Относно референтните стойности на изследванията

  • 2 884
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Добро утро момичета,вчера пуснах Вит Б12 които ще е готов или понеделник или вторник и
ЛДХ (LDH)   258.94   U/l   референтни 240 - 480
Поздрави🌻

# 16
  • Мнения: X
Здравейте, излезнаха ми резултатите от витамин Б 12
 141,20 при референтни стойности 141-488
Поздрави🍀

# 17
  • Мнения: 11 785
Здравейте, излезнаха ми резултатите от витамин Б 12
 141,20 при референтни стойности 141-488
Поздрави🍀

Доста е нисък, трябва ви допълнителен прием.  Предполагам мерната единица е pmol/l , което обърнато в другата мерна единица е 191 pg/ml това е тежък дефицит  Rolling Eyes , при нива под 200 започват неврологични симптоми и увреди.
Прочетете тук https://sunrisinglife.com/vitamin-b12/

Има тема тук във форума, на първата страница има много информация http://old.bg-mamma.com/?topic=1074245

# 18
  • Мнения: X
Здравейте, излезнаха ми резултатите от витамин Б 12
 141,20 при референтни стойности 141-488
Поздрави🍀

Доста е нисък, трябва ви допълнителен прием.  Предполагам мерната единица е pmol/l , което обърнато в другата мерна единица е 191 pg/ml това е тежък дефицит  Rolling Eyes , при нива под 200 започват неврологични симптоми и увреди.
Прочетете тук https://sunrisinglife.com/vitamin-b12/
Много ти благодаря за отговора.Записах си час за ЛЛ,надявам се да направи каквото е необходимо.Лек ден.🌸

# 19
  • Мнения: 11 785
Не се надявай на много адекватна реакция от ЛЛ, възможно е да ти каже че си в граници и толкова  Rolling Eyes , другия вариант е хематолог, но бъди сигурна дефицит имаш,  стойностите по лабораториите тук са занижени  Peace

# 20
  • Мнения: X
Да,аз се притеснявам повече от реакцията на ЛЛ,но ако се наложи ще отида и на частно,защото май съм изтървала края😕
Още веднъж ти благодаря,много здраве ти желая.😊

# 21
  • Мнения: X
Да,аз се притеснявам повече от реакцията на ЛЛ,но ако се наложи ще отида и на частно,защото май съм изтървала края😕
Още веднъж ти благодаря,много здраве ти желая.😊
Което пак не е гаранция, че ще получиш адекватно лечение, внимание и препоръки.
Явно имаш гастро-проблем, откъдето произлизат и разни липси.В12 е критично нисък, желязото и хемоглобина също.Моята "диагноза" не Неспециалист-имаш пропускливи черва, от там недобро усвояване на микро и макро елементи.А липсите водят до здравословни проблеми.
Пропускливите черва са следствие от лошо хранене, непоносимост към глутен, млечни, зърнени.
Как и с какво се храниш основно?
Оправи пропускливите черва, възстанови липсите на витамини и минерали, а от там и проблемите ще отшумят.

# 22
  • Мнения: X
Здравей katerin,освен ниските нива на Б 12 и хемоглобина имам положителен резултат за антитела срещу Saccharomyces cerevisiae,а следващата седмица ще пускам и тест за окултни кръвоизливи,мисля,че така се казваше.Аз бях пуснала друга тема специално за това,но както и да е.Мисълта ми е ,че след резултата от много ниския б 12 отново има съмнения при мен за Крон.
Относно храната.Ям всичко,много обичам пилешко и риба,варива,сирене,мляко,хляб не се ограничавам в момента от нищо,но гастро проблема си казва думата.Въпро са е,че трябва да се открие къде точно е той.

# 23
  • Мнения: X
Здравей katerin,освен ниските нива на Б 12 и хемоглобина имам положителен резултат за антитела срещу Saccharomyces cerevisiae,а следващата седмица ще пускам и тест за окултни кръвоизливи,мисля,че така се казваше.Аз бях пуснала друга тема специално за това,но както и да е.Мисълта ми е ,че след резултата от много ниския б 12 отново има съмнения при мен за Крон.
Относно храната.Ям всичко,много обичам пилешко и риба,варива,сирене,мляко,хляб не се ограничавам в момента от нищо,но гастро проблема си казва думата.Въпро са е,че трябва да се открие къде точно е той.
Ами, крие се, според мен, в непоносимостта ти към захари/дрождите.
А в храната ти ги виждам в сиренето, млякото, хляба.Най-вероятно до известна степен ти пречат и плодовете....но няма как да съм сигурна.
С извинение, прочетох последните ти постове....дори да отидеш на алерголог, то той най-вероятно ще ти акже същото, да избягваш храната/съставката, която предизвиква алергичните симптоми.
Аз например съм алергична към пчелни продукти и стоя настрана от тях.Имам непоносимост към глутен, стоя настрани и от него.При мен симптома е псориазис.Не ям ли глутен, няма и обрив.Хапна ли малко повече хлебни/тестени, обрива се завръща.
Та, лечението ти се състои в отстраняване на причинителя-дрождите.
Възможно е след години пазене и неядене на храни с дрожди, тялото да се изчисти до степен имунната система да не реагира вече на тях по същия начин, т.е., да си преодоляла непоносимостта.Но няма гаранции, може до живот да си така.
Пак уточнявам, аз не съм лекар, но поради мои проблеми съм чела/чета доста.

