Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 56 800
  • 768
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 20
Здравейте, преди 2 месеца родих в АГ"Света София" и бременността си следих там. Ще се постарая да бъда кратка и максимално информативна.
Консултациите ми бяха при д-р Ралица Василева и много съм разочарована несериозна, пренебрежителна, претупваше ме набързо, винаги закъсвяваше, с часове я чаках пред кабинета и...НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ!
Родих без екип 3 дни бях в предродилното никакво вниман
ие, дали защото бях без екип или са си просто такива нямам представа. Отидох с контракции на 5 минути, в спешния кабинет отношението беше ужасно. Та госпожата в спешното ми се скара защото съм преувеличавала трябвало още повече да ме боли контракциите ми били подготвителни не родилни и това , което ни казвали на консултациите да отидем в болницата с контракции през 5 или 10 минути ,, са глупости " и за още безброй неща се сърди като например защо не ходя бързо, защо искам с асансьор да се кача до 2 ет, защо съм се бавила в банята и т.н. В предродилното откарах 3 дни без внимание. Най-фрапиращо беше като ми се спукаха водите и д-р Грънчаров, който беше на смяна си гледаше мача, пийваше, хапваше абе купон си правеше. Казах на акушерката, че ми изтекоха водите тя каза на Грънчаров и той отсече ,, не ме интересуват водите и докато ми не свърши мача няма да ходя никъде" и не дойде цяла нощ чувах как си спяха и похъркваха. На сутринта дойде д-р Галя Богданова, скара им се, че са минали 12ч.  от спукването на водите ми и не са предприели нищо, защото бебето можело да се задуши, сложи ми система и слава богу родих. В резултат имах сухо раждане, бебето беше с инфекция понеже много време стоях с отворен мехур и заради това изкарахме още 10 дни в болницата.
Продължаваме с настаняването по стаите акушерките, кайто ни настаняваха ни юркаха като животни, обиждаха ни, че сме много бавни имайки предвид, че са запознати, че сме родили преди 2 часа. После като идваха да ни помагат за къпането отново дърпане и обиди на мен лично ми се скара защота ми тече кръв и цапам плочките в банята....
В заключение НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ  следните доктори:
Василева, Грънчаров, Гоговаа, Бангеева и Киров.
ПРЕПОРЪЧВАМ:
Богданова, Стоянова, Ралица Христова и Баев.
И моля ви ако раждате там не позволявайте на акушерките в родилното отделение на 2 ет. да ви юркат като им се скараш малко се свиват и стават много мили, но ако си мълчите са отвратителни.   
По това, което видях няма как да изкарате по- малко от 5 дни в родилното след като родите дори и всичко с вас и бебето да е наред заради клиничните пътеки все нещо ще ви измислят.
И задължително снабдете се по-рано с документите за приемане за раждане, прегледайте ги и ги попълнете предварително.

# 286
  • Мнения: 20
А и за Вип стаи няма да се доберете ако не сте с екип защото ,, са пълни и се чака" уж, а всъщност не са. Вземете си и ваши шишета на мен и още една девойка на дъното на шишетата имаше мухъл или помолете за еднократните шишета на Аптамил. Задължително си носете и крем за подсичане защото не ги мажат. И най- вече ако са на антибиотик им разтривайте местата, където са слагали инжекция. Моето дете има подутина на ръката точно защото след като и слагали инжекция не са разтривали мястото и ходихме по хирурзи и ако не и спадне до още 2 месеца ще се стигне до оперативна намеса.
Не искам да повлиявам на избора ви просто споделям мнение и опит , надявам се да съм ви била полезна.

# 287
  • Мнения: 577
Олеле ,звучи ужасно. То вече няма къде да раждаме,навсякъде лошо отновение и те гледат като пачка с пари Sad. Много тъжно.

# 288
  • Мнения: 21
Здравейте,
Все още съм далеч от раждането, но съм се насочила да се случи в Тина Киркова при доктор Маленов. Моля мамите, които са раждали при него или имат някаква информация, да споделят  мнение, защото от сега ме е налегнал страх за всичко относно раждането. 😖😬

# 289
  • Мнения: 2 405
За др Грънчаров 1 добър отзив не съм чула, единствено негативни коментари свързани с пренебрежително, граничещо с грубо отношение.
Аз самата също имам лошо, лично впечатление от него свързано с отказ да ми бъдат разчетени тоновете на бебето. Центърът беше затворен, парите ми бяха взети, резултат от тоновете даден. Да, обаче няма кой да ми разчете резултатите!? Съответно ме препратих към Спешния кабинет, където на смяна беше въпросният лекар, който не особено дружелюбно каза, че не е негова работа да разчита резултатите...
Получи се конфликт, защото мм вдигна скандал. Не е наша вината, че няма лекар на смяна, който да види резултатите, а и от Центъра ни пратиха в Спешния кабинет..
Въобще това беше много голяма изглагация на болницата, като цяло.
Има и други истории от мои познати, които не са доволни от него!!!

