Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ноем. 2018, 11:19 ч.

Цветя за терасата - 2

• 42 269
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
Направо зазими оцелелите части

# 736
И следващия път ги свали долу ниско на балкона, не вътре на тъмно. Мушкатото е издръжливо, трябва да се съвземе  Peace

# 737
Аптенията ми цъфна Simple Smile

# 738
  • софия
И моята ☺️ Много ме радва, дано я опазя зимата. Направо я боцнах в пръстта, не съм я държала във вода да пусне корени. На западен прозорец е.
Скрит текст:

# 739
  • София
Много са красиви!
Като се върнахме от море, намерих петуниите  целите в памуклийки, а ги оставих толков красиви! Ще ги изкореня. Преди тях калдаръмчето беше потънало в зелени буболечки... Само мушкатото още държи фронта, засега...

# 740
  • In transit
Искам да засадя луковици лалета и зюмбюли за на пролет. Кога да ги засадя, може би като се захлади - октомври примерно? После поливат ли се саксиите? И друго, имам луковици, които съм изкарала миналата година и съхранила. Мога ли да разчитам на тях, че пак ще цъфнат или да купя нови, докато има?

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 16:53 от Mikkey

# 741
  • София
Време ли е да се засадят за хризантеми на балкона, или е още топло?

# 742
Лелее съжалявам, че чак сега отговарям! Гледала съм в съндъчета извън терасата петунии, мушкато, вербена, карамфил и всичко изгаря. Поливала съм ги сутрин и вечер. Пробвала съм са сложа саксиите на перваза, намиращ се до прозореца на терасата т.е. По-навътре и по-малко слънчева светлина. Намерих някои снимки от преди. Сякаш мушкатата най-дълго са ми издържали, а петуниите- най-кратко време.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 21:48 от Mickey_

# 743
  • 1st floor
Кога се прибира мушкатото? Предполагам, че още е рано. На южен слънчев перваз е. И кога се подрязва?

# 744
Миналите 2 години прибрах след като стана много студено около 5 градуса, без да подрязвам, защото бяха отрупани с много цвят. Тази година ще ги орежа доста и така ще прибера на перваза на прозореца на стълбите. Иначе започват за съхнат, да падат и да цапат. Явно вече трябва и да се смени почвата на пролет, защото листата са едни дребни, дребни...

# 745
Не се ли подрязват напролет мушкатата? Досега не помня да сме ги подрязвали есента.

# 746
Моите мушката и сакъзчета до декември месец бяха отрупани с цвят.  От парапета ги преместих вътре на перваза на южна неостъклена тераса. Снимка от края на октомври миналата година: https://i.pinimg.com/564x/5a/47/5d/5a475d9168a35f00621bd5bbe035d1c9.jpg

# 747
Момичета,да пускаме ли нова тема,че сме на 50-та страница вече? Карзчето дали ще има възможност или да пусна аз? 🌺

Общи условия

Активация на акаунт