Цветя за терасата - 2

  • 53 818
  • 770
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 764
Аз нали съм прУфесУр - за мушкатата да се изкажа. Wink Понеже обичам да съм наясно какво правя - и четох, и питах. Резниците трабвало да имат 3 възелчета/удебеления/. Две се вкарват в пръстта, едно остава отгоре. Махат се всички листенца, освен тези най-горе, при връхчето. Четох два варианта - може да се оставят да завехнат 2-3 часа след отрязването или крайчето да се потопи в медицински въглен. Аз приложих това с въглена, защото по стечение на обстоятелствата имам хапчета в къщи и натроших едното. И много интересно - за първото не се сетих да го напудря с въглен, а за второто го направих. Сега едно отпределено е по-весело от другото. След като се посади и се полее, след това се полива чак след седмица. Трябва му един месец да се вкорени.
Моите засега са живи след 10 дни, чакам да видя резултата. Simple Smile

# 256
  • Мнения: 6 687
И моят балкон не е остъклен, но ги сложих навътре. Иначе през лятото ги слагам на парапета. Преди изнасях мушкатата много късно, беше ме страх да не измръзнат. Но забелязах, че тогава по-трудно се климатизират, слънцето ги прегаря. Също забелязах, че ако ги изрежа веднага след като ги изнеса, пак не е добре.  Peace
Човек се учи цял живот. И аз още се уча, някои години мушкатата ми са по-хубави, други не толкова.

# 257
  • Мнения: 47 963
Благодаря Kissing Heart уикенда ще ги изкарвам значи

# 258
  • Мнения: 1 764
HAPPY, раничко ми се вижда за изнасяне. При нас прогнозата е за максимални 9-10 градуса.

# 259
  • Мнения: 6 687
Морфея, Хепи, в кой район сте? Аз съм в североизточна България, при нас денем и до 20 и повече градуса стига температурата. Моите са добре на балкона. Peace

# 260
  • Мнения: 325
Аз моите ги изнесох, вече втора седмица са навън. В балкана съм, сутрин си е студено, но реших тази година по рано да ги изнеса. Засега са хубави, дори от едните мушки начупих и посадих нови.

# 261
  • Мнения: 47 963
В София, терасата е източна югоизточна
Ми освен пък този уикенд да ги орежа и огледам какво що, да ги подготвя за изнасяне, и да ги изнеса другия?

# 262
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
моите са на балкона вече седмица Simple Smile западен.
само плумерията е леко посърнала тази сутрин Sad студеничко е било явно.

# 263
  • Мнения: 47 963
А да торя ли с нещо или п-натам Simple Smile Имам агроаптека под ръка, и обикновена( за противозачатъчни....)

# 264
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
аз не торя по принцип. и тази година пак ще е така Simple Smile
но ако торях бих заложила на истинските торове Simple Smile

# 265
  • Мнения: 14 966
Аз не смея да си изнасям мушките. Има прогноза за нула градуса до края на седмицата сутрин. И без друго, от миналата година съм " в бизнеса", не искам да рискувам. Толкова съм обезсърчена и без друго, че остава да ги ликвидирам и тях. Една семка от авокадо, която сложих преди месец в памуци с вода, ми е пуснала коренчета Heart Eyes
Сакъза ще ви го показвам, / и другите ми провали/ за консултации, при мене всичко върви на шума и това е то. Tired Face
Само мушкатата ми цъфтяха като луди.

# 266
  • Мнения: 7 897
На моите китки мисля направо по един презерватив да им нахлузя:trollface:
Извън шегата - ще се боря с листни въшки за пръв път през живота си. Тръгнаха от една стара саксия и заразиха вече три китки. Мисля да ида до някоя агроаптека и да се доверя на каквото ми кажат там.

# 267
  • Мнения: 47 963
Пффф, споко, аз иначе всяка година си купувам мушката и петунии от Димитър Петков и воала, готови сандъци. Тази година за сефте реших да ги държа зимата. Спряла съм се на мушката и петунии след много опити с различни цветя, някои не умея да задържа и уморявам, някои котката ги пасе( например любимите ми карамфилчета- до дъно). Авокадо почти всяка година задаждам и забравям навън, та и то умира...уморявала съм дори кактус Cry Истинско бедствие съм. Мечтата ми е да гледам цитрусово дърво, но имам уморени 3 броя у дома и 2 броя в офиса....
Та ще искам вече много съвети и ще ги следвам...решила съм този път да е успешно Simple Smile

За вредителите снимам и по снимка в агроаптеката ми препоръчват- няма проблем, изтребвало е.

# 268
  • Мнения: 14 966
Хепи, аз онзи ден ходих до Д. Петков. Миналата година оттам се сдобих, знам го номера Joy
Още няма много избор на мушката, а и подправките още ги няма. Аз си бях купила лаваднулка от там, беше с цветчетата и всичко , но изсъхна, дамусеневиди.
На мен повече ми е тръпка да си ги разсаждам и да ги гледам как се развиват, направо мехлем ми капе от кеф.

# 269
  • София
  • Мнения: 4 397
Всичките ми мушката загинаха  Cry, бях ги прибрала ма тъмно в една стая зимата както ми казаха , и ги извадих преди 10 дена поливах ама не .
Единственото живо което ми остана е на стълбите гледано цяла зима. Повече никакво прибиране на тъмно и без поливане.
И аз ще купувам от пазара нови , ама се чудя сега или да изчакам 2/3 седмици да не падат под нулата Т , и тогава да взема и да ги изваждам на балкона  newsm78

Миналата година септември ми ги бяха нападнали гъсеници и една баба от агроаптека и се доверих за препарат и всичко измря и продължиха да бълват цветове до късна есен.

Общи условия

Активация на акаунт