Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ноем. 2018, 11:19 ч.

Цветя за терасата - 2

• 27 157
  • 439
  •   1
Отговори
# 435
От кой вид ипомеа ся? Иска дълбока саксия, за да цъфти.
Ето я моята от миналата година.

И тумбергията ми от преди няколко дни:

Ооо, чудна е, прекрасна Heart Eyes

моята саксийка е около 15 сигурно затова не й е вървяло Sad Ще преместя семената в по-дълбока, те и без това са на 3-4 дни и не са покълнали. Не знам кой вид е, на пакетчето пише Hobby, но нищо повече...

Разкажи колко е дълбока саксията, приблизителни размери и колко семки си сложила вътре, защото изглежда доста добре. Благодаря Hug

Имам и 3 семки на декоративни тиквички, които още не съм посяла. Някой слагал ли е в саксийка? Става въпрос за онези намачкани тиквета, които са с декоративна цел Simple Smile

# 436
Благодаря ри, но не ми се получи точно както си го представях. Тази година пак:)
В пластмасова цветарска ваза за цветя я отглеждам. Пробивам дупки на дъното, за да може водата да се оттича.

Слагам тел под формата на фиба и пускам конец нагоре, за да може да се увива. В тази саксия са около 10-12 семки.

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 12:28 от Biserka_a

# 437
Месечинке, това твоето кученце -саморасляче много ме впечатли!
Все си мислех, че му трябва пръст, вода, за да расте и цъфти, ама чак такова чудо, не съм си помисляла, че е възможно. То твоето бетер бонсай - расте ей така от въздуха само. Simple Smile

# 438

Моите кученца.
Отстрани се подават фрезиите в сандъче, но засега растат само на листа. Вече са 30-40 см, но стебло с цвят не излиза. Чудя се дали да ги разредя, защото в момента са 15 в стандартните големи пластмасови?

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 15:27 от mandaria

# 439
Здравейте,
Предстои ми да приготвям терасата за летния сезон и много искам да сложа цветя. Проблемът е , че въпреки южното изложение,слънце Нямя.
В няколко магазина ми отговориха ,че цъфтящите растения виреят там , където има слънце.
Моля , дайте предложения.

Общи условия

Активация на акаунт