Бъдещи десетокласници - 2019/2020

  • 51 513
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Излязоха ли в някои училища изявление относно формирането на профили в 11 клас. При нас имаше анкета за двата профила измежду 8. Според тази анкета казаха, че ще формират профилите от тези, за които има минимум 18 желаещи , а самите профили ще ги обяват в 10 клас. Не се знае обаче как точно ще се кандидатства за даден профил
Скрит текст:
  За сега имам информация за 73то в София -Профили -  Мат/ ит, мат/физика, химия/ био, история/ бел. Ще се кандидатсва с оценките по предметите от 8-10 клас+ оценка от матурата+ оценка от матурата по ит, за профил мат/ит

# 616
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Доколкото разбирам, това са допитвания за третия и четвъртия профилиращ предмет, тъй като първият и вторият са определени още с постъпването в гимназията. Не е много добре, че деца с наклонности, различни от масовите, ще трябва да пренебрегнат интересите си заради другите. Интересно какво е това второ и вътрешно (само между учениците в тази гимназия) кандидатстване и защо ще се организира.
Скоро имаше РС и не е обсъждано нищо за след 10 клас.

# 617
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Доколкото разбирам, това са допитвания за третия и четвъртия профилиращ предмет, тъй като първият и вторият са определени още с постъпването в гимназията.
  Точно така. Не съм се изказала ясно.
 
   Виждам слабо място на системата. От една страна има училища с дефинирани 4 профила при кандидатстване в 8 клас. Само дето никой не е разяснил на деца и родители, че в 11 и 12 клас ще се изучават само тези предмети. Ние тук го нищихме, ама съвсем теоретично, доколкото си четяхме наредбите, ама никой в училищата не го коментира това сякаш.Попадах и на учители, които не бяха и чували за такваз система и възможност. От друга пък тези, които нямаха определени трети и четвърти профил сега са в догадки - какви ще са профилите и как ще влиза в тях. Предполагам все пак, че ще са вътрешноучилищни класирания, но пък нищо не пречи за училище със същите профили да се кандидатсва и отвън. Което може да всее смут и затова нека си го кажем, та белким регламентират нещо навреме.

# 618
  • Мнения: 21 455
 Обсъждали сме възможните варианти. Фиксирани профилиращи още с приема, определяне на допълнителните профилиращи ( или един профилиращ) с учебния план за 10. клас и съответно - или осигуряване на всеки да учи каквото иска ( със сигурност ще има значение дали ще се събере група), или предлагане на ограничен набор от профилиращи предмети, за които ще има вътрешно класиране - примерно по среден успех от първи гимназиален етап.
За да кандидатстват външни ученици, трябва да са обявени свободни места в конкретната паралелка на приемащото училище, т.е. няма да е масово явление.

# 619
  • Мнения: 1 230
В училището на сина ми нищо не се коментира. Родителски срещи няма, имахме една в началото на годината и толкоз. Нали изцяло са на ел.дневник и бележник, в тях отразяват всичко - оплаквания, похвали, активност и отпаднаха и родителските срещи.
Децата питат класния за това какво предстои след 10 клас, той казва, че не знае нищо все още. нямало яснота.
Ще видя как ще завърши тази година, обмислям местене в друга паралелка на същото училище, за да избегнем госпожата по математика, но той се инати. Времето лети безмилостно бързо и трябва да вземем решение и да действаме.
Кажете как са наборите, излизат ли по купони, учението е ясно, че върви. Тук са все умни дечица.
Моят нали се записа на лагер с класа и сега гони релефа по телОто да извае, че как щял да съблече инак на плажа?!
Та до средата на юли е на режим - хранителен и спортен, после щял да отпусне душа за един месец поне. Hands Muscle

# 620
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Силно казано че върви учението. Повечето отлични и много добри оценки се смъкнаха с единица. Но пък българския и историята се вдигнаха, ама там нямаше как, щот по история по-надолу не можеше.
  На купони не ходи, но за релефът си се грижи постоянно.В 9 часа се прибира редовно, такава ни е уговорката, въпреки че ако зависи от него може да остане да спи до лоста. Средата си избира само от спортисти и фотографи. Формата му е идеална, съдържанието - не дотам. Продължава с фотографията, но нивото му ми е неразбираемо. Снима странни неща, като тесла ,капеща върху кална вода и други подобни, но пък явно това се цени някъде, понеже има доста големи фотографи, които го следват и му следят работите. И ако остане време - музика.

# 621
  • Русе
  • Мнения: 7 057
И при нас на РС нищо не казаха за след 10 клас. Само учителката по АЕ каза, че който се яви на матура и има над 60 процента успеваемост ще вземе Сертификат.
За ученето въобще не се напъва. Нали и без де чете изкарвал четворки, петици и шестици... Confused
Дпес имат патронен празник и са от обяд на училище. След програмата ще ги водят на театър.

# 622
  • Мнения: 1 230
Амбър, супер за фотографията!! Щом го следват фотографи, значи се справя страхотно.
Абе, което им е "гъдел" го правят перфектно и са упорити.

# 623
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Привет на всички Simple Smile
Отдавна не съм писала, че основно ви чета от телефона, а мразя да пиша от него Relieved

Влизам да споделя информация относно профилирането след 10 клас от снощната родителска среща в училището на наборката.

Скрит текст:
73 СУ "Владислав Граматик"  в гр. София, по известно като втора немска гимназия Blush

Първата част беше с родители от всички девети класове с директора.
Обясни, че ще има пет профила, но тъй като малко закъснях, не записах всички. Така или иначе ще ги качат на сайта на училището. При всички положения ще има профили: химия и биология, математика и ифизика и математика и инф.технологии. Ако има повече желаещи от бройките за даден профил, ще се прави отсяване на кандидатите, като се вземат предвид оценките по съответните предмети, изходно ниво по съответните предмети и оценките от НВО в 10 клас. Това в случай, че не могат да бъдат удовлетворени желанията на всички ученици. Все се надявам, че като са 4 паралелки, ще има място за всички в петте профила.
Директорът също така каза, че училището ще се опита в 10 клас да помогне на децата за професионална ориентация, което да улесни избора на профили.
В 10 клас също така ще се опитат да осигурят по желание допълнително по 1 час седмично по химия, физика и инф.технологии в извънучебно време, за да могат учениците да се ориентират по - лесно към профилите. Нещо като кръжоци, проекти ... Посещението няма да е задължително и ще могат да се сменят. Това е неофициално и по инициатива на самите учители по думите на директора.

В 11 и 12 клас децата имат право на 2 часа ФУЧ (факултативно избираеми часове) съгласно нормативната уредба.

Хубав и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 624
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Очертава се конкуренция навярно за профилите с биология и ИТ. Доколкото разбирам най-много желаещи има за тях. В нашето училище обещаха че ще се съобразят с желанията при формиране на паралелките с профили, като няма да се формира профил, ако желанията са под 18, заради изискване за минимален брой за паралелка/клас. И училищата още не са много наясно, но ако има интерес, може да се вземат мерки по навреме.Доста въпроси изникват. Най-вече с хорариумите. Близко дете кандидатства в Австрия преди няколко години. Искаше психология, но за там напливът от австрийци беше голям и не можа да влезе, но се класира в специалност, която му беше второ желание - компютърни науки. Не знам дали са искали хорариум в този университет. Така че е хубаво да се осведомите навреме, за да няма изненадани неприятно. Три или четири профила ще има училището. Кога ще ви уведомят. Как ще се избира профил.

# 625
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Никакво движение в темата. Много почивате, ей Simple Smile
В НЕГ поне засега информацията е, че предложените профили ще са както досега БЕЛ с история, МАТ с  ИТ и биология с химия. Разбира се, трябва да се съберат и минималния брой деца.

# 626
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Явно добре се справят наборите, няма оплаквания, никой не пише Wink

При нас нищо ново. Дени има още една седмица футбол и им свършват мачовете и тренировките. Поне малко повече свободно време да има след училище. После пък започват изпитите /файнълите/ за края на годината, та пак ще е зор. Поне още малко остава - до края на Май са и после почивка.

# 627
  • Мнения: 8 071
Ирка, с много положителна нагласа си Joy нямало от какво да се оплакваме Smiling Imp не ни се почва...
То изпитвания, контролни, не се учи... електронния дневним ми "изписуква" нощем и ме "радва"... всичко между 2 и 6 Thinking някак на случаен принцип ми се вижда...
Иначе рита вече редовно, че и това беше зарязал... някакви турнири, поразтеглени сухожилия, понавехнат глезен... поне се движи повече, а и разказва, не само да ми бучи. Питам аз "не загряхре ли малко?", а той "Ние сме малко като нашите национали, не загряваме много много преди мача, че най-много до средата и шъ са умОрим! Лееекичко, че да има сили до края Laughing"
Иначе праща скрийн шот с името му в дрийм тийм на седмицата Relaxed

# 628
  • Русе
  • Мнения: 11 918

То изпитвания, контролни, не се учи... електронния дневним ми "изписуква" нощем и ме "радва"...

Долу горе и при нас тъй.Само дето шестици и двойки няма, обаче идва контролно по математика, където нивото му е точно за толкоз.Той развива една теория, че и двойки да има на контролното и класното, понеже досега е с 4 по предмета, щял да мине. Постарах се разбия тез легенди и от вчера има условия, че без да видя решавани задачи ,тренировка няма да види.Разбира се първо преподадох цялата математика ,след като открих огромни липси отново.

# 629
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Joypeneva_a  на принципа съм - липсата на новини, са хубави новини Joy

Дени днес се оказа, че имала файнъл по едн от предметите. Кога е учила, въобще не знам, но не съм я видяла да отваря учебник. Ще видим. Каза, че по този предмет се бори за 5 /В/, бил много сложен, според нея. Като я питам какво точно учите - ми не знам, разни неща, които били супер скучни. Предмета е AP Human Geography /АР - е отпред защото е колежански клас - има изпит другата седмица и ако го изкара с определен резултат ще и се зачита за клас взет в колеж и няма да има нужда да го взима след време, ама да видим и там какъв резултат ще изкара/. 

Иначе мученето и бученето е посевместно на тази възраст. Ей това клипче им пускам и на двете и им казвам, че са едно към едно, нищо, че са момичета. JoyJoyJoy


Общи условия

Активация на акаунт