Цветя за терасата - 2

  • 53 793
  • 770
  •   2
Отговори
# 420
  • на път
  • Мнения: 2 804
Колежките ми се подиграват, че тренирам за третата възраст, но аз много си харесвам карамфилчетата.  Mr. Green

Аз засадих миналата година няколко и те си изникнаха и тази и зацъфтяха в прекрасни цветове.

# 421
  • Мнения: 5 234
Навън ли зимуват? Ако да, искам и аз. Покажете какви са, моля.

# 422
  • Варна
  • Мнения: 25 232
По принцип са студоустойчиви:
https://www.google.com/search?q=%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%BE%D … =1536&bih=701
Дали в люта зима и в саксия ще оцелеят навън не знам.

# 423
  • Мнения: 6 852
Аз имам мускари на терасата - от доста години и си цъфти, но е в кашпа. Има и 1 лале вътре, всяка година излизат хилави листенца, но до там. Имах минзухари, но те не цъфтяха следващите години. Извадих луковичките ( бяха много издребнели, но пък много на брой), сложих ги пред блока и втора година цъфтят като полянка и се късат.
Явно не всяко луковично става за саксия.

Луковиците от нарциси, задължително трябва да се прехвърлят в по-голяма саксия и да се заровят в почвата ( след почистване), защото тези са форсирани, затова са отгоре над почвата. А форсираните най-вероятно няма да цъфнат следващата година.

Това кученце саморасляче на прозореца как расте?! Не се вижда саксийка.

# 424
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 002
в процепа между прозореца и перваза Simple Smile имала е такова цвете в саксия и е паднало семенце.


# 425
  • Варна
  • Мнения: 25 232
Мда, в процепа между дограмата и перваза се е наместило. Шегувам се с дребния, че може някой ден корените да се покажат вътре в стаята Joy А кученца в саксия не съм имала никога, това е интересното. На 7 етаж сме и няма други тераси наоколо, такива с цветя пък съвсем. И по градинките около блока няма кученца. Кой знае кой вятър го е довял.

# 426
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 002
нямам спомен да са толкова дребни семенцата.
но може някоя птичка да го е донесла. или с дрешка/обувки на детето. Simple Smile
радвайте му се. Simple Smile надали е пробие перваза или стената Simple Smile

# 427
  • Варна
  • Мнения: 25 232
А, то е извън терасата, там е само прозорец и то неотваряем, няма как от нас да попадне семенце. Но птичка може да го е донесла, да. Радвам му се, толкова обичам кученца, и аз като Fortuna ги карах да лаят като бях малка Joy

# 428
  • Мнения: 10 484
Имах карамфилчета, които зимуваха навън, но ги изгубих. 3 зими ми изкараха и погинаха от брашнена мана, а не от студа. Нашият балкон няма отгоре друг, а е чисто небе, та не са много облагодетелствани цветята ми...
Кученца и аз бих си насяла, даже ще потърся семена още в събота, те са многогодишни нали?

# 429
  • Мнения: 6 677
И аз имам карамфил в сандъче. Миналата зима не оцеля, изсъхна. Съседката ми даде отново на пролет, тази зима оцеляха, дори почват да цъфтят. Тази зима не беше толкова студена, може и това да има значение.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 25 232
те са многогодишни нали?
Май да.
И аз съм гледала карамфилчета, два пъти. Първите оцеляха 2 години и накрая изсъхнаха, а вторите дори и толкова не изкараха... А много ги харесвам.

# 431
  • Мнения: 10 484
Карамфилчетата четох, че има двугодишни и едногодишни, сигурно си попаднала на вторите.
Аз съм гледала и тагетис, но не му понесе в саксията. Знам, че не е претенциозно цвете, но при мен не можа да изкара сезона. Също миналата година посях ипомея, но и тя не потръгна добре, само 2 цвята изкара. Хубаво поникна и явно й беше малка саксията. Тази година обаче пак посях Simple Smile

# 432
  • Мнения: 7 896
На верандата

# 433
  • на път
  • Мнения: 2 804
Навън ли зимуват? Ако да, искам и аз. Покажете какви са, моля.

# 434
  • Мнения: 6 584
Карамфилчетата четох, че има двугодишни и едногодишни, сигурно си попаднала на вторите.
Аз съм гледала и тагетис, но не му понесе в саксията. Знам, че не е претенциозно цвете, но при мен не можа да изкара сезона. Също миналата година посях ипомея, но и тя не потръгна добре, само 2 цвята изкара. Хубаво поникна и явно й беше малка саксията. Тази година обаче пак посях Simple Smile

От кой вид ипомеа ся? Иска дълбока саксия, за да цъфти.
Ето я моята от миналата година.


И тумбергията ми от преди няколко дни:

Общи условия

Активация на акаунт