# 290
  • Мнения: 472
Цитат на: idsi =topic=1074540.msg39202526#msg39202526 date=1566557361
Здравейте,
Все още съм далеч от раждането, но съм се насочила да се случи в Тина Киркова при доктор Маленов. Моля мамите, които са раждали при него или имат някаква информация, да споделят  мнение, защото от сега ме е налегнал страх за всичко относно раждането. 😖😬
Здравей, за Маленов мога да кажа само хубави неща! Ходя при него много преди да забременея и разбира се нямах колебание да се следя и да родя при него(раждах юли месец, секцио по мед.причини), заслужава си чакането пред кабинета и всяка една стотинка. Аз му имах пълно доверие. Ако имаш конкретни въпроси съм на разположение. Леко бременеене и леко раждане!

# 291
  • Мнения: 1 107
Здравейте,
Все още съм далеч от раждането, но съм се насочила да се случи в Тина Киркова при доктор Маленов. Моля мамите, които са раждали при него или имат някаква информация, да споделят  мнение, защото от сега ме е налегнал страх за всичко относно раждането. 😖😬

Аз не съм, но две мои близки са се следили и раждали при него и са изключително доволни. Едната секцио, другата нормално раждане, мисля, че няма да сбъркате с избора.

# 292
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета.
Искам да Ви попитам има ли някоя от вас, която е раждала при д-р Райна Ковачева? И би ли сподели мнения (впечатления) от нея? Как е минало раждането й?
Предварително благодаря!

# 293
  • Мнения: 2 405
Здравейте, момичета.
Искам да Ви попитам има ли някоя от вас, която е раждала при д-р Райна Ковачева? И би ли сподели мнения (впечатления) от нея? Как е минало раждането й?
Предварително благодаря!
Аз! Преди 2 години. Не бях с екип, просто тя се падна на смяна. От повечето, които бяха преди нея не съм доволна, но др Ковачева беше супер мила, внимателна и ми помогна много при самото раждане. Родих нормално

# 294
  • Мнения: 2 038
Д-р Ковачева я препоръчвам с две ръце. Изключителен професионалист и много готин човек, супер отдадена на работата си. Родих първото си дете при нея със секцио по медицински причини, всичко мина чудесно. Съвсем скоро ми предстои второ раждане пак при нея, надявям се отново всичко да е наред.

# 295
  • Мнения: 305
За д-р Ковачева мога да кажа само, че това е най-великия лекар и ЧОВЕК. Уникална е, раждах януари при нея, следях цялата бременност при нея и тя е причината да искам и още деца да родя. Няма да сгрешите ако я изберете или ви се падне тя. Просто е чудесна.

# 296
  • Мнения: 3
Be_Special, Ronique, Gergana Stefanova_460304,
Благодаря момичета. Blush

# 297
  • София
  • Мнения: 29
Цял живот ще сме благодарни на д-р Ковачева. Тя ми следи бремеността. Благодарение на нея и на адекватните й реакции, след доста тежка бременост, миналата година родих при нея близначките си.  Страхотен и отговорен лекар и човек.

# 298
  • Мнения: 320
Аз само да допълня, че в спешния кабинет наистина са много груби акушерките. Спомням си, че имаше само едно любезно момиче, което напускаше. Аз бях с избор на екип и пак се отнасяха грубо, постоянно ме пришпорваха, като все едно с този огромен корем мога да тичам.

Аз също носех мои шишета и стерилизатор. Но беше защото хранех бебка само с Calma шишето на медела, за да нямаме проблеми после с кърменето.

# 299
  • Мнения: 1
Момичета, някой знае ли дали др Киров е в отпуск в момента? Ще му звънна утре, но все пак ако някой има такава информация, ще ми е полезна. Благодаря!

Сигурно вече сте се свързали с него, но аз все пак да напиша, че преди около месец му се обадих и той ми каза, че от 1-ви до 20-ти септември ще е в отпуск. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт