Тунис - 2019/2020?

  • 82 666
  • 798
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 286
Христос Возкресе!
Моля за препоръка за хубав хотел в Тунис - да е на първа линия, да е хубав и чист, да има пясъчен плаж и поетапно влизане в морето, пясъчно дъно, без нужда от аква-обувки, вкусна храна, ако има и някоя и друга водна пързалка, ще е супер 🙂 Разглеждам за алтернатива на анталийски хотел евентуално.
Благодаря предварително!
Аква обувки не мисля, че ви трябват за Тунис въобще.
Храната е средиземноморска кухня...разбира се без свинско.
Vinchi Nozha beach е на читава цена.
Ако търсите по-високо ниво гледайте Иберотел, ТУИ...
Обиколила съм повечето от хотелите, които се предлагат от Абакс, така че ако нещо там гледате, мога да пратя линк с лични снимки и да споделя лични впечатления.
Относно екскурзиите: Ел Джем, Сиби Би Саид, двудневната в Сахара си струват всеки лев
Може ли да споделите с всички?

# 241
  • Мнения: 68
В хотел Vincci Nozha Beach - Хамамет от 02.09.2019 г.

 Здравейте ,може ли мнение за хотела Vinci Nozha Beach ? Как е плажа там ?
    Здравейте, извинявам се закъснението с отговора. Ние бяхме много доволни от хотела, плаж, стаи, обслужване. Само да кажа, че задължително трябва още при настаняването да си заплатите за хубава стая, иначе е ужасно. Нас ни питаха на рецепция дали искаме гледка море, но отказахме, след като отидохме в стаята и видях какъв ужас е се върнахме, дадохме 20 евро за целия престой и настаниха с гледка плаж, пързалки. За пари правят всичко, но и ние доволни. Пак бих се върнала там😀

# 242
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте,
от нашата ТА ни изпратиха такава оферта. Може ли някой да даде набързо отзив за тези 3 хотела. Дали стават? Храната как е? Да не би да е само вегатарианско и оскъдно?
Ние никога не сме били в Тунис, кракът ни не е стъпвал там, идея си нямаме що за курорти има - хубав ли е плажът, хубави ли са хотелите, обслужването, храната също е много важна, защото в нашата компания има 6 мъже, които принципно карат само на пържоли, могат да направят компромис за част от дните, но не и за всичките.
АКвапарка ни е важен, защото водим 4 деца.
Пишете, моля!

Разгледайте нашите предложения за почивка в Тунис, с полет от София на 15/09


SKANES SERAIL & AQUAPARK 5* - 652 лева

THALASSA SOUSSE RESORT & AQUAPARK 5* – 691 лева

VINCCI NOZHA BEACH 5* – 767 лева /препоръчвам/


Цената е на човек и включва:

Чартърен полет София - Енфида - София с включени летищни такси и багаж до 20 кг. чекиран и до 7 кг. ръчен
7 нощувки в хотел по избор на съответната за хотела база изхранване All Inclusive
Трансфер летище - хотел - летище
Медицинска застраховка на ЗК"ЛЕВ ИНС" с покритие 10 000 евро (за лица до 70 г.)
Изпращане на летището от представител на TO
Обслужване на място от представител на местната фирма партньор (при пътуване в чужбина)
Обслужване на български език на място


ПС: На Хриси Цвети ще и пиша на ЛС за повече инфо.

# 243
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
VINCCI NOZHA BEACH - мисля, че е 4 звезди. Но без значение на категоризацията, като качество също е по-скоро 4 звезди. Виждам, че отзивите и оценките за него са доста паднали, което ме изненадва, защото аз го харесвам като хотел. Хубав плаж, читави стаи, пързалки, приятна територия. Абсолютно типичен хотел в Тунис.

Скрит текст:
Не знам дали ще се виждат, но това са лични снимки от 2019 - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10157569317797450&type=3  Направих албума публичен, дано да е станало.

# 244
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Благодаря, Галактически Пътешественик!
То излиза, че в Турция са по-хубави хотелите, така ли?

# 245
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Благодаря, Галактически Пътешественик!
То излиза, че в Турция са по-хубави хотелите, така ли?

Зависи, какво търсите.
Тази година поне от отзивите сега, по турските хотели анимация вечерна няма или е доста обрано. После вече навсякъде не е на открит бюфет, а те ви подават и сипват. Туристите са малко и разнообразието пада. Ако цената е същата като предходни години - не си струва.
Тунис има за мен няколко плюса: всички плажове са пясъчни, кухнята е средиземноморска, цените са доста прилични. Освен това има опция за по-лежерно екскурзии наблизо.

# 246
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Аз като обстановка ги гледам, не са такива лъскави като турските, май. А какво значи средиземноморска храна? Риба и морски дарове? На мен агенцията ми писа, че основно храната е вегетарианска.

