Цветя за терасата - 2

  • 53 941
  • 770
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Привет от мен. Пускам смимка да се похваля и аз с моите китки. Вече 4-ти месец оцеляват при виден убиец на цветя като мен. Петуниите не бяха пускали цветове над един месец и като им се заканих, че ще ги пресадя стана чудо. Joy
Дори върбената, която мислих, че е умряла и я бях подготвила за изхвърляне реши също да цъфне вчера.
Скрит текст:
Леле, защо не са пресадени в по-големи саксии тези цветя... Тия транспортни саксийки са страшно малки, премести ги в нормални. Чак се чудя как са оцелели досега, че чак и са цъфнали... Премести ги да видиш какво е цвят и листна маса, това в момента е мъчение за растенията.

# 481
  • София
  • Мнения: 5 883
...
И въпрос с повишена трудност - кое и как се присажда? Stuck Out Tongue Winking EyeSunglasses

опитай щамбова роза.
 а за присъждането нещо да кажеш? Trollface
Загледах ги тия рози, ама са ми странни нещо, не ги възприемам...
Аз по други бодливи присадки си падам Heart Eyes
Присъдата е неизбежна понякога.
Скрит текст:

# 482
  • Мнения: 1 134
Петуниите, в тия малки саксийки, ги подават за разсад, идеята е да ги пресадиш по 2-3 в сандъче примерно.Wink



И въпрос с повишена трудност - кое и как се присажда? Stuck Out Tongue Winking EyeSunglasses
Знам, че са за прЕсаждане, както съм писала по-горе, но предвид горчивия ми опит с цветята реших да не ги пипам много, за да оцелеят максимално.
А и ми казаха, че са хибриди и догодина няма да цъфтят пак...  Все пак съм им купила по-големи саксии.

# 483
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
прави са. едногодишни са и оцеляват зимата само при много старание и специални условия.
ако направят семенцаи се самозасеят най-вероятно ще са по-обикновени цветове.

елица се закача с мен. Simple Smile не го приемай лично. Simple Smile

елица, имахме такъв. при усърдно обгрижване загива точно като всички други Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 484
  • Мнения: 1 134
прави са. едногодишни са и оцеляват зимата само при много старание и специални условия.
ако направят семенцаи се самозасеят най-вероятно ще са по-обикновени цветове.

елица се закача с мен. Simple Smile не го приемай лично. Simple Smile

елица, имахме такъв. при усърдно обгрижване загива точно като всички други Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Мерси за инфото, но какво разбираш под "специални условия"? Освен по-големи саксии... Joy

# 485
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
не, писах за оцеляването през зимата.
теоретично е възможно да не загинат, но не могат да оцелят навън, а не могат да оцелеят и в стая с нормална (за нас) температура.
чувала съм за оцелели на остъклен отопляван балкон или неотопляема стая.
личен опит с оцелели петунии и върбинки нямам.
имам със самозасели се. Simple Smile

# 486
  • Мнения: 1 134
не, писах за оцеляването през зимата.
теоретично е възможно да не загинат, но не могат да оцелят навън, а не могат да оцелеят и в стая с нормална (за нас) температура.
чувала съм за оцелели на остъклен отопляван балкон или неотопляема стая.
личен опит с оцелели петунии и върбинки нямам.
имам със самозасели се. Simple Smile
Ясно, пиша ги мъртъвци Joy Навън няма как да ги оставя - и двете тераси са открити, а вътре всички стаи се отопляват. Май ако искам да оцелеят ще ги пращам на зимна ваканция при баба ми.

# 487
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
не си струва. Simple Smile догодина нови. Simple Smile

# 488
  • Мнения: 14 784
Добри, за засъдяването пък ти да се изкажеш? 🤣🤣🤣
Аз вчера разсаждах едни петунии от семена. ММ ми ги беше купил и мислех,че няма да изкара нищо,обаче те 7-8-9 се показаха,ама бяха заедно с едни други,та ги разделих в едно сандъче и ще видим дали ще оцелеят. 😃

# 489
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Знам, че са за прЕсаждане, както съм писала по-горе, но предвид горчивия ми опит с цветята реших да не ги пипам много, за да оцелеят максимално.
А и ми казаха, че са хибриди и догодина няма да цъфтят пак...  Все пак съм им купила по-големи саксии.
Ами точно този тип цветя - балконски едногодишни се пресаждат моментално след купуване, това не е стайно цвете, дето расте със сантиметър на месец и може да не го пипнеш и година. Това са растения, които имат едва няколко месеца да избуят, цъфтят и изсъхнат ((евентуално), затова се пресаждат. Така само губиш време и ето, вече е юни, а вместо да имаш водопад от цветове имаш хилави пръчки с цветче на върха. Пресаждай, даже вече е малко късно, жегите почнаха, трябваше вече да са развили коренова система, а не тепърва да се адаптират... Ще знаеш за догодина.

# 490
# 491
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
С този дъжд не знам дали тази година цветята на терасата ми ще успеят да покажат цялата си красота.
Петуниите по парапета бяха така красиво нацъфтяли, а сега се наложи да обера повечето цветове, че бяха разкъсани от силния дъжд и градушка.
Като разцъфнат пак ще снимам, сега няколко снимки на същата тераса, но от миналата година.
Петуниите закупени в транспортни опаковки задължително се пресаждат.
Скрит текст:






Дано спре този дъжд, че да не се съсипят цветята тази година на терасата, и ще снимам и тях.


Всички сте показали много хубави цветя.

# 492
  • Мнения: 2 895
In4hi, много са ти хубави и кичести петуниите, ториш ли ги с нещо ?

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
In4hi, много са ти хубави и кичести петуниите, ториш ли ги с нещо ?


Тези от снимките не. Всяка вечер късно ги поливам, пулверизирам с вода, махам прецъфтелите цветчета. Като спрат дъждовете и се съвземат цветята на терасата ще снимам и от тази година.

# 494
  • Мнения: 1 765
Аз все още съм в неведение как да си поливам мушкатата. Ще взема да си купя някаква джаджа дето показва нивото на влажност в почвата. Колко често ги поливате?

Общи условия

Активация на акаунт