Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 5

  • 55 998
  • 822
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 18 542
Влажният климат би ти помогнал за по-бързата адаптация принципно.
Иначе, ако не си ползвала до сега подобни кремове, може да ти е силен, ако не си с мазна/смесена кожа.

Аз не съм се белила почти никога от третиноин, но миналата седмица беше нещо страшно. Цялото ми лице се обели на парцали. Известно време се мазах с крема ми от абонамента, но ми се стори че е някак слаб и се върнах на гела, който съм ползвала и преди. Е в резултат се обелих като змия. Поне нямах раздразнения, но явно наистина другия крем нещо не е наред или е много по-слаб, въпреки че ми го продават като 0,1%. 

# 406
  • Мнения: 22 522
Влажният климат би ти помогнал за по-бързата адаптация принципно.
Иначе, ако не си ползвала до сега подобни кремове, може да ти е силен, ако не си с мазна/смесена кожа.

Аз не съм се белила почти никога от третиноин, но миналата седмица беше нещо страшно. Цялото ми лице се обели на парцали. Известно време се мазах с крема ми от абонамента, но ми се стори че е някак слаб и се върнах на гела, който съм ползвала и преди. Е в резултат се обелих като змия. Поне нямах раздразнения, но явно наистина другия крем нещо не е наред или е много по-слаб, въпреки че ми го продават като 0,1%. 
Миоки, аз от Аирол 0,5 имам много повече белене ,отколкото от акнелиз 1%... Явно е до конситенция на крема.

# 407
  • Мнения: 18 542
Не знам дали само това е причината, защото нали ти казвам, имах чувството, че не ми действа така добре, в сравнение с другия. Може и да си въобразявам де, но аз никога не съм се белила, поне не така цялото лице, включително и челото което по принцип ми е най-мазната част и никога не се е белило видимо.
Това се случи след около месец мазане. Като видях, че нещо не е съвсем ок като резултат, смених на стария и се обелих ужасно. И с двата крема съм се мазала неведнъж.

Както и да е, да знаете, че може да се обелите дори, ако никога не ви се е случвало преди  Grinning

# 408
  • София
  • Мнения: 2 429
Момичета, нещо не се сработи моята кожа с Акнелиз, имам 2 неотваряни тубички, ако някой има интерес, може да ми пише ЛС. Продължавам с Айрол-а, макар, че е доста сух и по-трудно го нанасям.
Дай му шанс..И аз в началото имах приблем с Акнелиз, но сега вече не.
Докато с Аирол така и не се расбрахме докрай..От Акнелиз имам далеч по-малко белене, но трябва време да мине, за да свикне кожата.

Имам една отворена тубичка и ще я доизразходя, но лицето ми става на големи червени петна от него. В началото мислех, че понеже е по-мазен от Айрола ще е по-удачния вариант, но кожата ми реагира бурно от него, макар, че съм на третионоин втора година. Ще го "мъча", то имам и доста продукт от него, ако пък се "харесаме", ще поръчам да ми донесат ...  отново.

# 409
  • Мнения: 18 542
Пробвай да го комбинираш с Аирол, ако имаш наличен. Аз така въведох 0,1%. Първо заместих едно мазане, след седмица второ и така постепено, според прага ти на толерантност. Или пък ако нямаш 0,05% мажи се през вечер или през две все едно сега започваш трет и постепено увеличи честотата до нормално.

Щом се зачервяваш, значи имаш раздразнение. Има разни теории, че ако си настоятелна може да се преодолее този период, но пък аз не бих рискувала да си докарам някоя хронична екзема. Да не говорим, че не е никак комфортно да ходиш все със зачервено и сърбящо лице.

# 410
  • София
  • Мнения: 2 429
Пробвай да го комбинираш с Аирол, ако имаш наличен. Аз така въведох 0,1%. Първо заместих едно мазане, след седмица второ и така постепено, според прага ти на толерантност. Или пък ако нямаш 0,05% мажи се през вечер или през две все едно сега започваш трет и постепено увеличи честотата до нормално.

Щом се зачервяваш, значи имаш раздразнение. Има разни теории, че ако си настоятелна може да се преодолее този период, но пък аз не бих рискувала да си докарам някоя хронична екзема. Да не говорим, че не е никак комфортно да ходиш все със зачервено и сърбящо лице.



Миоки, благодаря. Имам Айрол и започнах постепенно да замествам едното мазане с Акнелиз, но от него се беля повече и естествено ползвам повече продукти за ексфолиране на кожата, което пък от своя страна води до раздразнения. Това е моето обяснение за ситуацията ... Случвало ми се е и един-два пъти с Айрола да имам големи червени петна и раздразнена кожа, сърбеж не съм имала никога.

# 411
  • Мнения: 18 542
Пробвай да намалиш ексфолирането или да използваш по-щадящи продукти. Знам че не е приятно да ходиш с люспи по лицето, но е възможно ексфолирането да допринася за още повече белене.

# 412
  • София
  • Мнения: 2 429
Пробвай да намалиш ексфолирането или да използваш по-щадящи продукти. Знам че не е приятно да ходиш с люспи по лицето, но е възможно ексфолирането да допринася за още повече белене.

Миоки, не ползвам ексфолианти с частици, а peeling gel, който е по-нежен към кожата, но той ми е с киселини, това е единствения продукт в цялата ми рутина, който е с киселини, защото те не се разбират с трета, но не ми се искаше да спирам изцяло киселините, които преди да започна с третиноина ползвах доста и във високи концентрации.
Отделно имам доста капиляри по лицето, за които решение не съм намерила.

# 413
  • Мнения: 1 700
Ще ходя в Португалия. Знаете ли в този край на света какъв трет може да се открие?
Аз си харесвам акнелиз-а. Взех и за дъщеря ми, но тя още не е забременявала и се чудя дали изобщо да и го давам, въпреки че е с доста проблемна кожа.

# 414
  • Мнения: 18 542
emy_emy, реално третиноин излющва достатъчно кожата. Не ти трябват ексфолиращи, освен ако не искаш да отстраниш спърчащи кожички. За капилярите ексфолиране няма да помогне. За съжаление тях само лазер премахва.


milanda, възможно е да е същия като в Испания Retirides, но не съм 100% сигурна, дано да се появи някой друг да каже.
За дъщеря ти, няма проблем да го ползва, стига като разбере че е бременна (когато това се случи) да го спре.

Кой беше правил изследване наскоро след година ползване на трет дали се натрупва в организма излишен вит.А и беше казал, че няма такива натрупвания.

Препоръките са да се спре, защото има риск, но рискът е на база предположения. Не са правили изследване за да го твърдят с категоричност.
Все пак, ако планира бременност в скоро време, по-добре да не го започва, но ако не, няма да има проблем, стига да го спре в момента, в който установи бременност.

Рисковете са при приемане орално на това лекарство срещу кистозно акне Роакутан ли как беше. Там задължително не трябва да се допуска бременност, но това не важи така строго за крема който се нанася външно.

# 415
  • Мнения: 1 700
Скрит текст:
emy_emy, реално третиноин излющва достатъчно кожата. Не ти трябват ексфолиращи, освен ако не искаш да отстраниш спърчащи кожички. За капилярите ексфолиране няма да помогне. За съжаление тях само лазер премахва.


milanda, възможно е да е същия като в Испания Retirides, но не съм 100% сигурна, дано да се появи някой друг да каже.
За дъщеря ти, няма проблем да го ползва, стига като разбере че е бременна (когато това се случи) да го спре.

Кой беше правил изследване наскоро след година ползване на трет дали се натрупва в организма излишен вит.А и беше казал, че няма такива натрупвания.

Препоръките са да се спре, защото има риск, но рискът е на база предположения. Не са правили изследване за да го твърдят с категоричност.
Все пак, ако планира бременност в скоро време, по-добре да не го започва, но ако не, няма да има проблем, стига да го спре в момента, в който установи бременност.

Рисковете са при приемане орално на това лекарство срещу кистозно акне Роакутан ли как беше. Там задължително не трябва да се допуска бременност, но това не важи така строго за крема който се нанася външно.
Благодаря!
Ще потърся този Retirides!

# 416
  • Мнения: 22 522
Аз имах сърбежи и зачервявания като екзема доста пъти.При това положение спирах трета за около седмица и мажа с Дипрогента.
Кожата ми го преодоля(най-чного рвагираше врат,деколте и горен клепач), но остана беленето около нос и брадичка,където вече
отдавна не мажа.
Поствпвнно въведох Акнелиз, с него не беше така бурна реакцията и до момента Акнелиз ми допада повече и кижата ми го приема по-добре.

# 417
  • Мнения: 99
Retirides директно от сайта на аптеката, към който имаше линк тук преди време, ли поръчвате, или чрез превозвач? Чудя се дали има проблем на границата, ако поръчам по първия начин? Извинете за въпроса, за първи път ще поръчвам третиноин.

# 418
  • Мнения: 18 542
Директно. Доставят до Бг без проблеми. Няма граници, в EС са. Peace

# 419
  • София
  • Мнения: 19 975
Ще ходя в Португалия. Знаете ли в този край на света какъв трет може да се открие?
В Португалия е Ketrel.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт