Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 56 782
  • 768
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4
Скрит текст:
Здравейте, преди 2 месеца родих в АГ"Света София" и бременността си следих там. Ще се постарая да бъда кратка и максимално информативна.
Консултациите ми бяха при д-р Ралица Василева и много съм разочарована несериозна, пренебрежителна, претупваше ме набързо, винаги закъсвяваше, с часове я чаках пред кабинета и...НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ!
Родих без екип 3 дни бях в предродилното никакво вниман
ие, дали защото бях без екип или са си просто такива нямам представа. Отидох с контракции на 5 минути, в спешния кабинет отношението беше ужасно. Та госпожата в спешното ми се скара защото съм преувеличавала трябвало още повече да ме боли контракциите ми били подготвителни не родилни и това , което ни казвали на консултациите да отидем в болницата с контракции през 5 или 10 минути ,, са глупости " и за още безброй неща се сърди като например защо не ходя бързо, защо искам с асансьор да се кача до 2 ет, защо съм се бавила в банята и т.н. В предродилното откарах 3 дни без внимание. Най-фрапиращо беше като ми се спукаха водите и д-р Грънчаров, който беше на смяна си гледаше мача, пийваше, хапваше абе купон си правеше. Казах на акушерката, че ми изтекоха водите тя каза на Грънчаров и той отсече ,, не ме интересуват водите и докато ми не свърши мача няма да ходя никъде" и не дойде цяла нощ чувах как си спяха и похъркваха. На сутринта дойде д-р Галя Богданова, скара им се, че са минали 12ч.  от спукването на водите ми и не са предприели нищо, защото бебето можело да се задуши, сложи ми система и слава богу родих. В резултат имах сухо раждане, бебето беше с инфекция понеже много време стоях с отворен мехур и заради това изкарахме още 10 дни в болницата.
Продължаваме с настаняването по стаите акушерките, кайто ни настаняваха ни юркаха като животни, обиждаха ни, че сме много бавни имайки предвид, че са запознати, че сме родили преди 2 часа. После като идваха да ни помагат за къпането отново дърпане и обиди на мен лично ми се скара защота ми тече кръв и цапам плочките в банята....
В заключение НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ  следните доктори:
Василева, Грънчаров, Гоговаа, Бангеева и Киров.
ПРЕПОРЪЧВАМ:
Богданова, Стоянова, Ралица Христова и Баев.
И моля ви ако раждате там не позволявайте на акушерките в родилното отделение на 2 ет. да ви юркат като им се скараш малко се свиват и стават много мили, но ако си мълчите са отвратителни.  
По това, което видях няма как да изкарате по- малко от 5 дни в родилното след като родите дори и всичко с вас и бебето да е наред заради клиничните пътеки все нещо ще ви измислят.
И задължително снабдете се по-рано с документите за приемане за раждане, прегледайте ги и ги попълнете предварително.

Мисля ,че бяхме заедно в стаята с теб. Мен ме изписаха на втория ден след като те настаниха.
Аз раждах в смяната на д-р Киров ,но се наложи секцио по спешност ,което ми направи д-р Бангеева след 30 часа контракции и 3 см разкритие😰 и на мен ми обясняваха как това са подготвителни и ми е нисък прага на болка 🤦♀ и една сестра ме питаше защо викам ,след като нямам контракция в момента 🤬 оказа се,че апаратът показва само тоновете 🤬 иначе като цяло съм доволна от болницата от санитарите до лекарите . почти всички бяха мили и отзивчиви. До “вип” стая не успях да се доредя ,исках я най-вече защото долу леглата са адски неудобни !!!

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 15:48 от AnMary

# 301
  • Мнения: 2 038
Да се разпиша и аз като родила тази сутрин в АГ "Св. София". Аз бях секцио по спешност с избор на екип и нямам от какво да се оплача, всички бяха много оранизирани и мили.
Докато чаках обаче друго ми направи впечатление - в съседната стая раждаше една мургавелка, а целият катун чакаше отпред и доста изнерви акушерките. Когато започна същинската част от раждането, всички бяха страшно любезни с нея и я насърчаваха: "страхотна си", "браво на теб" и т.н.
В реанимация също са много готини, в общи линии, засега не мога да кажа нещо лошо.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 18:00 от Ronique

# 302
  • Мнения: 21
Здравейте момичета,
Оказа се, че трябяа да родя секцио по медицински причини. Решила съм да е при доктор Маленов. Ще съм благодарна ако споделите мнения относно доктора, екипа му и за самото секцио, как протича. Доста се притеснявам, че ще се паникьосам, а до колкото знам операцията протича докато си в съзнание. 😬😬

# 303
  • Мнения: 64
Здравейте, отбивам се да споделя пресни емоции. Следи бременността си при д-р Галя Богданова. Доволна съм от цялостното й отношение и внимание. За съжаление имах кофти раждане, което не искам да коментирам, но вина не търся в никой, сигурна съм, че лекарите който бяха в залата направиха всичко, което е трябвало да свършат. Бях с избор на екип - Богданова, като по време на раждането се включи и д-р Баев. По време на престоя бях на 5ти етаж във двоен ВИП, всичко акушерки на етажа бяха изключително мили, отзивчив, помагаха ни много и през целия престой бяхме добре обслужвани и обгрижвани. Мнение за детско отделение не мога да дам, тъй като детето ми беше преместено в друга болница, но страхотно впечатление ми направи д-р Симеонова, много мила жена и страхотен специалист. Не помня имената на акушерките, само на две от тях - Даниела и Халиме, които са просто страхотни! Успех на всички и леко раждане, болницата не е лукс, но за държавна болница е в прилично състояние.

# 304
  • Мнения: 2 038
Здравейте момичета,
Оказа се, че трябяа да родя секцио по медицински причини. Решила съм да е при доктор Маленов. Ще съм благодарна ако споделите мнения относно доктора, екипа му и за самото секцио, как протича. Доста се притеснявам, че ще се паникьосам, а до колкото знам операцията протича докато си в съзнание. 😬😬
За д-р Маленов не мога да споделя впечатления, но секциото изобщо не е страшно. Първо ще те приемат, ще ти направят клизма (нищо болезнено), след това отивате в операционната. За да ти сложат упойката, трябва хубаво да се свиеш и да слушаш анестезиолога. Преди да сложи спиналната упойка обезболява мястото, така че почти не се усеща. Упойката те хваща много бързо, усещаш топлина и изтръпване на крайниците. Слагат катетър след това, така че не го усещаш. След това опъват чаршаф пред теб, така че не виждаш нищо, а анестезиологът ти стои до главата, мери кръвното и следи как си. Бебето го вадят доста бързо, показват ти го и отиват да го мият, после пак ти го носят. За мен след това и двата пъти беше по-неприятната част - почистват корема, наместват червата и може да ти стане малко лошо. Не е страшно, ако ти се повръща, ти подават легенче. На мен втория път ми включиха деган за гаденето и ми стана по-добре. В общи линии през цялата операция усещаш само допир, никаква болка.
Като приключи опетацията, те изкарват да те видят близките и после отиваш в реанимация. Мен ме раздвижиха на шестия час, жените там са изключително мили и любезни. Трябва да пиеш много вода. На следващия ден ти махат катетъра и те водят в стая. Ако се сетиш още нещо, питай.
И успех Simple Smile

# 305
  • Мнения: 21
Ronique, благодаря за информацията! Протеснявам се, че ще се паникьосам и ако ми е зле ще ми стане тройно по-зле. Както се казва страх ме е от страха 😁.

# 306
  • Мнения: 2 038
Ами не е страшно. А и като дойде моментът, човек се мобилизира. Успех Simple Smile

# 307
  • Мнения: 21
Благодаря! 😊

Ами не е страшно. А и като дойде моментът, човек се мобилизира. Успех Simple Smile

# 308
  • Мнения: 472
Здравейте момичета,
Оказа се, че трябяа да родя секцио по медицински причини. Решила съм да е при доктор Маленов. Ще съм благодарна ако споделите мнения относно доктора, екипа му и за самото секцио, как протича. Доста се притеснявам, че ще се паникьосам, а до колкото знам операцията протича докато си в съзнание. 😬😬

+1 за коментара на Ronique, абсолютно точно е описала всичко. Аз след четене на много коментари и пр.бях останала с впечатление, че ще боли от упойката е оказах се в грешка- въобще не болеше.
Всички наистина са мили и готини мисля по нагоре бях коментирала, но не съм сигурна.
Аз раждах при Маленов и гласувам с две ръце- ЗА. Още преди въобще да съм мислела за деца съм ходила при него, след като забременях нямах и капка съмнение, че той е човека!
Ако имаш някакви др.въпроси съм на разположение.
Леко и безпроблемно раждане!

# 309
  • Мнения: 226
Здравейте,
Знае ли някоя от вас, ако си без избор на екип, но в хода на раждането се наложи секцио, после заплаща ли се някаква сума и каква е тя?

# 310
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 013
Здравейте,
Знае ли някоя от вас, ако си без избор на екип, но в хода на раждането се наложи секцио, после заплаща ли се някаква сума и каква е тя?
Не мисля,  че ще се наложи плащане,
 това ще се води спешно секцио.

# 311
  • Мнения: 21
Благодаря за коментара!
Както казах, не знам как да се справя със страха... 😞
Възстановяването след секцио колко време отнема? Знам, че при всеки е индивидуално, но също ми казаха, че зависи и от доктора как ще направи разрез и тн. Също така мисля да бъда в двойна вип стая, дали е добро решение?

Здравейте момичета,
Оказа се, че трябяа да родя секцио по медицински причини. Решила съм да е при доктор Маленов. Ще съм благодарна ако споделите мнения относно доктора, екипа му и за самото секцио, как протича. Доста се притеснявам, че ще се паникьосам, а до колкото знам операцията протича докато си в съзнание. 😬😬

+1 за коментара на Ronique, абсолютно точно е описала всичко. Аз след четене на много коментари и пр.бях останала с впечатление, че ще боли от упойката е оказах се в грешка- въобще не болеше.
Всички наистина са мили и готини мисля по нагоре бях коментирала, но не съм сигурна.
Аз раждах при Маленов и гласувам с две ръце- ЗА. Още преди въобще да съм мислела за деца съм ходила при него, след като забременях нямах и капка съмнение, че той е човека!
Ако имаш някакви др.въпроси съм на разположение.
Леко и безпроблемно раждане!

# 312
  • Мнения: 2 038
Хайде пак аз, че ми е прясно (родих второто си дете в понеделник). Възстановяването наистина е много индивидуално, но всички в реанимация (5 момичета) ни раздвижиха на шестия час. За мен това беше много важно, тъй като съм с тромбофилия. Екипът в реанимация е супер, много са мили и внимателни, помагат ти да ставаш и те наглеждат често. Имай предвид, че първото ставане е малко тегаво, може да ти се завие свят и да ти стане лошо, ако си с ниско кръвно. Разходката е само няколко крачки, но е важно да се развижиш. Добре е също щом си усетиш краката да се въртиш в леглото на двете страни, да не си в стационарно положение. Аз започнах леко да мърдам пръсти след втория час от упойката. Малко е неприятен моментът с кървенето, тъй като в началото си без бельо и ти слагат едни компреси от плат, но често ги сменят и те мият. Жените наистина са много любезни и те предразполагат да не се притесняваш. Обезболяват те постоянно, така че и в реанимация няма да усетиш особена болка, освен придърпването на разреза.
Аз родих в 8 сутринта, раздвижиха ме в 2 и после пак в 10 вечерта. Вечерта една от акушерките ни остави номера на мобилния си да й звъним, ако има нещо, а нея я няма. На следващата сутрин ни раздвижиха отново (тогава вече спокойно си ставахме повечето), махнаха ни катетрите (не се усеща) и най-после си сложихме бельо и превръзки. След това ни забутаха с колички до стаите (въпреки че не е никакъв проблем да стигнеш на собствен ход).
На втория ден аз вече бях окей, ходя и се грижа за бебето без проблем, само леко ми придърпва.
За двойния вип има плюсове и минуси - от една страна е добре да си с някой, за да си говорите и да си помагате с бебетата, но от друга там посещенията са почти неограничени и има вероятност да имаш постоянно непознати хора на главата, ако съквартирантката ти не се съобразява. При мен например все има някой, голямата ми дъщеря е супер ентусиазирана за бебето и буквално не мога да я отлепя от него.
Другият въпрос е с бебетата през нощта, едната може да иска да спи и да го остави на акушерките, а другата да си държи детето при нея и то да плаче цяла нощ. Аз предпочитам моето да е при мен, защото искам да кърмя. Лично на мен ми е по-комфортно в единична стая и затова избрах такава, но си е до човек.
Стана дълго, но исках да съм изчерпателна Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 20:33 от Ronique

# 313
  • Мнения: 21
Отново много ти благодаря! Хубаво е че си изчерпателна и с риск да стана нахална, ще се възползвам ако ми изникне друг въпрос 😇
Хайде пак аз, че ми е прясно (родих второто си дете в понеделник). Възстановяването наистина е много индивидуално, но всички в реанимация (5 момичета) ни раздвижиха на шестия час. За мен това беше много важно, тъй като съм с тромбофилия. Екипът в реанимация е супер, много са мили и внимателни, помагат ти да ставаш и те наглеждат често. Имай предвид, че първото ставане е малко тегаво, може да ти се завие свят и да ти стане лошо, ако си с ниско кръвно. Разходката е само няколко крачки, но е важно да се развижиш. Добре е също щом си усетиш краката да се въртиш в леглото на двете страни, да не си в стационарно положение. Аз започнах леко да мърдам пръсти след втория час от упойката. Малко е неприятен моментът с кървенето, тъй като в началото си без бельо и ти слагат едни компреси от плат, но често ги сменят и те мият. Жените наистина са много любезни и те предразполагат да не се притесняваш. Обезболяват те постоянно, така че и в реанимация няма да усетиш особена болка, освен придърпването на разреза.
Аз родих в 8 сутринта, раздвижиха ме в 2 и после пак в 10 вечерта. Вечерта една от акушерките ни остави номера на мобилния си да й звъним, ако има нещо, а нея я няма. На следващата сутрин ни раздвижиха отново (тогава вече спокойно си ставахме повечето), махнаха ни катетрите (не се усеща) и най-после си сложихме бельо и превръзки. След това ни забутаха с колички до стаите (въпреки че не е никакъв проблем да стигнеш на собствен ход).
На втория ден аз вече бях окей, ходя и се грижа за бебето без проблем, само леко ми придърпва.
За двойния вип има плюсове и минуси - от една страна е добре да си с някой, за да си говорите и да си помагате с бебетата, но от друга там посещенията са почти неограничени и има вероятност да имаш постоянно непознати хора на главата, ако съквартирантката ти не се съобразява. При мен например все има някой, голямата ми дъщеря е супер ентусиазирана за бебето и буквално не мога да я отлепя от него.
Другият въпрос е с бебетата през нощта, едната може да иска да спи и да го остави на акушерките, а другата да си държи детето при нея и то да плаче цяла нощ. Аз предпочитам моето да е при мен, защото искам да кърмя. Лично на мен ми е по-комфортно в единична стая и затова избрах такава, но си е до човек.
Стана дълго, но исках да съм изчерпателна Simple Smile

# 314
  • Мнения: 2 038
Заповядай, ако се сетиш още нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт