Цветя за терасата - 2

  • 53 927
  • 770
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 500
От кой вид ипомеа ся? Иска дълбока саксия, за да цъфти.
Ето я моята от миналата година.


И тумбергията ми от преди няколко дни:


Ооо, чудна е, прекрасна Heart Eyes

моята саксийка е около 15 сигурно затова не й е вървяло Sad Ще преместя семената в по-дълбока, те и без това са на 3-4 дни и не са покълнали. Не знам кой вид е, на пакетчето пише Hobby, но нищо повече...

Разкажи колко е дълбока саксията, приблизителни размери и колко семки си сложила вътре, защото изглежда доста добре. Благодаря Hug

Имам и 3 семки на декоративни тиквички, които още не съм посяла. Някой слагал ли е в саксийка? Става въпрос за онези намачкани тиквета, които са с декоративна цел Simple Smile

# 436
  • Мнения: 6 586
Благодаря ри, но не ми се получи точно както си го представях. Тази година пак:)
В пластмасова цветарска ваза за цветя я отглеждам. Пробивам дупки на дъното, за да може водата да се оттича.



Слагам тел под формата на фиба и пускам конец нагоре, за да може да се увива. В тази саксия са около 10-12 семки.

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 12:28 от Biserka_a

# 437
  • Мнения: 6 887
Месечинке, това твоето кученце -саморасляче много ме впечатли!
Все си мислех, че му трябва пръст, вода, за да расте и цъфти, ама чак такова чудо, не съм си помисляла, че е възможно. То твоето бетер бонсай - расте ей така от въздуха само. Simple Smile

# 438
  • Мнения: 1 751

Моите кученца.
Отстрани се подават фрезиите в сандъче, но засега растат само на листа. Вече са 30-40 см, но стебло с цвят не излиза. Чудя се дали да ги разредя, защото в момента са 15 в стандартните големи пластмасови?

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 15:27 от mandaria

# 439
  • Мнения: 610
Здравейте,
Предстои ми да приготвям терасата за летния сезон и много искам да сложа цветя. Проблемът е , че въпреки южното изложение,слънце Нямя.
В няколко магазина ми отговориха ,че цъфтящите растения виреят там , където има слънце.
Моля , дайте предложения.

# 440
  • Мнения: 7 910
На северна тераса неогрявани никога от слънце на баба ми винките бяха полудели от цъфтеж. Пробвай!

# 441
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Здравейте,
Предстои ми да приготвям терасата за летния сезон и много искам да сложа цветя. Проблемът е , че въпреки южното изложение,слънце Нямя.
В няколко магазина ми отговориха ,че цъфтящите растения виреят там , където има слънце.
Моля , дайте предложения.

да им имам логиката на тия - на слънчев южен балкон освен да ги опечеш лятото, нищо друго няма да направиш.
без газании, всичко друго ще е по-добре там. то и за газаниите не съм 100% сигурна.

взимай каквото ти харесва - не ги слушай, аз бих опитала с комбинации високи+каскадни в едно сандъче. и различни цветове. Simple Smile

# 442
  • Мнения: 1 666
Здравейте,
Предстои ми да приготвям терасата за летния сезон и много искам да сложа цветя. Проблемът е , че въпреки южното изложение,слънце Нямя.
В няколко магазина ми отговориха ,че цъфтящите растения виреят там , където има слънце.
Моля , дайте предложения.

Имаш идеалния балкон значи. Всичко ще вирее там идеално.

# 443
  • Мнения: 610
Днес взех алпиниско мушкато. Проблемът е ,че само  кашпи в прорест по средата стават за моята тераса.
Засадих ги в големи пластмасови чаши за бира, тъй като само те успяват да влязат , а и са по-меки( мога да ги понатикам). Имам следното питане-дали е проблем като в една чашка има едно разадче и също така въпросните чашки са на около 3 пръста по надолу в кашпата?
Оказа се , че имам слънце от 15ч до 17ч.,тъй че има надежда.

# 444
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile Simple Smile Simple Smile алпийски са, не алпинистки. ще знаеш когато опиташ. Simple Smile
за мен чашка от бира е малък обем за мушкато, но знам ли, може пък да стане.
поливай редовно и наторявай, за да компенсираш малкия обем пръст.

