Цветя за терасата - 2

  • 53 845
  • 770
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз днес изнесох сакъзите, но ги сложих навътре, а не на постоянното им място на парапета. Не за друго, ами на 7-я етаж вятърът е доста силен, а те са доста израснали, в същото време изнежени и миналата година за няколко часа бяха очупени и обрулени брутално. Та тоя път ще ги аклиматизирам за една седмица и тогава ще ги подреждам по парапета. Утре ще изнеса мушкатата.
Сакъзите мислех да ги изхвърлям, защото много въшлясват и да садя само мушката. Обаче толкова много са пораснали и са така зелени и кичести, че ми дожаля. Ще ги оставя засега, пък ще видим.

# 286
  • Мнения: 697
Аз още не съм изнесла моите , но ако ще хвърляш може да ми пишеш , аз с удоволствие ще приютя  дори и резници  Simple Smile .

# 287
  • Мнения: 1 765
Купих си много красиво мушкато, с изобилие от пъпки. Растението е доста голямо и се вижда, че е торено яко. Искам съвети как да процедирам. Мисля да го оставя няколко дни да се окопити в новата обстановка и да не бързам с пресаждането. Тъкмо е започнало да цъфти и не искам да го изгубя, поне да се порадвам на цветовете. Вижда се, че има нещо като кошничка, тя маха ли се при пресаждането? Дали пречи ако се остави в новата саксия? Досега съм купувала сакъзчета, но мушкато купувам за пръв път.

# 288
  • София
  • Мнения: 4 052
Скрит текст:
Официално - Кампанула при мен не вирее. Няма и 10 дни, а вече се спаружиха Sad Тази година на южна тераса, миналата на северен прозорец (отвън).
Обмислям да ги заменя с Теменужки, Винки или може би Петунии. Винките кога излизат? Не ги намирам по магазините.
Иска ми се, да ми е красиво дълго време.

# 289
  • Мнения: 319
Момичета, за първи път седя карамфили. Според вас така ОК ли са така? Дали ще израстнат толкова, че да се съединят и да покрият пръстта?

# 290
  • Мнения: 1 485
Купих си много красиво мушкато, с изобилие от пъпки. Растението е доста голямо и се вижда, че е торено яко. Искам съвети как да процедирам. Мисля да го оставя няколко дни да се окопити в новата обстановка и да не бързам с пресаждането. Тъкмо е започнало да цъфти и не искам да го изгубя, поне да се порадвам на цветовете. Вижда се, че има нещо като кошничка, тя маха ли се при пресаждането? Дали пречи ако се остави в новата саксия? Досега съм купувала сакъзчета, но мушкато купувам за пръв път.
Тази кошничка преди я махах, сега вече не. Питала съм в разсадника - слагат в заради някакви таблетки. Реално държи стеблото, но и да я махнеш нищо няма да стане на цветето. Аз бих го пресадила веднага. Пак ще му се радваш на пъпките и цветовете. Аз бих го торила с кристалон - кафява капачка. Така третирах моите миналата година. Сега слагам и на петуниите.

# 291
  • Мнения: 1 668
Ей сега приключих и аз. Извадих всички мушката и сакъзчета навън, пресадих ги и се чудя да ги прибирам ли за през нощта или да ги оставя на балкона (не на парапета, а на завет, на пода). В София сме, дават температурата да падне до 4 градуса през нощта. Боднах и няколко бегонии, купих грудките от Лидл миналата седмица, дано да се хванат.

# 292
  • Мнения: 1 765
Имам Лактофол за цъфтящи и декоративни растения, пък е и голяма опаковка. Не мисля засега да купувам нова тор. Обаче смърди ужасно и не ми е прятно да торя, затова го правя много рядко.

# 293
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Скрит текст:
Официално - Кампанула при мен не вирее. Няма и 10 дни, а вече се спаружиха Sad Тази година на южна тераса, миналата на северен прозорец (отвън).
Скрит текст:
Обмислям да ги заменя с Теменужки, Винки или може би Петунии. Винките кога излизат? Не ги намирам по магазините.
Иска ми се, да ми е красиво дълго време.

аз така се оплаквах от мащерката. купувах разсади, носиха ми домашна от планината, крадоха ми от поляните... не ще и не ще.
всички казват "на слънчево място" и аз бода ли бода на слънце, тя ми погледа сеира и замине.
като видях, че не сава и не става се замислих. слънчева поляна в планината не е като слънчев двор в Резервата.
горе колкото и да е слънчево няма да вдигне 40+, а нощем е хладно, има роса... все неща, дето в нашето дворче ги няма.
и набодох поредната мащерка под една праскова. стана поляна. Simple Smile
та мисълта ми беше, че на балкона и на преваза все е топло. не е като перваза на прозореца на една планинска къща, или под сянката на някой камък.
свали я на балкона на сянка и почакай да посвикне с жегата.
моята цяла зима изкара на преваза на прозореца, а лятото на сянка до парапета. имам я от две-три години Simple Smile пак подарък от форума. жива и здрава е, а трите купени след нея си отидоха.

мравчица, мисля, че няма да се съединят още първата година. сложи нещо едногодишно висящо и ще е супер. Simple Smile

кайлис, моите са отвън. не нощите са страшни, а вятъра и жегата около обяд. нашият балкон е западен, но напича и някои листа изгоряха. няма страшно, ще се покажат нови, по-издръжливи.

# 294
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Някой има ли опит с отглеждането на маслина? Чудя се дали да и срежа върховете или да я оставя да си расте на воля?

st. Dobri, моята мащерка си расте идеално и на балкона. Даже сега с тия температурни разлики нощем и денем е в разцвета си. Но терасата ми е доста проветрива и слънчева.

# 295
  • София
  • Мнения: 4 052
st. Dobri, благодаря за съвета. Преместих ги. Дано живнат. Hug

# 296
  • Мнения: 6 689
Някой има ли опит с отглеждането на маслина? Чудя се дали да и срежа върховете или да я оставя да си расте на воля?




Имаме маслина на балкона. Режем я както дръвчетата. Ако са много израснали някои млади клончета , ги скъсяваме, но специално всички върхове не режем. От време на време я пръскам с Моспилан.
По-късно ще я снимам и ще я покажа. Peace

# 297
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз още не съм изнесла моите , но ако ще хвърляш може да ми пишеш , аз с удоволствие ще приютя  дори и резници  Simple Smile .
Засега ще ги оставя, обаче все още не стават за резници, доста са хилави вейките. Малко да се вдървят трябва. Мен и това ме притеснява, така са много уязвими за вятъра, отчупва ги от основата, те са едни стари чворести корени, от които са израснали тънки зелени клончета... Не знам докога ще ги държа на завет, да позаякнат. Тогава сигурно и ще поорежа.

# 298
  • Мнения: 1 794


Здравейте, това растение дали е подходящо за много слънчева тераса. И как се казва, какво обича? В магазинчето ни казаха, че не е нужно да се прехвърля в друга саксия, но на мен пръстта ми се струва много малко за тази зелена маса. В онези саксии за окачване е.

# 299
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
лобелия Simple Smile
моите бяха на северен балкон, без пряка слънчева светлина и бяха добре. нежни ми се виждат за директно южно изложение.
с плитка коренова система е и не му трябва кой знае колко голяма саксия.

Общи условия

Активация на акаунт