Цветя за терасата - 2

  • 53 905
  • 770
  •   1
Отговори
# 150
  • In transit
  • Мнения: 11 798
Имам няколко корена дипладения. Лятото беше подивяла да цъфти. Есента ги държах на балкона до края на ноември и цъфтяха до последно.Зимата ги прибрах в коридора на хладно. Макар да я поливам рядко пак хукна, даже и пъпки има, обаче нещо я е полазило здраво. На няколко места по стъблото като бели мъхести топченца. Имате ли идея какво е и с какво да го третирам? Ако трябва да направя снимка?
Също искам да питам кога да ги извадя на балкона? Започнах да ги торя. 

# 151
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
памуклийка. Sad
гадно и трудно за чистене.
аз пръсках с препарат на лактофол специално за памуклийки, но пак излизат. Sad

# 152
  • Мнения: 1 669
С тази памуклийка и аз се боря :/ Унищожи ми една бегония, сега ми е полазила лимона и едни иглики. Пръскам с B58, окапват листата, но няма оттърване от това чудо Sad

# 153
  • In transit
  • Мнения: 11 798
Уф, неприятно. То цяло лято някакви въшки ги налазваха от тия зеленичките дето залепват за стеблото и цветовете, пръсках ги няколко пъти и умираха, не е имало поражения по цветето, ама сега това... Sad Нищо ще го мъча, толкова е красиво като е отрупано в цвят цяло лято, че си струва усилията. Благодаря ви.

Кайлис, бегониите ти зимата къде ги държиш? Аз имах няколко засяти от грудки. Зимата окапаха и в пръстта останаха само грудките, но се чудя дали ще изкарат пак?

# 154
  • Мнения: 1 765
От семената мушкато нищо не ми се получи. В един момет спряха да растат и лека полека си загинаха.
Сега съм решила да опитам да посея калдаръмчета. Жената от магазина ми каза да ги посея в края на март направо навън. А на опаковката пише март-април на закрито, а чак май  - на открито.

# 155
  • Мнения: 1 669

Кайлис, бегониите ти зимата къде ги държиш? Аз имах няколко засяти от грудки. Зимата окапаха и в пръстта останаха само грудките, но се чудя дали ще изкарат пак?
Вътре, кухнята ми е по-хладна и ги слагам там, на перваза на прозореца.

# 156
  • Мнения: 13 542
От семената мушкато нищо не ми се получи. В един момет спряха да растат и лека полека си загинаха.
Сега съм решила да опитам да посея калдаръмчета. Жената от магазина ми каза да ги посея в края на март направо навън. А на опаковката пише март-април на закрито, а чак май  - на открито.
Аз засях калдаръмчета преди 14 дни, държа ги вътре, покрити с найлон отгоре. През слънчевите дни ги изнасях навън, а вечер ги прибирах. Днес загледах саксията внимателно и ми се стори, че скоро ще се покажат. Съвета ми е да ги засееш, време е за тях.

# 157
  • Мнения: 1 485
От семената мушкато нищо не ми се получи. В един момет спряха да растат и лека полека си загинаха.
Сега съм решила да опитам да посея калдаръмчета. Жената от магазина ми каза да ги посея в края на март направо навън. А на опаковката пише март-април на закрито, а чак май  - на открито.
Аз засях калдаръмчета преди 14 дни, държа ги вътре, покрити с найлон отгоре. През слънчевите дни ги изнасях навън, а вечер ги прибирах. Днес загледах саксията внимателно и ми се стори, че скоро ще се покажат. Съвета ми е да ги засееш, време е за тях.
Ще споделите ли каква е технологията? И аз се взех семенца.

# 158
  • Мнения: 13 542
Да, разбира се. Всъщност тук ме научиха. Семената се поръсват, а отгоре много малко пръст, защото те са много малки . Поръсиха с вода и пак по идея от форума облепих саксията с найлон, като мини парник. Поръсваме с вода през 5-6 дни.
Надявам се скоро да мога да се похваля със зелено.
Успех.

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 16 097
Тук около Бургас си пада слана почти всяка сутрин и за мен е още рано да ги вадя!Започнах да поливам с мая за хляб и вече разлисването е доста и не са ми слабички.Вие с какво подсилвате цветята?
Аз съм в Бс също. Редовно минавам покрай една тераса, на която винаги има цветя на первазире. По нова година има ше сакъзчета изкарани. Сега са теменужки и циклами. И целогодишно един кактус с листенца...
В чуденка съм!

С каква мая ги ториш-суха или на кубче? Някакви пропорции, ако може!

# 160
  • Мнения: 1 332
Слагам 1кубче в 10л.туба от вечерта!Това го знам от една жена от Трявна,нейните дъвки висяха по метър и половина.Влезнах в къщата и звъннах Joy (сега едва ли бих го направила) бяха изключително любезни.В тази къща видях и мушкато дърво,никъде др.не съм срещала,казаха ми, че е на 5години.

# 161
  • София
  • Мнения: 4 397
Връхчетата не са ли живи? Те се вкореняват в почва с малко поливане.
Май всичко е изсъхнало, пресадих с нова пръст полях малко и сега ще видя какво ще се случи . А имам едно което седя цяла зима на стълбите то пък половината е изсъхнало , другата половина е зелена и върви с листа .

# 162
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз мушкатата съм ги прибрала в едно мазе на тъмно , така ми каза човека от който ги купих. И вчера извадих едната саксия и те направо са като слама всичките листа и корените. Та мисля да ги сложа на стълбите да им сменя пръста и да видя дали ще излезне нещо от тях , ако не като почната на пазара да продават нови коренчета да си взема и догодина ще си ги държа на стълбите и ще поливам от време на време.
Подрежи ги на 10 см от основата и започни да ги поливаш, ще пуснат издънки.


Памуклийките Нуреле ги унищожава задължително, но много мирише.
Сега съм подкарала с моспилан, защото пак се снабдих от новозакупени цветя. Rolling Eyes
Ще пиша как е след второто пръскане, засега май ги изтрепа. Но са големи мошеници, исках да разделя пакетчето и вместо 1.5 гр се оказа 1.1, то така не може да си направи човек правилно дозата...

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 16 097
Благодаря ти Stone flower. И аз ги започвам с маята.

# 164
  • Мнения: 14 778
Мушкато дърво звучи много яко! 😍 Ще потърся инфо как може да стане и ще пробвам. 😃

Общи условия

Активация на акаунт