Направи си сам от нищо нещо - 5

  • 72 088
  • 233
  •   1
Отговори
# 150
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Катеричке, нямам познат с такива инструменти.
 Denyil, ще следвам съветите ви! Няма как да се сложи малка саксийка вътре в  малката дупка. Идеята ми беше да я използвам за нещо, вместо да я хвърля, но си мисля, че за вазичка става!

# 151
  • Мнения: 654
Използвай я за кашпа. Сложи малка саксийка вътре и в керамичната ще се оттича водата. Това ми идва като идея.
Ама тя керамичната е мъничка, щом е поставка за домакински прибори. А и откъде да вземе малка саксийка с тази неправилна форма...
В Практикер сукулентите са в много мънички саксийка - кактусчета и др.

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Ако ще я пробиваш - вече са казали - на ниски обороти и без удар. Задължително със свредел за стъкло.
Може да поливаш мястото с вода, докато пробиваш, за да се отнема топлината, която се акумулира от въртеливото движение.

# 153
  • Мнения: 6 883
За пробиването на глина с вода, сещам се, че върху мокри цигли ( глинени), не трябва да се стъпва, защото се чупят много по-лесно.

-----------------------------------------

Прекрасно е! Маже ри да ми кажете как сте направили люлката? И как е закрепена за тавана?

Снежанка, авторът на това мнение си е изтрил профила.

Авторката на това мнение сега е с профил Mößbauer-Effekt.


snejanks09, наскоро гледах такъв тип хамаци в някакъв магазин в МОЛ Парадайз - от централния вход в дясно, някъде след  Берьозка.
Лесно може да се направи и домашен, само трябва да имаш достатъчно здраво дърво, не зная дали дълга точилка би била достатъчно здрава. Ето как се прави такъв модел
 



А може да се направи съвсем прост хамак от здрав дюшечен плат, който да се върже от двете страни с възел Прусик ( достатъчни са 2 намотки) и да се закрепи към дървената пръчка. При малко изтегляне на двата края по една от дължините, става като фотьойл. Много е удобен и можеш да си го вземаш и навън на пикник.
Клип, в който са показани възлите https://www.youtube.com/watch?v=0gCYJ2D0PRo

Ще си позволя и да се самоцитирам, ето един много хубав детски домашен хамак.
Ако имаш въпроси, питай на ЛС д не затормозяваме темата.
Момичета, много красиви, уникални неща сте направили!!! Няма да ви изброявам поименно, защото ще напиша имената на всички ви .

Сбъдваща, много обичам хамаци, с удоволствие ги правя и ползвам. Но нямам място за домашен. Още преди няколко години харесах един прост модел, който ще ви предложа тук. Може някой да се възползва. Simple Smile

Подробно изработване със снимки:
https://abeautifulmess.com/2014/06/hammock-chair-diy.html

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 14:11 от Diorela

# 154
  • Мнения: 1 274
Преди няколко месеца направих къща за кукли за дъщеря ми.
След това направих и някои подобрения.Трябваше да измисля как да сложа балдахин на кошарата и леглото.Е измислих го...нанизах ги на сламки 😀.На който не му де дават 200лв за къщичка....така...ще го мъдри...
Горното легло е от кутия на таблет,кошарката от кутийка за телефон.
Дивана го направих от кутия за маски,а матрака от гъби за чинии 😀😀Масичката от ненужна играчка и капак от клечки за уши.Тапицериите и балдахините от старото бебешко одеало на дъщеря ми..
Ето какво се получи...До ден днешен се гордея с "изобретението си",че ми костваше три дни да го измисля и направя..



# 155
  • Варна
  • Мнения: 4 108
HENA, прекрасна е 👌 Преди години гледах едната си кръщелница, майка и нещо заета беше, та се занимавахме с някакви подобни ръкоделия. Да е била на 5 год. Като си дойде майка и, нашето каза: Искам Мира да ме гледа, тука ще стоя 🤣 Съседи бяхме по онова време Simple Smile
Затова си представям емоцията на дъщеря ти и как тази къща е ценна за нея Simple Smile
Като дете на мен баща ми ми правеше мебелите за кукли и котенце Simple Smile

# 156
  • Мнения: 1 274
Благодаря🌹
Да,дъщеря ми беше много щастлива,че успях да направя тази къщичка.Чак забрави за онези,които бяхме видяли по магазините.
Много си я харесва.❤🌸

# 157
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Много красиво ,прецизно и детайлно изработена.Браво на вас !
Представям си колко е щастливо детето....аз като бях дете и играех с кукли видях един гардероб за кукла на приятелка ,който беше от чужбина(преди 30 години нямаше такива или поне не в нашия град),баща ми ми изработи един за куклата още по-голям от този който бях видяла с 4 крила и рафтове вътре и място за малки закачалки (и тях ми изработи от тел)...още ясно помня колко бях щастлива.

# 158
  • Мнения: 14 778
Днес приятелка ми показа каква къщичка за кукли е направила на дъщеря си. Уникална! Жалко,че няма как да ви я покажа. Каза като има време,ще направим и на моето дете. То от доста време иска такава къща,но по магазините са някакви малки и грозни. Мислех от картон да й правя,но все не намирам стимул да почна. 😆

# 159
  • Мнения: 1 274
Тед много мило! 😊 Щом още го помниш,емоцията е била на макс.🤗
Благодаря 🌹

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
Ех,тез къщички 😍 колко съм си мечтала за тях като бях дете ...
Направих няколко за дъщеря ми,всяка следваща ставаше по-изпипана и хубава.Ползвах кашони,залепени един до друг за стаите и един над друг за етажи.Облепвах подовете с балатуми имитиращи плочки или паркет,на стените тапети,лампи,декорация...Обзавеждането беше от готовите кукленски комплекти мебели.Правех перденца,камина,разни малки покривки и възглавнички,книги..
Последната, най-голяма и хубава,синът ми я продъни ,след като реши да влиза в нея отгоре 🤣

# 161
  • Мнения: 6 883
Много красива къщичка, браво!
Аз не съм играла много с кукли и не съм искала къщичка, дъщеря ми също. Но правехме заедно най-различни други неща, особено коледни украси. Децата много повече ценят такива ръчно направени неща, особено ако и те са участвали в направата, дори с елементарни дейности, с предложения за декорация, цветове.
Идеята с кашоните е много добра, от всеки магазин изхвърлят, а са сравнително по-здрави. Може да ползвате водоустойчивото лепило за дърво на Хенкел, много здраво и качествено лепи. С него може дори да укрепите картоните, кашоните с техниката папие маше - лепите отгоре малки късчета хартия на повече пластове, става много здрава стена, под, таван. За тапети може да използвате салфетки, с декупажна техника, има много красиви модели салфетки, но първо боядисайте стените с бяла акрилна боя за фон, а залепянето на салфетката, пак с лепилото на Хенкел и отгоре един покривен слой лепило ( след изсъхване на другото). Ако ви трябва да е по-рядко, може да го разредите с вода до необходимата гъстота. Правила съм абажур от кадастрон и красива салфетка с тази техника и лепило, не е мръднал години.
От плоските дървени бъркалки за кафе или сладоледени пръчици, стават чудесни мебели - столове, пейки и т.н., нарязвам ги с макетно ножче, после може да ги оцветите с акрилни бои, които след изсъхване не се перат, не се измиват. Може да използвате за мебелите и по-дебела тел, която се огъва лесно( има ги по железарските магазини), да я увиете отгоре с цветарско тиксо, също има и облечена цветарска тел, има и една градинска, на ролка в пластмасова обвивка.   Вместо лак, може да покривате отново с лепилото, но първо пробвайте ефекта на малка мостричка.
Лампи, абажурчета от рехава дантела, втвърдена с лепилото, ще станат идеални. А може да я оцветите с акрилните бои преди да я покриете с лепилото.
Малки прибори, посуда от глина, оцветени пак с акрилните бои, или от пластелин . За бляскави неща може да се ползва брокатената ева пяна ( има я в Ем Арт), или да намажете с лепилото и да поръсите брокат, има го в различни цветове.  Пистолетът за горещ силикон ( с тънкото връхче), също може д голям помощник за много неща, пак от Ем Арт съм си купила на сносна цена.

И т.н. само фантазия да има човек. Simple Smile

Надявам се да съм била полезна с идеи, материали и техники.

Последна редакция: нд, 14 авг 2022, 00:59 от Diorela

# 162
  • Мнения: 19
Много интересни идеи имате Simple Smile Това е направена ръчна декорация от мен за моя дом

# 163
  • Мнения: 13 260
Да добавя към горните съвети за пробиване на дупка. Пукнати гювечи, керамични купи и чаши  които съм решила да правя на саксии мъжът ми  пробива дупки с бормашина. Не мисля, че има необходимост от други специални инструменти. Това със зъболекарски инструменти ще е голяма играчка и излишно усложняване.
Керамична неглазирана кашпа съм пробивала с тирбушон след като я държах във вода добре да се накисне, както също са писали по- горе.

# 164
  • Мнения: 6 937
Привет!
Замислила съм да направя коледен календар като ми допадна тази идея с ролки от тоалетна хартия, но ще направя друг тип затваряне


За пълнеж съм подготвила стихчета на коледна/зимна тематика, но какво друго..
Не сме почитатели на близалки и бонбони, нито на дребни пластмасови боклучки, така че ми хрумна да купя пъзел, съобразен с възрастта и го да разпределя из отделенията. Така ще има елемент на изненада, а накрая ще остане смислена занимавка.
Сещате ли се за нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт