуса, прегледайте картата и действайте!  Laughing
ако има нужда ще сме насреща.

пп. за първо пътуване и Рим, и Флоренция, и Венеция са ок. Милано - също. Флоренция и Милано бих взела кола за околностите (не си казала за колко дена планувате).

# 514
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 927
Весела Коледа! 🎁😄

# 515
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Здравейте и за много години!
Търся преводач за симултантен превод бг-ит (1-1:30 часа) със съдебен психолог за 14.01 сутринта в Моццо (Бергамо).

# 516
  • Мнения: 61
Здравейте и за много години!
Търся преводач за симултантен превод бг-ит (1-1:30 часа) със съдебен психолог за 14.01 сутринта в Моццо (Бергамо).

Здравей, пиши най-добре в групата „Нужда от преводач":https://www.facebook.com/groups/nujdaOtPrewodach/

Там често отговарят и българи, които живеят в чужбина.

# 517
  • Мнения: 61
Здравейте момичета, моето семейство искаме да посетим Италия. Никога не сме били и затова незная от къде да започнем. Искаме април месец да си направим екскурзия 2-3 семейства с деца 9-12 годишни. Кое да е първото място, Венеция, Флоренция... незнам, знам само, че искам да е със самолет, посъветвайте ме и друго знаете ли кои агенции са добри за Италия, пък да питам тях какво предлагат. Искам от сега да резервирам, но съм ужасно объркана.

Ние това лято обиколихме за няколко дни Бари и съседните градчета. Много е красиво и достъпно - със самолет се стига бързо и до центъра на града има много автобусчета за по 5 евро. Отделно с влак може да се отиде до Полиняно а маре, Остуни, Алберобело и още места, които са наистина красиви. Зависи вече какво търсите и как искате да си изкарате. С билетите за влаковете не мисля, че ще имате проблеми - говорят английски момичетата на информация.

Аз лично обожавам Умбрия, но не я предлагам понеже няма как директно да се стигне със самолет.

# 518
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
За много години съфорумки! Дай боже да се съберете през Новата Година! Изчака ми се чакането. Stuck Out Tongue Winking Eye
Имам едно питане към по- осведомените в групата. Откъде мога да намеря повече инфо за закупуването на имоти за едно евро? Благодаря предварително!

# 519
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За много години от мен също!
Успех и здраве на всички!

Вчера празнувахме 16-те години на малката ми щерка, днес оправям след-празнично и спокойно-мързеливо, имам още няколко дена до 7-ми (после пак на въртележката).

Дай боже да се съберете през Новата Година! Изчака ми се чакането. Stuck Out Tongue Winking Eye

 Joy Joy Joy
за майтап станахме!

Имам едно питане към по- осведомените в групата. Откъде мога да намеря повече инфо за закупуването на имоти за едно евро? Благодаря предварително!

аз не съм осведомена, но ми се струва, че те задължават да живееш на мястото  Rolling Eyes
инак, ако греша, и мен ме интересува...

# 520
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Feiam, да ви е жива и здрава щерката и дя ви радва дълги години!
Аз питах От името на една приятелка, която живее в Берлин.
Днес четох каквото намерих в нета. Има да ае плащат нотариални такси и май се внася някаква такса към кметството от около 5000€. По -късно ще видя,ако има  някакъв емайл адрес,или телефон за допитване.

# 521
  • In transit
  • Мнения: 11 703
За много години!
danilu, скоро имаше такава серия в Търсене на дом по света. Simple Smile Един германски музикант си търсеше такава къща и отиде в едно сицилианско село, точно по обява за къщи от по 1 евро. Ами тези, които му ги показаха за 1 евро бяха пред събаряне буквално. Накрая си купи една за около 20 000евро, пак в доста плачевно състояние и даде още към 50к за да му е ремонтират и направят за живеене.

# 522
  • Мнения: 6 230
За много години, момичета!
С пожелания за много нови срещи! Stuck Out Tongue Winking Eye

За много години от мен също!
Успех и здраве на всички!

Вчера празнувахме 16-те години на малката ми щерка, днес оправям след-празнично и спокойно-мързеливо, имам още няколко дена до 7-ми (после пак на въртележката).
Честито на дъщеря ти, Феиам!

И понеже едно време, когато открихме темата, се занимавахме с памперси и захранване (сега май само Нели и Якамоз са още на тази вълна), дайте нещо по-актуално и кажете какво се прави с акнето на пуберите! Joy Моят син на 13 гледам, че го почва. Ако има наследственост в това нещо, значи ще кара горе-долу пъпчив пубертет. Аз нямах от този тип тежко акне като обрив, но редовно имах по 2-3 пъпки да ми загрозяват фасона. В момента и той така. Питах го дали би се занимавал да си почиства лицето с лосион вечер и каза да. Така че ако имате някакви изпробвани, направо казвайте марки.

# 523
  • Италия
  • Мнения: 490
За много години, момичета!
Барб, аз понеже с това се занимавам и може би съм пристрастна, с две ръце ти препоръчвам линията Pure Sebo Vegetal на Yves Rocher. Създадена е специално за този вид проблеми на кожата и е подходяща за младежи на тази възраст. Да уточня също, че е изцяло растителна козметика. Линията има и почистващ лосион, с който можете да започнете съвсем спокойно.

# 524
  • Мнения: 6 230
О, аз това съм го купувала за себе си. Joy Дневен крем за през лятото, понеже съм със смесена/мазна кожа и лятото ми понасят само леки кремчета, та това беше добро. Както и почистващият сапун. Даже от него исках да поръчам пак, но дилърката ми е една кукувица, изчезна някъде тази жена и си останах без. Simple Smile)) 
Ок, пазя каталозите, ще разгледам пак серията като за сина ми, не се бях сетила. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт