Цветя за терасата - 2

  • 53 837
  • 770
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 467
Здравейте, аз имам въпрос, сигурно е обсъждано често, но се чудя какво да правя със саксийката с луковици на нарцис. Купих я така пролетта от магазина, цъфнаха, увяхнаха, отрязах листата.
Има ли шанс да цъфне пак след една година? Трябва ли да ги извадя тези луковици? Просто да я оставя  и да не поливам? Или да я хвърля 😢? [video[/video]

# 406
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
не мога да преценя дали още са живи или са пресъхнали и умрели Sad
ако имате градинка - боднете ги там, те си знаят работата и напролет ще цъфнат.
ако нямате градинка можете да ги извадите и да стоят в мрежа до есента. тогава ги засадете в саксия или сандъче.

# 407
  • Мнения: 1 485



Ей ги част от моите творения.

# 408
  • Мнения: 467
не мога да преценя дали още са живи или са пресъхнали и умрели Sad
ако имате градинка - боднете ги там, те си знаят работата и напролет ще цъфнат.
ако нямате градинка можете да ги извадите и да стоят в мрежа до есента. тогава ги засадете в саксия или сандъче.
Благодаря за отговора! Нямам градина, само малка тераса. Значи при всяко положение трябва да ги извадя ако  искам да ги спася? Не може просто да оставя в саксията вътре в апартамента без да поливам?

# 409
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Може, аз не вадя нищо.

# 410
  • Мнения: 467
Следваща пролет дали ще цъфнат пак? Мисля да ги прибера вътре и да не поливам до зимата..

# 411
  • Мнения: 7 899
Семейната от теменужки да ги събирам или няма шанс да завъдя нещо от тях?

# 412
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Амарето, пробвай. аз не съм опитвала - имам си дворче, но ти можеш да видиш какво ще стане. Simple Smile
ева, събери ги, най-много да не е точно като майчиното растение.  Simple Smile

# 413
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Взех си от Кауфлад вчера карамфилчета и ги пресадих. В момента са от вътрешната страна на прозореца на слънце. Да ги изкарвам ли веднага навън или първо трябва да свикнат с новата си саксийка? newsm78

# 414
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Следваща пролет дали ще цъфнат пак? Мисля да ги прибера вътре и да не поливам до зимата..
Не знам... Аз имам луковици на зюмбюли, нарциси и кокичета. Кокичетата на следващата година цъфнаха 3-4, на по-следващата 2, след това ни едно. Нарцис мисля, че един ми цъфтя следващата пролет, после не. А зюмбюлите не само, че цъфтят, ами и се множат, от една луковица 5 години по-късно вече са три. Стоят си в саксията с клематиса, не вадя, за да не му разбутам корените. Та божа работа дали ще цъфнат...

Взех си от Кауфлад вчера карамфилчета и ги пресадих. В момента са от вътрешната страна на прозореца на слънце. Да ги изкарвам ли веднага навън или първо трябва да свикнат с новата си саксийка? newsm78
Вадѝ ги, те не са стайни цветя, а градински.

Вижте какво саморасляче си имам на перваза Simple Smile От миналата година седи, тогава беше мъничко и го мислех за бурен. Цяла зима не замръзна и тази пролет ето какво се получи:

# 415
  • Мнения: 6 689
Месечинка, много хубаво саморасляче! Не знам как се казва това цвете, но имам хубави детски спомени с него. Simple Smile Казваха му кученце, че прилича на муцуната на кученце и аз ходех да го притискам все едно си отваря устата. Зад блока, където живеем сега има поникнало , показах на малката какво правех аз на нейната възраст и тя е във възторг.  Laughing

В сандъче на балкона имам кокичета от миналата година. След като прецъфтяха и изсъхнаха листата, оставих луковиците в пръстта, насях в същото сандъче латинки и ги поливах. През зимата сандъчето остана навън.Поливах рядко, в по-топли дни, тази пролет цъфнаха всички. С нарцисите бих процедирала така: да стоят до късно есен навън, поливане от време на време, ако е много студена зимата и не е на завет саксията,бих прибрала на хладно (стълбище в блок например) и напролет ще започна да поливам повече и бих изнесла навън.
Това са мои разсъждения, не знам дали са верни.  Peace

# 416
  • София
  • Мнения: 4 052
Цитат на: Fortuna ink=topic=1074314.msg38704970#msg38704970 date=1557747260
Скрит текст:
lМесечинка, много хубаво саморасляче! Не знам как се казва това цвете, но имам хубави детски спомени с него. Simple Smile Казваха му кученце, че прилича на муцуната на кученце и аз ходех да го притискам все едно си отваря устата. Зад блока, където живеем сега има поникнало , показах на малката какво правех аз на нейната възраст и тя е във възторг.  Laughing
В сандъче на балкона имам кокичета от миналата година. След като прецъфтяха и изсъхнаха листата, оставих луковиците в пръстта, насях в същото сандъче латинки и ги поливах. През зимата сандъчето остана навън.Поливах рядко, в по-топли дни, тази пролет цъфнаха всички. С нарцисите бих процедирала така: да стоят до късно есен навън, поливане от време на време, ако е много студена зимата и не е на завет саксията,бих прибрала на хладно (стълбище в блок например) и напролет ще започна да поливам повече и бих изнесла навън.
Това са мои разсъждения, не знам дали са верни.  Peace
Ха! Не знаех, че е възможно. Задължително ще пробвам и аз да си имам кокичета на балкона. Heart Eyes

# 417
  • Мнения: 6 689



Ето и снимки Simple Smile . Засадих ги миналата година , през март или началото на април, не помня точно. Тогава бяха прецъфтели вече (малката искаше кокичета от баба си и тя ги изпрати по Еконт). Не вярвах, че ще се получи нещо, но ме изненадаха приятно тази пролет.

# 418
  • Мнения: 5 321
Взех си от Кауфлад вчера карамфилчета и ги пресадих. В момента са от вътрешната страна на прозореца на слънце. Да ги изкарвам ли веднага навън или първо трябва да свикнат с новата си саксийка? newsm78

на 8-ми март приятели ми подариха карамфилчета в малка саксийка. И до ден днешен не са спрели да църфят като луди, отвън са, не съм ги присаждала, поливам ги често, защото са без кашпа и съхнат бързо.  Никога не бях гледала такова цвете, но съм очароване - безкрайно непретенциозно, а дава толкова много цвят и аромат.

# 419
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Колежките ми се подиграват, че тренирам за третата възраст, но аз много си харесвам карамфилчетата.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт