Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 58 897
  • 670
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 288
Патето също започва да се тръшка по-малко или свикнах, не знам точно. Бебето и той почна да се тръшка по земята, когато му откажа нещо. Когато се скарат за нещо аз го взимам и им казвам, че двама се карат, а трети печели, те, като под команда падат на земята и започват рев и тръшкане.
Обаче аз трудно издържам и си виквам, карам се и така, ми, по-емоционална и импулсивна съм си.

# 421
  • Мнения: 2 615
При нас тръшкането си е в пълна сила и няма изгледи да свърши.

# 422
  • Мнения: 1 118
И при нас като при Краси... Тръшкането продължава. От около седмица и нощния терор се завърна. Или пък да са растящите последни кътници, не знам вече и аз. Дано има причина, а не е само нестихваща проклетия, че тогава вече ще го закъсаме яко. Във фазата на отрицание е, всичко е “НЕ”. Умирам за почивка, вече съм като призрак.

# 423
  • Мнения: X
Да се включа и аз, че не съм от доста време.

Относно градините: както знаете, моята е на ясла (държавна) още откакто стана на годинка и сега автоматично отива в градината към яслата.
За държавната ясла, в която е в момента мога да кажа само хубави и прекрасни думи. Щерката всяка събота и неделя се стяга за ясла и много реве, когато й казвам, че днес НЯМА да ходим.
В градината (държавна) където ще е от септември, 4 години прекара и баткото. Отново - евала, страхотна градина. Когато стана време да кандидастваме в ИСОДЗ с малката, казах на ММ, че или в тази ДГ или никъде другаде.
Относвно ЧД или неЧД, баткото ни беше 2 години в частна ясла, защото не го приеха в държавната. Еми, сега малката е в държавна и разлика не виждам, освен едни 500 лв, де.

С махането на памперса, нямаме голям успех. Пишка в гърнето сутрин, след ставане и следобед, но с акането не желае много. В яслата казват, че си върши работата, когато я слагат на гърнето, ама...

За тръшкането, не ми се говори. Тръшка се яко, успокоявам се, че явно не е само тя.
Батко й в това отношение беше ангел, не помня изобщо някога да е имал каквито и да е прояви на тръшкане.

# 424
  • София
  • Мнения: 861
На моята напоследък като ѝ се скарам за нещо, почва да ме гледа супер възмутено и ми казва "И защо сега не сме приятелки??"Sweat Smile Sweat Smile Sweat Smile Sweat Smile Sweat Smile

Баща ѝ, милият,  пък от сега се е загрижил детето в коя гимназия ще учи и си прави вече тънки сметки. Ще ме уморят тия двамата, заклевам се.

# 425
  • Мнения: 2 050
Започваме в Италианския лицей, пък после ще видим 😆

# 426
  • Мнения: 2 721
Аз съм във филма с ходене на логопед, още не говори малкия, както се очаква за възрастта му. Не мисля, че ще му помогнат, но...
Отделно ми наливат, че няма да е готов за градина-гърне, хранене сам, ще му е трудно. Подозорам, че от частната ясла искат да ни задържат още година заради парите...

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 15:18 от помбер

# 427
  • Мнения: 2 615
И аз се притеснявам, че не яде сам и на градината може и да си гладува.А отделно, че не ми е ясно как ще иде сам до тоалетна....ака си и в гащите.Пълна трагедия Sad.

# 428
  • София
  • Мнения: 1 309
Да се включа и аз Hug

Баткото изкара някакъв вирус тази седмица, 3 дни с температура в нас. Сега само хрема и кашлица останаха, но намаляват. Ще се оправи. Лошото е, че другите се скапахме, а най-зле е бебето. Дано успея да овладея пристъпа и да не се озовем в болница днес.

Уви, последните няколко седмици е така. Пуснах баткото на ясла, защото полудява в нас. Той влачи вируси, които бебето кара най-дълго. Безкраен цикъл и не, не съм свикнала още. Рафтът със сиропи е претъпкан.

Никакъв напредък с памперса - нулев успех. За яденето не мога да кажа - в нас отказва да яде. Вчера е ял 2 лъжици овесени ядки за закуска - точно 2. За вечеря в 11 вечерта яде половин филия с лютеница. Предния ден яде само шепа ядки. Какво ли не готвя и давам и отказва всичко. Хем знам, че щом не яде, значи не е гладен. Иначе си отваря сам хладилника и си взема нещо за ядене или ми посочва какво иска. Е, понякога иска шоколад, ама него не го стига Simple Smile

В момента си готви макарони. Разбирайте - бърка на котлона докато се варят и не ми дава аз да бъркам. Уж знае, че пари, да видим дали ще завършим успешно готвенето.

За говореното - приказва още бебешки, рядко прави изречения.

Сега е на фаза подреждане из нас. Качва се на стола си, взема си нещото, което е решил.  Например имам един панер с всякакви дреболии, дето не се знае къде им е мястото. Вади го на масата и почва да го подрежда - химикали, моливи, флашки, слушалки и реди ли реди Grinning

Взехме проходилка на бебето. След като я сглобих реши, че е за него и тръгна да се намества да сяда. Отне час и половина рев, докато разбере, че само бебетата, които не могат да ходят сядат в нея, а батковците си играят с играчките отстрани. Grinning

Изключително трудно ми е излизането с двамата заедно. Ако съм с раница, баткото задължително ще направи истерия и се чудя как да го овладея него. Ако съм с количката - малкото се сърди и иска да го нося, а баткото ... не е ясно къде ще се тръшне. При последния път вървях с ревящо бебе в количката и ревящ баткото, който го влачих за ръка. Това ми идва в повече Sad Мисля, че мога да изляза с двамата след 13 години. Тогава ще ми е по-спокойно и се надявам никой да не реве.

Аз... ще оцелея. Стискайте палци бебето да не се влоши днес! И някой ден ще си наваксам съня.

# 429
  • Мнения: X
Ох, Роузи! Кураж....
 Почвам да си мисля, че не беше много лоша идеята децата да са ми със седем години разлика.
Сега баткото гледа малката...
Дано се закрепи бебко и се размине болницата!!! Стискам палци!

# 430
  • Мнения: 2 615
Роузи, стискам палци да се подобри малчо и да не се стига до болници! Прегръдки.

Ние цял месец не ходим на ясла и свекървата и ММ го гледат.Но свекървата не е спряла да мрънка и нарежда, да съм напускала работа....подлудява ме вече.Е , оплаках се Sad

# 431
  • София
  • Мнения: 1 309
Писах, писах и се изтри. Уф.. накратко  - в болница сме. Не успях да се справя със спазъма. Биха урбазон и вече диша добре. Този път поне не направи дихателна недостатъчност. Казват, че нямало да успея да се справя вкъщи. Ама вината ме гризе.

ММ е с баткото в нас и се опитват да се излекуват. ММ ще го събори жестоко. 😞 Аз... Отивам да се къпя. Толкова пот не се е ляла от мен от месеци.

# 432
  • Мнения: 1 426
Мисис, 😢 кураж и сили! Кога ви изписват? Имате ли нужда от нещо?

Не се обвинявай. Правиш всичко по силите си, понякога нещата не зависят изцяло от нас. Гушки!

# 433
  • Мнения: 2 615
Мисис, бързо оздравяване на всички ви! Не се обвинявай ти правиш най-доброто за децата си😚

# 434
  • София
  • Мнения: 1 309
Благодаря ви! Всичко имам, нямам нужда от нещо. Много благодаря. Още е рано да се каже кога ни изписват. Пътеката е 6 дни, така че най-вероятно ще е нещо такова. Днес се почнаха изследванията, умори се героя. Сега спи малко. По-спокойно ми е, макар че ми е криво.

Общи условия

Активация на акаунт