Цветя за терасата - 2

  • 52 275
  • 770
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 697
Това как се казва ?

# 571
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
бегония елиатор

# 572
  • Мнения: 697
Аз също така си помислих , но упорито ме убеждаваха, че е сакъзче .

# 573
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Simple Smile остави ги да си говорят.

# 574
  • Мнения: 697
Благодаря .

# 575
  • Мнения: X
Голяма красота е тази бегония. Лесно ли се гледа?
Имам бегония тамая и тигрова бегония, които се гледат лесно. Струва ми се, че не са капризни.
Но тази на снимката много ми хареса. Simple Smile

# 576
  • Мнения: 13 490
Аз също така си помислих , но упорито ме убеждаваха, че е сакъзче .
Това е сакъзче.

# 577
  • Бургас
  • Мнения: 15 700
Малко от моите китки








# 578
  • Мнения: 7 848
Напълниха ми душата мушкатките Flowers Hibiscus

# 579
  • Бургас
  • Мнения: 15 700
Сега снимах и едни бебенца ❤️🍀


# 580
  • Мнения: 1 478
Много са ви хубави дъвките и мушкатата. Моите ги изнесох на пек, поръсих ги с едно, което ми дадоха в агроаптеката против изгниване и окастрих бръшляна, който им прави сянката... Довечера ще ги видя какво им се случва. Исках да купя още някое, но се оказва, че вече са на изчепрване и само в Хоуммакс има поостанали.

# 581
  • Мнения: 2 868
Karzz, много са ти хубави и кичести мушкатата!

# 582
  • Мнения: 1 758
Съжалявам, че пак ще се жалвам в хубавата тема. Бях писала, че мушкатата ми не вървят. През пролетта направих опит да захвана нови от резници. Купих и 4 нови растения.  Имам и купено индрише. Почнаха да пожълтяват листата, имат петна, пъпките и те изсъхват и пожълтяват. Пръсках и полях с разтвор от топсин всичко наред. Вчера ги наторих. Има ли още нещо с което мога да пръскам? Пише, че има болести, които не се лекуват и растенията трябва да се унищожат. Новите ми са с нови саксии и с нова пръст. Не мога да разбера защо и тях не мога да отгледам. А уж не било претенциозно цвете. Дори калдаръмчетата ми не изглеждат добре, а в началото се спукаха от цъфтеж. Sad

# 583
  • Мнения: 6 843
Момичета, прекрасни тераси, прекрасни цветя! На една от снимките камина ли се вижда?

Някой да иска седум? Мисля, че е Sedum album, сорт Coral Carpet. През зимата и в сухо време става червен.

Morphea, дай все пак някаква снимка.
Струва ми се, че страдат от преместването и промяна на условията. И аз купих едно мушкато калиопе, по същия начин изведнъж забави растежа, пожълтя. Но след време се съвзе. Не съм го пръскала с нищо. Снощи го пресадих в по-голяма саксия, ще го видим как ще тръгне.

Добри, тази японска мушмула била прекрасна! Май нямаш голям избор, ще трябва като едър бонсай да я отглеждаш.  Ама споко,  в саксия ставала само до 2 метра. Joy
Цитат
За правилното развитие на вида е хубаво температурите през летните месеци да не падат под 18°С, а през студените зимни месеци температурите трябва да са около 8°С. Не трябва да се допуска температурите да падат под тези стойности. Допускането на по-ниски температури може да доведе до измръзване на растението, което от своя страна да доведе до загуба на декоративен ефект и дори до загиване на растението.

ПС Колкото до голямото ти срамуване, сещам се за реванш. Май беше писала, че имаш от живораждащия лук. Та не бих отказала на балучки от него. Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 11:03 от Diorela

# 584
  • Мнения: 1 758
Diorela, лека полека окъсах болните листа и няма какво да снимам. струва ми се, че ги закрепих за момента. Ама не съвсем. Аз съдя дали вървят добре по това, дали изкарват нови листенца. Щом видя, че тръгват значи са добре. Иначе стоят като хербарий - нито умират, нито дават признаци на живот. И изкарват по някоя друга хилава пъпка. Само индришето мисля, че загина - не се получи.

Общи условия

Активация на акаунт