Цветя за терасата - 2

  • 53 935
  • 770
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 14 966
О, много ти благодаря ! При мен не ще нищичко да цъфти- нито мадагаскарският жасмин, нито каланхоето.
И аз с Лактофор, май плацебо си  правя Joy, а растенията ми ...

# 241
  • София
  • Мнения: 556
Момичета извинявайте за тъпия въпрос, но как си развъждате мушкатото. Чета някъде, че след като се откъсне чепка трябва да пуска корени ,а някъде чета че може да се засади веднага в пръстта.Моля, някой да ми каже ,защото искам да си ги развъдя много много тази година мушкато.

# 242
  • Мнения: 1 485
Момичета извинявайте за тъпия въпрос, но как си развъждате мушкатото. Чета някъде, че след като се откъсне чепка трябва да пуска корени ,а някъде чета че може да се засади веднага в пръстта.Моля, някой да ми каже ,защото искам да си ги развъдя много много тази година мушкато.
Аз си напоръчах есента от една женичка във фб, която има уникална градина и цветя. Беше ми обяснила, че за да се хване резницата трябва да е към 10 см, не по-малко. Да има няколко листенца. Аз ги насадих в едни чаши за бира - средни. Поливаш съвсем малко, коллкото да е влажна почвата. Гледам,
че почти всички са се хванали.

# 243
  • София
  • Мнения: 556
Момичета извинявайте за тъпия въпрос, но как си развъждате мушкатото. Чета някъде, че след като се откъсне чепка трябва да пуска корени ,а някъде чета че може да се засади веднага в пръстта.Моля, някой да ми каже ,защото искам да си ги развъдя много много тази година мушкато.
Аз си напоръчах есента от една женичка във фб, която има уникална градина и цветя. Беше ми обяснила, че за да се хване резницата трябва да е към 10 см, не по-малко. Да има няколко листенца. Аз ги насадих в едни чаши за бира - средни. Поливаш съвсем малко, коллкото да е влажна почвата. Гледам,
че почти всички са се хванали.
Благодаря ти за отговора ,а трябва ли да пуснат корени преди да ги засадиш  или директно ги засаждаш. Аз си купих от пазара около шест-седем вече готови цветя мушкато , но сега искам да си ги развъдя, защото имат много чепки и са много разклонени , затова питам и проблемът ми е дали трябва да пуснат корени или не преди да ги сложа в пръстта.

# 244
  • Мнения: 1 332
Няма нужда да ги чакаш!Точно сега е момента да си ги посадиш!

# 245
  • Мнения: 1 485
Отчупваш и директно ги бучкаш в почвата. Сега е момента - не е топло, не е и студено.

# 246
  • Мнения: 14 966
И аз така правя, във вода ми загниват.

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
Благодаря ви ! Бях чела нещо за синята капачка, но то е било по повод нещо .
В Бриколажа си питах,  там нали ги държат заключени, та срещата ми с консултанта беше неизбежна, та взех зелена капачка тогава.
Арвен 88, извинявай за тъпото ми питане, но за цвят ... имаш предвид за усилване цветовете на растенията, или за цъфтеж Rolling Eyes
Не е тъпо Simple Smile аз не се изразих правилно. За цъфтеж е. Торила съм и с Лактофор, ама не видях голям ефект. С кристалона цъфтят като луди. Прочетох за него във форума и ходих до аграрна аптека - там ми препоръчаха този вид.
Може ли снимка на препарата, че ми е най-лесно!

Това с противозачатъчните и аз го чух скоро.

# 248
  • Мнения: 14 966
Скрит текст:
Благодаря ви ! Бях чела нещо за синята капачка, но то е било по повод нещо .
В Бриколажа си питах,  там нали ги държат заключени, та срещата ми с консултанта беше неизбежна, та взех зелена капачка тогава.
Арвен 88, извинявай за тъпото ми питане, но за цвят ... имаш предвид за усилване цветовете на растенията, или за цъфтеж Rolling Eyes
Не е тъпо Simple Smile аз не се изразих правилно. За цъфтеж е. Торила съм и с Лактофор, ама не видях голям ефект. С кристалона цъфтят като луди. Прочетох за него във форума и ходих до аграрна аптека - там ми препоръчаха този вид.[/spoiler]
Може ли снимка на препарата, че ми е най-лесно!

Това с противозачатъчните и аз го чух скоро.

Ето го зеленият, https://www.plants.bg/kristalon-zelen

и кафяв : https://praktis.bg/tor-kristalon-kafyav-200g

# 249
  • София
  • Мнения: 556
Благодаря Flowers Four Leaf Clover

# 250
  • Мнения: 1 256
Момичета, това с противозачатъчните наистина е вярно.
В клиниката където правих първото си ин витро, на перваза на прозореца имаше много саксии сентполии. Всеки път очите ми се събираха от цвят и красота и бяха много големи. Не се сдържах и попитах акушерката как ги гледат и какво ги правят за да са така пищни, тъй като с тяхното темпо на работа не вярвам някой да се грижи всеки ден за тях. И тя ми каза, че ги поливали и след това слагали по едно хапче противозачатъчно в саксийка. Тогава онемях, помислих си, че се шегува.
Аз моите не съм ги торила с противозачатъчни, но като споделих номера с приятелка която е голяма цветарка и тя така започна да ги тори и казва, че има ефект.
А като ходи в аптеката пада голям майтап. Тя иска от най-евтините противозачатъчни а аптекаря й казва :
Госпожо, тези хапчета не са толкова ефективни, могат да ви вкарат в беля.
А тя отговаря : Спокойно, господине, не са за мен, за цветята ми са. Grinning

# 251
  • Мнения: 6 710
Мушкатата и аз като отрежа директно засаждам в пръстта.
За противозачатъчни и аз чувала, дори позната, която гледа много цветя ми беше дала една таблетка, но аз така и не я използвах. Тя ги ползваше за стайните теменужки.  Peace

# 252
  • Мнения: 47 981
Имам мушката зимували на стълбите
Да ги изкарвам ли и да режа ли, какво да правя

# 253
  • Мнения: 6 710
Имам мушката зимували на стълбите
Да ги изкарвам ли и да режа ли, какво да правя
И моите зимуваха на стълбището. Изнесох ги на неостъклен балкон още преди десетина дни. Още не съм ги рязала, тия дни ще я свърша и тази работа.
п.п. Моите са рязани и преди да ги прибера .

# 254
  • Мнения: 47 981
Благодаря
Моят балкон не е остъклена
Аз досега всяка година купувам нови...тази година сефте зимуват...и не съм наясно много...имам и кристалон, син и зелен, купувано кой знае кога, но не торя...ще се уча

Общи условия

Активация на акаунт