м/у другото, да ви питам още нещо (те и горните въпроси ми остават): има ли сирене??? Не се шегувам, ще ви кажа защо: бяхме в Египет на екскурзия по Нил, която приключи в Хургада. Така или иначе ние и тоя един ден, който беше в хотела, не стояхме на едно място, ходихме в пустинята. Но сме яли в този хотел 3 пъти. И трите пъти обиколих няколко пъти ресторанта, но нямаше сирене. Сигурно не ми вярвате. 3 пъти търсих сирене и питах персонала. Ми нямаше. Това е. ИНаче пици печеха на място, спагети, но нямаше сирене.

# 247
  • Мнения: 3 589
Ние също се колебаем между Турция и Тунис. За съжаление нещата се поразместиха служебно и остана август. И в дветестрани би било адска жега, нали?

# 248
  • на село
  • Мнения: 830
Тунизийската кухня не е вегетарианска, какви са тези агенции - звучи като майтап.

Има всякакви меса, без свинско. Сирена, плодове и салати - в изобилие. В хотела, в който съм била, освен предварително приготвената храна, се готви на място пиле на скара, паста, омлети, прясна риба и дори жабешки бутчета. Любимото ми откритие е щандът за мекици сутрин Simple Smile Сядах до него, за да гледам как ги върти лелята и да си допълвам чинийката.

Ако раздадете някой друг бакшиш на сервитьорите, ще запомнят какво пиете и докато се усетите, вече ще са ви заредили масата с подходящите бутилки.

Също си набележете някой от рецепция - срещу десетина евро стават изключително услужливи. Нас ни настаниха по-рано и то в апартамент, въпреки че бяхме платили двойна стая.

# 249
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Тунис е в челната тройка на производство на зехтин и маслини в света. Вегетарианска кухня определено не е - всичко си имат без свинско.

# 250
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, изчетох с интерес всичко което сте написали. Ние също ходим всяка година в Турция, но живота е един и ми се иска да пробваме нещо друго. Питането ми е:
1.Гледам дати около 6.10 дали ще става за море?
2. Набелязахме екскурзията в Сахара, дали ще ни трябват по дебели дрехи за там?
3.Понеже нямаме голям бюджет гледам хотели до 550лв на човек, дали можете да ми препоръчате някой или да ми дадете отзиви за тези на  които се спрях: CHICH KHAN HOTEL, Хамамет, HOUDA GOLF BEACH & AQUAPARK, Сус ZODIAC HOTEL Хамамед
4. И последно питане Сус или Хамамет да изберем ?
Благодаря ви

# 251
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Здравейте момичета, изчетох с интерес всичко което сте написали. Ние също ходим всяка година в Турция, но живота е един и ми се иска да пробваме нещо друго. Питането ми е:
1.Гледам дати около 6.10 дали ще става за море?
2. Набелязахме екскурзията в Сахара, дали ще ни трябват по дебели дрехи за там?
3.Понеже нямаме голям бюджет гледам хотели до 550лв на човек, дали можете да ми препоръчате някой или да ми дадете отзиви за тези на  които се спрях: CHICH KHAN HOTEL, Хамамет, HOUDA GOLF BEACH & AQUAPARK, Сус ZODIAC HOTEL Хамамед
4. И последно питане Сус или Хамамет да изберем ?
Благодаря ви

1. Може да е малко хладно вече. Правя коментар от гледна точка на типична "змия".
2. В пустинята е много по-топло, отколкото по крайбрежието. Не са ви нужни по-различни дрехи.
3.Разглеждала съм Зодиак. На мен ми допада и често го продавам. Хубави, просторни стаи, сравнително скоро ремонтирани. Приятна територия с басейн и пързалки. Удобно разположение за разходки - атракционен парк съвсем наблизо.
4. Предвид горното - Хамамет

# 252
  • Мнения: 630
1. В Тунис пристигнахме точно на 6 октомври. Времето беше като лятото в България, водата беше топла. Не знам дали е обичайното време за този период или сме хванали някаква аномалия.
4. Понеже имаме афинитет към арабския свят, нарочно избрахме Сус, защото е голям град със стара част, крепостни стени, забележителности и пр., да обикаляме. Ако горното е без значение не мога да дам съвет, но при една от екскурзиите трябваше да минем през Хамамет, който е по на север, времето там беше лошо, за разлика от Сус. Отново не знам дали така се е случило или фактът, че Сус е по на юг оказва значение.

# 253
  • на село
  • Мнения: 830
Ние почивахме в началото на октомври - идеално време за плаж и басейн. За хотел не мога да кажа, защото ние се организирахме самостоятелно, а този, в който бяхме, не е в листата на ТА. Хамамет избрахме, заради летището. За   Сус, който е отправна точка за екскурзията в пустинята, се каца на друго летище, до което ние нямахме полет, понеже не пътуваме от България, но бг агенциите имат чартъри дотам. Или поне имаха преди.

# 254
  • Мнения: 83
Благодаря ви момичета! Прекрасни сте, живот и здраве ако отидем ще пиша отзиви!

Общи условия

Активация на акаунт