Готови ли сме за бебе?

  • 8 170
  • 307
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 811
АМ и нуждите на бебето със сигурност няма да ги съкратим и заменим. Може да спестим от нашите , но не и от тези на бебето. Благодаря на всички за изявеното мнение. Както написах по-горе си направих изводите и сметките за себе си!

# 301
  • Мнения: 25 676
Абе, вие да не мислите, че просят от нямане? Наистина нямащите се срамуват прекалено много, за да просят. Просят такива, които така са свикнали. Последно гледах една в благотворителния, която имала нужда от всичко, включително и кофа (или леген беше), за да мие бебето, че не можела да си я позволи, но иначе щяла да си плати разходите за куриер. Предполагам всички се сещате, че разходите за изпращане на кофа, са по-големи от цената на кофата. Същата имаше във фейсбук снимки с професионален грим и прическа.
Има и такива, да.

# 302
  • Мнения: 18 522
Лично аз, като се обръщам назад, понеже вече имам и по-големи деца, разбирам, че понякога съм давала излишни пари за страшно много неща. Тогава са ми се стрували много важни явно. Изобщо не е било така, но човек го разбира след време Simple Smile

А за киселото мляко, Боже, то да е проблема. Проблем е, че има деца, които студуват и гладуват, които не се учат. Това е проблема. А не че яли кисело мляко или не спазвали не знам какъв си хранителен режим. Имам дете, което от АМ направи анафилактичен шок като бебе, едвам я спасихме. Да бях й забъркала едно кислео мляко, едва ли щеше точно това да й се случи. Да, моя случай е единичен, но стига майката да е загрижена и да храни редовно детето, да си живее то в топъл и уютен дом, голяма работа че изяло нещо не според разпоредбите на СЗО.

# 303
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз не успявам да разсъждавам като вас. Вярвам, че на всяка жена, на всяко семейство може да се случи да изпадне в немилост и да е без пари. Да, ние правим каквото можем да не сме така. Но на тези хора не мога да гледам отвисоко и да ги заклеймя. И без това им е предостатъчно трудно. Има ли намесени деца, трябва да се помага, държавата ни е бедна. Това са фактите.

Може, да, никой не спори за това. Въпроса е, че когато нямаш "два по един" в джоба не е най-подходящото време тепърва да правиш бебенце, понеже се гледало само с много любов, 5 бодита от ВУ и много неща безплатно от приятели и ФБ и понеже можело евентуално може би да родиш за 0лв. Вече ако има налично дете/деца и семейството е настигнато от криза е съвсем различно от това да правиш тепърва дете по време на самата криза.

# 304
  • Мнения: 18 522
Повече ме плаши българската традиция да се живее с роднини, или на съседни етажи с тях, понеже те "ще помагат". Помощта накрая си я плащаш с лихвите, но младите хора грам не го разбират. Аз пък не разбирам тях и така Simple Smile

# 305
  • Мнения: 2 050
Вие въобще не разбирате за какво говоря. Никой не може да отговори на въпроса на авторката .  Единственото, което можем да направим е да споделим нашето собствено виждане за нещата, което може да не важи за нея.
Аз си мисля, че те сами трябва да си направят сметка . Изобщо не твърдя, че е лесно да се гледа дете. Напротив !  Просто трябва да знаеш и да си наясно дали можеш да си го позволиш. Нещата изобщо не са толкова прости. И всеки сам преценя за себе си. Аз може да искам доход от 3000 лева, на тях може да им е добре и с 1500.
Живея в провинцията, тук заплатите са мизерни. Има семейства с по две минимални заплати. Имат по две деца и си гледат. Идея си нямам как се справят. Навярно мизерстват и се лишават. Това е техният избор. Избрали са да живеят с 2, не с 200 . Аз така не искам.
Ами другата страна на монетата? Може финансово да си ок, но с раждането на бебето никой не знае какво го чака .
 Общо взето колкото и да мислиш, пак могат да ти излязат криви сметките.
А това с живеенето при роднини е просто недопустимо за мен. Да , но наблюдавам доста семейства живеят заедно. На някои даже им харесва.

# 306
  • Мнения: 18 522
Да, затова всеки си преценява и си действа както реши. Минимума е добре да го имаш, и да знаеш, че той е само началото. После като поотрасне детето, съвсем други разходи изникват и тогава е в пъти по-важно да не го лишаваш.

# 307
  • Мнения: 35 892
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт