Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 58 894
  • 670
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 261
Здравейте, момичета 😄 Случайно попаднах на темичката ни, явно съм ви изпуснала при откриване на новата тема още. Много се зарадвах, че пишете, сега ще се върна да наваксам 😉
Честита нова година и от мен! В общи линии сме добре, аз си изкарах 2 години майчинство и една година в бюрото по труда. От три месеца съм на работа, вече понапаснахме нещата. Двете ми хали са в една детска градина, но ходи основно баткото. Дани ходи по един-два дни в седмицата, когато аз съм дневна смяна и няма как. Април мисля да го пускам редовно да си ходи.
За пеене - не е като да не могат - викат комшиите 😆

# 571
  • Мнения: 1 242
Кое е най-чудесното на почивните дни ?! Да станеш в 6 сутринта и да гледаш, като плешив бухал Simple Smile)))) Минавам да ви поздравя и да ви питам как сте и децата. Гера сложи очила, +4 на всяко оче. За мое учудване , ги понася добре и не ги сваля. На контрола в Токуда сме след 6 м, да видим как е - намалява или прогресирва този глупав страбизъм с астигматизъм. Хубав ден ви желая Simple Smile

# 572
  • Мнения: X
Добър ден. Нашата изкара ужасен грип. Първите няколко дни беше ужас. Слава Богу, съм гърмян заек, още като вдигна Т веднага в Токуда да й направят бързия тест за грип. Почнахме същия ден Тамифлу...

# 573
  • София
  • Мнения: 1 309
Браво, posh_! Умно си действала!

Ние сме добре. Бати слуша, ходи на градина, харесва му. Пее много и се опитва да говори.

Малкото продължава с боледуванията, не е спрял. Оказва се, че имуноглобулин му е нисък и почнах стимулант. Мина един курс, има промяна, но още е много ниско. От време на време ходи на ясла, но проходи вече. Даже днес проби кучешки зъб, пък още резци няма от другата страна.

# 574
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета. От много време се каня да споделя проблема ни и ето ме тук. Вече караме четвърта година , а продължава да ака в гащите. Инат ли е, каво е нз, но в детската градина всичко си казва. Как да постъпя, че да не го насилвам.

# 575
  • София
  • Мнения: 861
Привет на всички!

Тази година ни почна скандално. Първо в детската градина имаше бум на въшките и всички деца хванаха - очевидно и много родителите покрай децата. Unamused Както и да е, веднага щом открих и по нейната глава, и си казах - айде, минаваме на задружна семейна терапия с Паранит - лосиони, шанпоани, спрейове, всичко. Дария беше разстроена и рева, защото ѝ било тъжно за въшките, които били нещастни от това, че си нямали дом, и си мислели, че главата ѝ е техният дом, а аз съм лошият човек, който ги е изтрепал наред Laughing

Та мина това, дойде настинка със задна хрема. Тъкмо проверявам кога е на смяна лекарката ѝ - и хоп! Ама тя се преместила да работи в провинцията... Ново двайсе. Търсихме по спешност педиатър, въобще пълен филм. Две седмици кашля, но мина.

И днес поредното "щастие" - варицела. Rolling Eyes Още като видях обрива по вратлето сутринта и ми стана ясно каква ще е работата. Аз, разбира се, никога не съм я карала, така че и тази радост ще стане двойна в близкото бъдеще Scream

Чудя се какво още може да се обърка. Smile

# 576
  • София
  • Мнения: 3 261

Ох, Инер, съчувств Simple Smile Дано я изкара леко. Изобщо не е сигурно, че и ти ще се заразиш, пожелавам ти да прескочиш. Пош, за колко време стават тия бързи тестове? Дали ги правят в цибалаб? Питам информативно, иначе сме здрави - баткото донесе вирус от градината, но не е грип, нещо леко с много хрема и без висока т.
Теди, щом в градината си казва, не се притеснявай - скоро ще намериш правилния начин и за вкъщи. Най-вероятно си е свикнал и понеже е съзнателен, не иска да промени...
 

# 577
  • Мнения: X
В Токуда го правят за 15 мин става.

# 578
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте, момичета. От много време се каня да споделя проблема ни и ето ме тук. Вече караме четвърта година , а продължава да ака в гащите. Инат ли е, каво е нз, но в детската градина всичко си казва. Как да постъпя, че да не го насилвам.
Thinking Значи си ползва гърнете по предназначение в детската градина, но вкъщи не иска. Може би желае да привлече внимание, може и вкъщи много да се заиграва и да стиска до последно или просто госпожата в групата да го респектира далеч повече от мама. Но си трябва дисциплина според мен. Не с караници и насилване, но да му се обяснява, че е грешно така и само бебетата го правят. Може и госпожите от градината да питаш какъв подход прилагат, явно работи Sweat Smile

Мариша, предвид изключително високото ниво на инфекциозност на вируса, нямам надежди да ме прескочи. Дано само го изкарам по-леко като дойде момента. Sweat Smile Болни от варицела се точат в градината от коледните празници насам и явно просто дойде и нашето време. Но по-добре да я изкарат децата сега, отколкото на 30+ после, като мен.

Противогрипни ваксини на децата някой слагал ли е? Thinking

# 579
  • София
  • Мнения: 1 309
Олее, Инер. Joy
Дано се размине на теб. Пожелавам бързо да се оправи дребосъка.

Тъкмо написах, че сме добре... И вчера цял ден по болници. И двете с температура, малкото със спазъм, разбира се. Искаха да ни оставят в болницата, отказах. Нямам шанс да се справя с двете там. Дано не ми е грешен избора. На антибиотици, с пулмикорта и вентолин. Малкото е по-добре де, слава богу. Спирам му вентолина засега, че полудява от него.

Вчера правихме и теста за грип при дребното, отрицателен е. В Софиямед го правихме, 25 лв е, за 15 минути е готов. За баткото беше рано, искат на 12 час от разболяването. Най-вероятно не е грип при него, само с 38.2 температура е. Само едно дете остана вчера в градината, всички болни.

Сега сме в нас, опитвам се да ги приспя...

# 580
  • Мнения: X
На нас ни се разби съня от тоя грип, седмица по-късно се опитваме да се върнем в релси...
Относно варицелата, за втори път я пропуска, бих искала да я изкара и да минава. Аз я карах на дърти години, покрай баткото и щях да пукна.

# 581
  • Мнения: 2 050
Не пристигна ли тая прословута ваксина срещу варицела и в България? Аз най-накрая успях да се забода преди месец и съм много доволна, децата също са ваксинирани.

Вече ще изкукам аз, със здравето са сравнително добре, но яслата затвори началото на декември и вече откачаме дружно. Някак едно време си мислех, че няма начин да съм от тия майки дето викат, ама елате ме чуйте някои следобеди 😕

# 582
  • София
  • Мнения: 861
От години я чаках тази ваксина, но - уви, за малко ще се разминем! Sweat Smile Не че това, че бях ваксинирана против коклюш, ми попречи да хвана коклюш в детството ми, но поне не заразих другите ваксинирани деца. Като цяло аз съм много за всички възможни ваксини, че като си знам личния естествен имунитет, ако пропусна нещо, после непременно ще го изкараме по семейно и ще умра от яд, че не съм взела превантивни мерки. Както стана с рота вируса.

И малко оффтопик... Забелязвате ли колко различни анимационни филмчета правят за децата ни днес Stuck Out Tongue Closed Eyes В нашите едно време, тип Том и Джери или Бегача по пътищата, имаше малко диалог и много хумор... А тия дни слушам как Пламъчко се обяснява "Повтаряйте след мен: кинетична енергия / хидравличен цилиндър / аеродинамична форма..." и се чудя какво по дяволите се обърка с анимациите Sweat Smile Не че имам против Дора, Пламъчко или Рибките гупи, ама са наблъскали твърде много сложна терминология за твърде малки дечица... На дете на три не му е работа още да разбира от физика за десетокласници.
Но пък Дария ги гледа с обожание и чинно повтаря и завтаря какво там искат. Стигнахме до там, че ония ден като вървяхме по пътя към детската градина, тя си говореше: "Внимаваме да не настъпим ако по тротоара. Щом видите ако, кажете "ако"!!!" Rolling Eyes Flushed Laughing Laughing

# 583
  • Мнения: 2 050
Хаха вкъщи децата не гледат ТВ освен по изключение (организирахме по празниците “Милион и едно желания” 😉), обаче обсесията с ако е налице. Като вървим по улицата и само ми сочи - виж, мами, ако на куче, внимавай не настъпиш. Малкото и то се ентусиазира и почва да сочи и да вика “ау, ау”, голям сме цирк. В една книжка незнайно защо са нарисували някакво пиле, кацнало на улична лампа и минира отвисоко, не пропуска да ми го покаже и да обясни 🙈

# 584
  • София
  • Мнения: 1 309
Забавно ви е с това ако Joy

В нас сме на тема имена и присъствия. Много се впечатли от градината и записването им в дневника сутрин. Изборява децата от градината поименно - Петър - няма го, Павел - няма го и така къмто 20 броя Joy Учим имената - негови, наши, забавен е. Някои звуци още не ги казва добре, например "в". Решил е, че фамилията му завършва на ...неТ. Поправям, че завършва на "в" като "вода". На следващия въпрос как се казваш, ми се отговаря: "...неТ, в, като вода" Joy

Днес си държи температура, поне е до 38.5. Малкото беше добре цял ден, играха си много. И сега вечерта удари 40.3. Отново съм силно притеснена, не беше вдигал 24 часа температура, днес беше видимо много по-добре и това след като вече му е активен антибиотика на 3-ти прием ме тревожи много. Пак направих вентолина и то откачи милото. Крещя, тича, хвърля играчки, полудя направо. Не мога да го укротя да стои мирно. Мамка му. Това рязко влошаване не е на добре, да видим накъде ще ме отведе. Sad

Общи условия

Активация на акаунт