# 24
  • Мнения: X
Разбирам, благодаря ти за отделеното внимание и,че сподели с мен.Приемам всеки един съвет.В момента съм меко да се каже объркана,изследвания,лекари,много мнения,никакви решения.Ще изчакам и другите резултати и тогава ще видим какво ще каже ЛЛ.Поздрави.

# 25
  • Мнения: X
Пълен абсурд е тази България.Ходих да си взема изследването от б 12 и тъй като ми е позната и като каза ооо витамина ти е супер и аз не се сдържах и викам как ще е супер,141 супер ли е.За нашата лаборатория вика си е супер проблема не ти е в него,била съм се вманиачавала вече,всичко ми било наред.Момичета,омръзна ми от такова отношение😭😭😭Ако може ще те уморят и окото им няма да мигне.Извинявам се,но просто исках да споделя с някой.😢

# 26
  • Мнения: X
Пълен абсурд е тази България.Ходих да си взема изследването от б 12 и тъй като ми е позната и като каза ооо витамина ти е супер и аз не се сдържах и викам как ще е супер,141 супер ли е.За нашата лаборатория вика си е супер проблема не ти е в него,била съм се вманиачавала вече,всичко ми било наред.Момичета,омръзна ми от такова отношение😭😭😭Ако може ще те уморят и окото им няма да мигне.Извинявам се,но просто исках да споделя с някой.😢
Това би било вярно, ако нямаш НИКАКВИ симптоми, НИКАКВИ оплаквания, а просто си търсиш причини да се мотаеш по болници и лаборатории.При положение обаче, че имаш реални здравословни проблеми и симптоми, налага се да търсиш БП, е наглост да ти заявяват, че видиш ли, нищо ти няма....
Но не се учудвам.Първо, на повечето медицински лица не им пука, те просто си "заработват" пенсията, и второ, това, което са учили преди 20-30 и повече години, ВЕЧЕ не е актуално и вярно.

# 27
  • Мнения: X
За всичко си права,аз просто вече не издържах на напрежението.Толкова години вече съм без адекватно лечение.😞Толкова много години по мъките.Разкарват те къде ли не и ти казват,че всичко ти е наред а не е.Пускат само една кръвна картина като ти замазват очите,защото там няма много важни изследвания.
Неможе да ме карат постоянно в Спешното със силни болки в корема и колабиране,да ми слагат една система и една инджекция и да ме пускат след това все едно нищо не е било.Това се е случвало 4-5 пъти като последния път ме изпратиха в друго спешно,защото започнах и да повръщам и лекарката която беше на смяна не искаше да умра в нейната смяна,това и бяха думите.
Въобще аз съм в шок и ужас.😞
Надявам се някои ден да угрее слънце и на моята улица.

# 28
  • Мнения: X
За всичко си права,аз просто вече не издържах на напрежението.Толкова години вече съм без адекватно лечение.😞Толкова много години по мъките.Разкарват те къде ли не и ти казват,че всичко ти е наред а не е.Пускат само една кръвна картина като ти замазват очите,защото там няма много важни изследвания.
Неможе да ме карат постоянно в Спешното със силни болки в корема и колабиране,да ми слагат една система и една инджекция и да ме пускат след това все едно нищо не е било.Това се е случвало 4-5 пъти като последния път ме изпратиха в друго спешно,защото започнах и да повръщам и лекарката която беше на смяна не искаше да умра в нейната смяна,това и бяха думите.
Въобще аз съм в шок и ужас.😞
Надявам се някои ден да угрее слънце и на моята улица.

Това е така, защото болшинството доктори и понятие си нямат от хранене/правилно хранене/непоносимост към храни и т.н.А твоите стоамашни проблеми са провокирани именно от неправилно хранене и храни.Не знам дали има точно специфично изследване за пропускливи черва.По-скоро един кадърен лекар би се орентирал по симптомите, че става въпрос именно за подобно състояние.Защото пропускливите черва са именно болестно състояние, което е причина вече за много болести.
И може наистина изследванията ти да не показват нищо съществено, ако все още не си развила стабилно някое заболяване.Но ако не промениш храненето си, нещата няма да се променят.
За непоносимост към храни/алергии към храни, това е най-вярното и качествено лечение-просто стоиш настрана от храните, които предизвикват симптомите и проблемите.
Няма хапче, което да изпиеш след изяждането на 2 филии хляб (давам тях за пример, защото хляба съдържа дрождите, към които имаш непоносимост) и да тушираш симптомите.Просто трябва да спреш да ядеш хляб, ако искаш да не стигаш до болници и да си здрава.

# 29
  • Мнения: 11 785
Ето тук за пропускливите черва  Peace

https://nadiapetrova.bg/programs/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB% … %B2%D0%B8-%D1%87/

П.П. Моят син излезе с множество хранителни непоносимости, открихме ги търсейки причина за отключване на автоимунно заболяване Хашимото, дефицити на много витамини и минерали...бяхме в детско гастро отделение където направиха множество други изследвания и е на диета, която казаха, че ще трябва да се спазва минимум година.
И да Katerin* е права трябва да промените начина си на хранене  Peace

Общи условия

Активация на акаунт