# 445
  • Мнения: 610
Simple Smile Simple Smile Simple Smile алпийски са, не алпинистки. ще знаеш когато опиташ. Simple Smile
за мен чашка от бира е малък обем за мушкато, но знам ли, може пък да стане.
поливай редовно и наторявай, за да компенсираш малкия обем пръст.
Благодаря, моя е грешката Simple Smile
Това е кашпата-  https://www.home-max.bg/sanduche-wave-6-99/ , от едната страна е по-широка, а от другата по-тясна.
За по-широката част взех тази саксия : https://www.home-max.bg/rabotna-saksiya-norma-f12/ , а за тясната чашите.
Приемам предложения за алтернатива на чашите, тъй като  имам опция да ги сложа в друг съд.
Също така саксията, която съм избрала, дали е подходяща? Много искам да се случат нещата...

# 446
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile Simple Smile Simple Smile алпийски са, не алпинистки. ще знаеш когато опиташ. Simple Smile
за мен чашка от бира е малък обем за мушкато, но знам ли, може пък да стане.
поливай редовно и наторявай, за да компенсираш малкия обем пръст.
Благодаря, моя е грешката Simple Smile
Това е кашпата-  https://www.home-max.bg/sanduche-wave-6-99/ , от едната страна е по-широка, а от другата по-тясна.
За по-широката част взех тази саксия : https://www.home-max.bg/rabotna-saksiya-norma-f12/ , а за тясната чашите.
Приемам предложения за алтернатива на чашите, тъй като  имам опция да ги сложа в друг съд.
Също така саксията, която съм избрала, дали е подходяща? Много искам да се случат нещата...

май не е кашпа, а сандъче. на снимката се вижда, че си има дупки, но отворът им е изнесен нагоре, за да задържа водата и тя да не изтича направо. на дъното сложи един ред камъчета и пясък, след това пръстта и разсадите ти.
излишната вода ще остава в дренажа.

# 447
  • Мнения: 610
Simple Smile Simple Smile Simple Smile алпийски са, не алпинистки. ще знаеш когато опиташ. Simple Smile
за мен чашка от бира е малък обем за мушкато, но знам ли, може пък да стане.
поливай редовно и наторявай, за да компенсираш малкия обем пръст.
Благодаря, моя е грешката Simple Smile
Това е кашпата-  https://www.home-max.bg/sanduche-wave-6-99/ , от едната страна е по-широка, а от другата по-тясна.
За по-широката част взех тази саксия : https://www.home-max.bg/rabotna-saksiya-norma-f12/ , а за тясната чашите.
Приемам предложения за алтернатива на чашите, тъй като  имам опция да ги сложа в друг съд.
Също така саксията, която съм избрала, дали е подходяща? Много искам да се случат нещата...

май не е кашпа, а сандъче. на снимката се вижда, че си има дупки, но отворът им е изнесен нагоре, за да задържа водата и тя да не изтича направо. на дъното сложи един ред камъчета и пясък, след това пръстта и разсадите ти.
излишната вода ще остава в дренажа.

Реално няма дупки а вдълбнатини от двете страни. На етикета си пишеше кашпа и затова реших , че е така, след като няма никакъв вариант да изтича водата. Мислите, че няма да е проблем като няма никакви дупки? И също така може ли насоки какъв пясък да взема? Мисля да посеря mr.Bricolage,

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 13:08 от G166

# 448
  • Мнения: 10 500
Аз имам 4 саксии без оттичане, по мое мнение уж трябваше да е по-добре, но цветята не се чувстват добре в тях и сега ще ги места в обикновени с отвор отдолу и паничка за оттичане на водата... Иначе на мен лично са ми по-удобни, но като не върви на цветята не ми вършат работа.

Моите са като кашпа с оребряване на дъното на височина около сантиметър, което задържа водата. Не знам дали го обясних добре, така че да си го представите Simple Smile

# 449
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
моите са с двойно дъно. не се оттича водата, ако тръгне, това означава да тече на главите а хората - не е приемливо.

Г166, на линка, който си дала си пише "сандъче", не кашпа. на снимката с виждат два отвора, които предполагам не са отворени на дъното, а са с цилиндрична форма нагоре до 1 - 2 см над дъното.

пясък какъвто намериш, не от този, с който опесъчават пътищата зиме, защото в него има сол. камъчета пак каквито можеш да намериш/събереш. важното е до дъното на саксията да има 1-2 см за дренаж.

Общи условия

Активация на акаунт