Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 58 916
  • 670
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 19 687
Милите Confused

# 361
  • Мнения: 1 744
Минавам само на бързо, защото откакто се върнах на работа общо взето нямам време за нищо. Това с болестите и ние го минахме от октомври до март и всички по ред на номерата боледувахме. Най-добрият вариант, когато майката е болна е разбира се да се отдели от детето, ние така правихме и слава Богу при нея нещата се разминаха в пъти по леко.
Решила съм живот и здраве ако ни даде Бог второ определено да съм на принципа разделай и не боледувай Grinning

# 362
  • Мнения: 14 784
По-добре да не разделяш,така малкото си изгражда имунитета рано-рано и после в яслата не боледува. Но всеки родител си решава де.
Надявам се да минават вече тези вируси и болести,макар че при нас тепърва предстои. Ще я пускам и аз на детска скоро,та се подготвям психически за боледуванията. 😆
Иначе сме добре. Бибата я махнахме успешно,вече дори не се сеща за нея. Но й никнат кътници и постоянно ръцете са в устата. 🙄 Тя като малко бебе не си ги лапаше,ся на “дърти години” започна. 😂
Друго ново няма.
Прегръдки на всички и драскайте с добри новини и здрави дечица! 🤗

# 363
  • Мнения: 506
В групата в яслата вече имаме случай на варицела. В "трепетно" очакване съм. Няма край ......Sad
Яко съм се сдухала.

# 364
  • Мнения: X
За мое съжаление, варицелата в яслата ни подмина. Исках да я изкара сега и да забравя, но уви...

Съжалявам, че не пиша много, но от работа, болести и ученически тревоги (с баткото), нямам време в носа да си бръкна!

Дано с идването на пролетта, и болестите се поразредят за всички!

# 365
  • Мнения: 1 426
Аз съм още болна. Спасяваме една отвара за кашлица, която ми казаха. Но трябва да се пие по-продължително време.

Лошото е, че от неделя малкият също се разболя.... Край няма. Не знам какво е това чудо.

Краси, Адинко, бързо оздравяване.

# 366
  • Мнения: 2 615
Лид, бързо да оздравявате и вие.
Ние вече сме по-добре, няма температура, но е с обрив като шарка.Даже аз мислех, че е варицела, но било следствие от високата температура. Взех си болничен за голям ужас на управителката ми и се гледаме вкъщи.
 Прежръдки на всички и здрави дечица.


Един въпрос който не е свързан с децата - малкия се облегна с цялата ръка на клавиатурата и екрана на компа се разшири до н-та степен.Незнам как да го върна в нормален вид, ако някой знае би ли ми помогнал.

# 367
  • Мнения: X
Краси, пробвай с windows бутона и - (дето е нарисувано логото на Windows).

# 368
  • Мнения: 1 117
Незнам момичета ,но вече се побърквам . Малката кашля едно 15 дни.Пий 10 дни антибиотик защото имаше червено гърло и температура.Вчера я водих на друг лекар ,различен от личния лекар.Според него има алергия и затова кашля .Смени сиропа за кашлица и даде противоалергично .Отделно на мен ми откриха един от хормоните по - висок с една единица.Имам един зъб за умъртвяване .И един куб други неща които ми тежат.

# 369
  • Мнения: 2 615
Ани, надявам се вече Мишето да е добре Heart
Дано и всички други сте здрави!
Ние уж сме добре, само носа му е запушен....Аз обмислям смяна на работата, с такава с по-ниско заплащане, но с почивни събота и неделя.Просто не издържам, когато детето почива аз да работя и отделно лятото сме с удължено работно време, и докато се прибера детето ще спи Sad

# 370
  • Мнения: 1 118
Дано са здрави вече всички октомврийчета, а и братчетата и сестричетата им.
Краси, аз минах на 6-часов работен ден, за което съм супер благодарна на работодателя ми, че се съгласи. Естествено това рефлектира върху заплащането ми и в момента взимам 75% от предишната си заплата, но към момента това положени ме устройва, тъй като работя от 9 до 15ч и към 16ч взимам малкия от ясла. Просто беше ад да се прибирам в 19ч, баща му го взимаше последен, беше супер крив и кисел и у дома беше малък ад. Това се оказа добро решение за нас и съм доволна, че от работата бяха достатъчно гъвкави и се навиха.

# 371
  • Мнения: 2 050
Ели, чудесно е това! Аз бях се върнала на половин работен ден, когато дребното беше на 7 месеца. За тогвашния момент ни устройваше, но 4 часа докато си събера акъла и бяха минали. На 6 ми звучи супер и е хубаво, че има такива работодатели. Ние си говорим за връщане в обозримото бъдеще и честно казано на цял работен ден с двамата не си представям, определено бих си търсила дали ще е намалени работно време, дали 4 дни.. ще видим.

# 372
  • Мнения: 2 288
На пълен работен ден е доста тегаво, особено, когато ММ работи на смени, има дни, в които съм в тотален облак, нямам идея каква се случва. Ставам в 6, излизам в 7 и се прибирам в 17:30-18ч, лудница е. Лошото е, че моята работа няма  как да е за по-малко часове.

# 373
  • Мнения: 2 615
При нас също е една каша....мм работи също на смени включително и нощни.Аз съм на три смени, като втората е до 20.30 сега, но лятото ще е до 21.30 😕. Отделно свекървата идва от село да го взема от ясла, когато ние не можем, майка го гледа събота и неделя, иииии лудницата е пълна. Та накрая се принуждавам да си напусна хубавата рабата и да съм на минимална заплата.

# 374
  • София
  • Мнения: 1 309
krassi14 Sad Много неприятно. Няма ли как да наемеш детегледачка за няколкото часа/дни? Има ли как да договориш както Ели - по-малко часове и съответно по-малко заплащане, но поне да останеш на работата си?

Аз бавно изплувам от дупката. Засега още гравитирам на ръба да се върна в нея. Днес имам именик. Бях забравила Neutral Face

Пуснах баткото на ясла. Стискам палци да не се разболее, че ме е страх за бебето още. Малкото почнах да го захранвам, защото млякото вече изобщо не му стига. Почна да иска храна на 2,5 часа. Чаках да минат обриви, да мине месец с новото мляко, да ... нам си кво и накрая просто го захраних. Яде морков и си умира от кеф.

Мисля да вадя баткото сега с колелото навън. Само да изпия още 1 кафе и да дойда на мене си.

Общи условия

Активация на акаунт