Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 58 808
  • 670
  •   1
Отговори
# 435
# 436
  • София
  • Мнения: 1 309
Рефлуксът се върна с пълна сила. Отне ми известно време да разбера защо това дете мрънка така. Вчера изкара целия ден на ръце в мен и само се разхождахме. Ако спра - почва да плаче. След като върна храна вечерта ми просветна защо е кисел. Ще му включа пак сиропите, спирам пюретата и се надявам да го успокои.

Явно ще си изкараме и уикенда тук, поне така се очертава засега.  Тия инхалации в 2 посред нощ ме убиват. То се буди, разсънва, мрънка, 1 час се приспиваме на ръце. И после има инхалация в 6 сутринта и нещата се повтарят Sweat

ММ се стабилизира и се гледат с баткото в нас. Поне те са добре.

Сега съм в дилема. Затварят пак градината за ремонт и ще работят в малки групи. С малкото 2 пъти сме в болница за 3 месеца. За да го опазя, трябва да спра баткото от ясла. Обаче пък той има нужда от неговата си среда. В период на имитация е и ако изкара няколко дни само с нас и почва да имитира бебето предимно. Това не води до някакво добро развитие за него - не научава нови неща, а копира движения и звуци на бебето. От друга страна с двете по цял ден аз полудявам Rolling Eyes Да почвам да търся детегледачка ли... да го оставя ли на ясла, сега все пак е лято и по-малко са вирусните заболявания...  Sad

# 437
  • Мнения: 350
Изключително трудно ми е излизането с двамата заедно. Ако съм с раница, баткото задължително ще направи истерия и се чудя как да го овладея него. Ако съм с количката - малкото се сърди и иска да го нося, а баткото ... не е ясно къде ще се тръшне. При последния път вървях с ревящо бебе в количката и ревящ баткото, който го влачих за ръка. Това ми идва в повече Sad Мисля, че мога да изляза с двамата след 13 години. Тогава ще ми е по-спокойно и се надявам никой да не реве.

Аз... ще оцелея. Стискайте палци бебето да не се влоши днес! И някой ден ще си наваксам съня.

Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но   се опитвам да ви следя.

Мисис роузи разбирам как се чувстваш и аз съм във същият филм. На 06.04. се роди моята малка принцеса Петя.  Сега е почти на 2 месеца и се кърмим,  а баткото вилнее отстрани и си иска своето. Аз не го пуснах на ясла, защото майка ми го гледа по програмата за детегледачки и мисля, че го отчитам като грешка (накара ме да се замисля дали все пак не е било правилно решение). Въобще не е самостоятелен. Не може да се облича сам, не иска да яде сам и с памперса сме до никаде. От вчера го оставям само по слипчета и веднага се изака и изпишка без да каже. Майка ми ми помага, но той ни разиграва и помощта въобще не се осеща.  Поне го изкарва навън, че и аз не виждам как ще стане с това кърмене и без това малката почти не може да излезе навън с неговия обиден сън от 3 часа и домашните задължения. Сега преболедува някакъв вирус с висока температура за два дни и ме е страх за малката и тя да не лепне,  току що се изкашля няколко пъти докато седи на гърнето каквото е такова не искам да го мисля.

Стискам палци да се оправите скоро всичките.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 309
Здравейте, нас ни изписаха вчера. Твърдят, че е здрав. Аз имам разни съмнения, заради задържания секрет. Още хъркат гърдите според мен, но не свирят.

Баткото от вчера е с 38,5. Иди ми да са гръмна. Засега тъпча с Нурофен, днес май не е вдигал, но не съм и чакала да се вдигне. Дано е минало и да не го лепне малкото.

Спах ехеее много часове. Само в 3 давах Нурофен и в 6 храних бебето...

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 23:48 от Мисис Роузи

# 439
  • Мнения: 2 288
Мис, надявам се екшъна да е на финала. Гушкам те!
Стейси, няма грешни решения според мен, така си го усетила - така си го направила, не съжалявай, всяко положение си има предимствата.
Дами, всичко ще премине, вярвам го, не че съм го усетила още, но знам, че идва светлината Simple Smile
Пате и Мече са огън, двамата се тръшкат, бият и реват до безобразие! Не знам как да постъпя, как да възпитавам, в шах съм, а и не съм сигурна, че каквото и да говоря и обяснявам ще бъде чуто.
Сега си седя и пия бира на спокойствие, двамата вече спят. Следобедните смени на работа на ММ са ми кошмар.
Относно излизането и кърменето да кажа при мен какво проработи. Пате е доста носено бебе, раницата е влизала в употреба ежедневно. Мече е изключително носено бебе, не търпеше количка, слинг и после раница, така се вози. Миналото лято излизах към яслата с празна количка и бебето в слинг. Пате се товари в количката и отиваме в парка да играе, а бебе се гушка. Той се кърмеше на поискване, а в слинг и раница изключително лесно и дискретно се кърми. Бебеносенето ми помогна да оцелея и все още ми помага. Като беше бебешан, къпя него, кърмя и замятам на гръб, докато го приспивам носейки влизаме с Пате в баня -зъби, гърне душ и към детската, където я обличам. Обичайно той заспива и с нея отиваме да го сложим в кошарата. След като бебето спи ние с нея се гушкаме и приказваме, пеем 5мин и я слагам и нея в кошарата. Днес схемата беше почти същата, но бебето го сложих след нея, че беше спал до късно. Сама ли съм с двамата, нямам шанс да се оправя без ергоносилка, иначе е драма и рев до небето.
Аз сменям работата, мисля че ви казах, от утре съм безработна, а в понеделник отново ще воювам на фронта работен.
А децата, имат си моментите и заедно , махам снимката

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 12:54 от Pure_nature

# 440
  • Мнения: 2 615
Мисис, радвам се че сте си вкъщи, а баткото щом не е вдигал днес, значи всичко е ок!
Ние тия дни се гледаме пак в къщи, че е с едни гадни сополи, че и не минават....
Пюр, да са живи и здрави Пате и Мече, страхотни са 😙

# 441
  • Мнения: 14 770
Пюр,много са сладкии! 🥰😍❤ За такива моменти си струват всички екшъни,които описвате. 😊

Мисис,Краси,да минават болестите вече!
Заведете ако можете дечицата на море,може да намалеят боледуванията.

# 442
  • Мнения: 2 615
Днес малчо е на ясла, плака обаче много и сополите като текнаха.....очаквам да ми се обадят да си го взема, а няма кой да го гледа 😕

# 443
  • София
  • Мнения: 1 309
krassi14 Няма, няма да се разболява повече! Сополите са нормални при рева, персоналът го знае Wink

steisi77 Pure_nature е дала много добри идеи. Опитай, може да е получи добре!

При мен си ми тежи носенето. Нямам никаква сила, сега с качени десетки килограми след бременността, които не се свалят, хич не ми спори. Ама няма много избор, все нещо се влачи. Хубавото е, че баткото започна все повече да е самостоятелен и да намаляват драмите. Оптимист съм, че една седмица бях без него и сега излизаме двамата на разходка, че и ме държи за ръчичка и слуша.

Снощи с разстройство. Дано да е от вируса и температурата. Днес вече няма температура, почнах и пробиотик.

Баба му е на гости тази седмица. Детето закусва с шоколад Imp Продължава да отказва да яде. Записах детска кухня, нея я хапва. Издължил се е, не е мръднал на килограми и изглежда по-слаб. Свикнала съм да е шишко и сега ми е странно.

Ходихме днес на фризьор. Беше рев и сълзи, но смъкнахме 10 см коса. Вече не му влиза в очите Grinning И тези сини очи изпъкнаха жестоко Heart

# 444
  • Мнения: 1 118
Привет и от нас! Да докладвам, че при нас варицелата дойде Simple Smile Многи се надявах да му се размине, но в неговата група в яслата почти всички се изредиха вече, та нямаше как. Добрите новини са, че днес сме 6-ти ден и не усетих как мина до сега, не е вдигал температура, не е имал неразположения и пъпките бяха много малко и вече завяхват. Пожелавам на всички октомврийчета, които не са я карали, така леко да я изкарат.
Тази вечер сме на родителска среща в градината, където ще е на есен. Още две седмици има в яслата и ще бъде командирован на морето при баба и дядо за лятото. За това живея, имам нужда от спешно презареждане на батериите, тъй като този бебешки пубертет ме изцеди на макс. Майките с по две, и то породени, вие сте ми абсолютни идоли, респект, свалям ви шапка как се справяте!

# 445
  • Мнения: 350
pure_ natur благодаря за идеите, но в тази жега незнам как ще оцелея с раница или слинг.  Аз по принцип се изпотявам много, а сега като кърмя се засилва още повече.  Страх ме е и да не прегрея малката.

Мисис радвам де, че сте по добре,  дано всичко отшуми. 

Бързо оздравяване на всички болни децица. 

# 446
  • Мнения: 2 615
Момичета, как сте вие и мъниците? Мисис, баткото как е?
Ние сме на ясла и от два дни не е плакал, което е голям напредък Simple Smile.

# 447
  • Мнения: 14 770
Браво,Краси!
Аз нали бях решила да я пускам за юни и юли,та както не бяхме боледували с месеци,така ни хвана някакъв ужасен вирус с ангина и кашлица. И двете! Тя се оправи и почти нищо не пи като лекарства,освен витамини и сиропче,обаче мен ме удари в ухото. Няколко часа много силни болки,но вече минава де. Та пазете се,че седмица вече стана,гърлото още не ми е минало напълно.
И вече се обезмисли пускането на ясла,щото този месец мина. За юли само няма смисъл ии така. Ще си се гледаме май май.

# 448
  • Мнения: 2 615
Anyyyone, бързо оздравяване!

# 449
  • Мнения: 14 770
Момичета,понеже знам,че повечето сте на работа и нямате време да ровите из форума,си позволявам да пусна линк със зов за помощ.
С майката пишем в друга тема и от снощи не съм на себе си ,като прочетох какво им се случва.
Много моля,ако имате възможност,помогнете и разпространявайте:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1122458
Времето е много малко,но вярвам,че ще успеем!
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт