Цветя за терасата - 2

  • 52 273
  • 770
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Здравейте. Кажете с какво да пръскам розите за въшки? Пръсках няколко пъти с нуреле д , и уж имаше някакъв ефект и сега гледам пак пълни с въшки, явно нуреле не действа.
Моспилан съм ползвала досега, има ефект и е системен препарат, т.е. достатъчно е час след пръскането да не вали. Тази година съм купила моспилан и актара, мисля да ги редувам. Но си трябва редовно пръскане, тези дъждове са рай за въшките...

# 526
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
диорела, все за теб мисля и много ме е срам.
от месец не сме ходили до градинката Sad или единия е в командировка или другия, или детето има състзание или изпит...
бабата разузнавач докладва, че тревата е до кръста, цветя не се виждат.
мъка ми е, но няма какво да направя. да свърши ваканцията и ще идем за седмица.
мечти, мечти...

# 527
  • In transit
  • Мнения: 11 703
И дъждовете и влагата явно...толкова фауна не съм имала никога както тази година. Взе да ми писва..то не бяха памуклийки, бели, жълти, сиви, черни въшки(всяко цвете с неговите си), маната или не знам какво  точно е по розите, ама листата стават като маносани, а в основата се образуват едни паяжинки. Поне се скъса да цъфти. Сега от две седмици си завъдих и белокрилки..най-зор виждам с босилека, че са му големи листата и хубаво се крият в тях. Моспилана бая ги намали, ама мисля да взема да редувам с нещо...може би с актара? Просто тия белокрилки ще ме довършат вече Sad

# 528
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Иама листата стават като маносани, а в основата се образуват едни паяжинки.
Акари? За тях моспилан и актара няма да помогнат. Санмайт ползвам. За маната фалкон. Изобщо розите са доста кекави цветя, все се заканвам, че повече роза няма да купувам, всеки път не устоявам и после се почва великото пръскане...

# 529
  • Мнения: 7 848
Както бях предупредена от Добри, теменужките ми се скапаха, станаха върлинести и сухи и спряха да цъфтят. Сега какво - подрязвам, скривам сандъчетата на сянка и поливам умерено до есента, когато уж ще се съживят, или изкоренявам всичко и слагам винки Grinning

# 530
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Иама листата стават като маносани, а в основата се образуват едни паяжинки.
Акари? За тях моспилан и актара няма да помогнат. Санмайт ползвам. За маната фалкон. Изобщо розите са доста кекави цветя, все се заканвам, че повече роза няма да купувам, всеки път не устоявам и после се почва великото пръскане...
Благодаря ще си го запиша. Скоро ще и преминат цветовете и ще я изрежа издъно. Тя пак ще порасне, ама наистина е досадно с тези акари.
Дипладенията тъкмо я изчистих от памуклийката и тръгна милата, сега пък дежурните въшки я налазиха.
Догодина ще си засадя само бегония. Тя е корава и цъфти като луда.

# 531
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Както бях предупредена от Добри, теменужките ми се скапаха, станаха върлинести и сухи и спряха да цъфтят. Сега какво - подрязвам, скривам сандъчетата на сянка и поливам умерено до есента, когато уж ще се съживят, или изкоренявам всичко и слагам винки Grinning

давай винките, а наесен ще си взмеш нови теменужки Simple Smile

# 532
  • Бургас
  • Мнения: 15 699
На това се радват очите ми!



# 533
  • Мнения: 1 134
karzz, разкошни са ти китките! И аз да се похваля с една кичеста красавица в градината и току-що пресадените ми цветенца на терасата. Вербената ми не само възкръсна, ами и полудя да цъфти.



# 534
  • Видин
  • Мнения: 288
Здравейте и от мен!
Толкова много красота... 😍

До сега само ви четях - страхотни сте! Реших и аз да покажа моето любимо кътче

# 535
  • Мнения: 1 134
Здравейте и от мен!
Толкова много красота... 😍

До сега само ви четях, реших и аз да покажа моето любимо кътче -


Разкош, много уютна и просторна тераса! Heart Eyes Мацата сигурно се чувства супер. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 536
  • Мнения: 14 715
Прекрасно кътче,Къдрокоска! 😍 Обожавам такива тераски и чак ме е яд,че си нямам. 🤣

# 537
  • Мнения: 5 234
Уау, каква красота!

# 538
  • Видин
  • Мнения: 288
Благодаря ви, момичета!
Тази година реших и на перваза да има цветя - мушката, флокс и калдъръмче.
Пече цял ден и дано им върви.
Преди години бях сложила петунии, но определено не се чувстват добре.

Sunny555, да Blush, писанка е цял ден на терасата. Със сигурност ѝ харесва.
Скрит текст:

# 539
  • Мнения: 1 134
Благодаря ви, момичета!
Тази година реших и на перваза да има цветя - мушката, флокс и калдъръмче.
Пече цял ден и дано им върви.
Преди години бях сложила петунии, но определено не се чувстват добре.

Sunny555, да Blush, писанка е цял ден на терасата. Със сигурност ѝ харесва.
Скрит текст:

Heart Eyes Леле, тя само дето не се е усмихнала. Grinning Поздравления още веднъж за аранжирането на терасата. Наистина се е получило много стилно.

Общи условия

Активация на акаунт