Лято в Албена 2019 г.

  • 54 714
  • 755
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 798
Привет! Анимацията на двете Ралици е обща, детският клуб (от 4 до 7) - също. Т.е. щом сте били в Супериора, същото е и в Акваклуба. Когато времето е лошо, аниматорите забавляват гостите във фоайето на Супериора. Храната е еднаква

# 91
  • Мнения: 1 231
Почивахме в Ралица Акваклуб, но преди няколко години, точно след реновацията. Стаите бяха много малки, като разпънахме фотьойла изобщо нямаше къде да се мине. Стаята ни беше откъм пътя и там от сутринта започват камиончета и коли, не може да се стои на отворена тераса, а също така е страшен шум от съседните климатици/външните им тела са на терасите/. Като затвориш пък, трябва да се включи климатик в тази малка стая, а той духа директно срещу разпънатия фотьойл. Храната беше хубава и разнообразна, имаше печени прасенца, черита, пържоли с ананас. Анимацията беше при басейна и към 10ч ходеха на Аквапарка и правеха състезания на скоростната пързалка. До вътрешния басейн не сме стигали. Но тичането беше голямо, разстоянията също, ако ходите на плаж. Ресторанта е през пътя, не в сградата на хотела, басейна е този при Ралица Супериор под ресторанта. Ако искаш питие, излизаш от аквапарка и отиваш на басейна. Уж имаше вносен алкохол, но всичко беше имитация на известни марки. Нощния бар също беше на майната си и беше абсолютен соц, може сега да са го обновили вече. Вечерната анимация и тя в някаква зала към центъра на комплекса, влиза се вътре и като на театър гледаш. Тази почивка я запомних с безкрайното тичане на някъде, уморявам се само като се сетя.

# 92
  • Мнения: 798
Анимационната зала е срещу рецепцията на Ралица Супериор.

# 93
  • Мнения: 1 231
Да, вярно, пък в центъра на поляната веднъж имаше концерт с различни групи и изпълнители. То всичко толкова динамично, че не помня кое къде, а като се гонят и часове постоянно...

# 94
  • sofia
  • Мнения: 409
Благодаря на всички за коментарите😘.
То май по-удобно ще ни е пак да сме си в супериора. Като се има предвид, че повечето неща са при него, а и за ресторанта не пресичаш уличка. Щом няма и разлика в храната още повече. Иначе ние като цяло сме доволни, но децата ни не тичат по разните мероприятия под час през деня. Ако хванат някое и им харесва ок, ако ли не се забавляват с друго. На тях им дай аква парка и не ги търси. На плажа миналата година ходихме веднъж за 8 дни 😉.

# 95
  • Мнения: 798
И ние сме по същия начин - аквапарка и анимационния басейн, до плажа стигаме евентуално следобед за час-два. Ралица Супериор е по-удобният хотел, определено.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 802
И аз клоня към Калиакра, благодаря. Притеснява ме, че нямат едноспален апартамент, а двуспален, а за трима ни не си заслужава цената. Фамилната стая достатъчно голяма ли и допълнителното легло какво е? Етажът и изгледът също са ми важни.
Ние сме били  в стая Стандарт, те са по-малки. Изгледът беше към басейна на Добротица (така се казваше тогава хотелът). Стаите Супериор са по-големи (камериерката едната година така ни каза). В нашата стая имаше диван, освен двойното легло. В Калиакра бяхме 2015 и 2016 година.
Благодаря, резервирах стая стандарт, като ме увериха, че е спалня + единично легло. Ще видим дали ще е тясно.
Акваклубът е далеч от плажа и не ни бе опция, но на детето щеше да му хареса определено.

# 97
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
https://bgtourism.bg/27022019-bolnica-albena-zdravna-kasa/amp/
Важна новина за Албена!!!

# 98
  • Мнения: 643
Някой с отзиви за Хотел Добруджа? Пише, че ползват плаж Ком, това далеч ли е от хотела? Къде мога да намеря инфо къде е плажа?

# 99
  • Мнения: 13 544
Някой с отзиви за Хотел Добруджа? Пише, че ползват плаж Ком, това далеч ли е от хотела? Къде мога да намеря инфо къде е плажа?
http://albena.bg/uf/karta-albena.pdf

# 100
  • MA
  • Мнения: 35
Някой с отзиви за Хотел Добруджа? Пише, че ползват плаж Ком, това далеч ли е от хотела? Къде мога да намеря инфо къде е плажа?

Не сме почивали в Добруджа, но се качих миналата година на последния етаж заради панорамата.
Хотелът е в ужасно състояние, чудя се как не се е срутил още. Отвън залъгва още, защото като архитектура е може би най-ефектният хотел според мен в Албена, но щом се прекрачи фоайето, те блъска на соц, на неподдрържано, на изоставено. Сякаш се върнах в татово време. Асансьорите, стълбището, дограмата - не са виждали никога ремонт. Що страх брах, докато пътувахме нагоре с асансьора. Малко се поспрях на един коридор със стаи. Вратите не се затваряха плътно, ужасно мръсен мокет, верояно от рождението на хотела... Мисля, че стана ясно в какво състояние е, но разбира се всеки сам си решава кое му е важно през почивката.

# 101
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Някой с отзиви за Хотел Добруджа? Пише, че ползват плаж Ком, това далеч ли е от хотела? Къде мога да намеря инфо къде е плажа?
Миналата година бяхме там. Стаите и хотела са за ремонт. Имат и ремонтирани стаи, но се давали уж на случаен принцип. Не е трагично, но някои неща дразнят, особено хигиената. Басейните са им хубави. Иначе ресторанта и храната са много добри. Плажа е близо, минаваш покрай Лагуната и си точно на него.

# 102
  • Мнения: 353
Здравейте, моля за отзиви за хотел Мура. До сега сме ходили в Магнолия и Орхидея. Оглеждам Мура,но ако някой се включи да даде отзиви  и лични впечатления ще съм благодарна. И още паркирането да хотела как да разбера каква зона е - синя, зелена.

# 103
  • София
  • Мнения: 11 471
Здравейте,
Мура е зелена зона - паркирате пред хотела и заплащате 20 лв. на денонощие или се възползвате от правото на 30 безплатни минути (ако ще го има и тая година, де) и разтоварвате багажа и водите колата на друг паркинг.
Хотел Мура е залепен за хотел Славуна и ползват общ ресторант. В резултат е малко натоварено и се случват опашки. Хотелът е приличен, има си собствен закрит басейн, като гостите могат да ползват външния басейн на Гергана, както и пулбара. Стаите са като в Гергана и Славуна - не особено големи, но чисти и сравнително реновирани (не очаквайте лукс, но няма и мизерия).

# 104
  • Мнения: 353
Благодаря много. Само паркирането не е ок , а далечко е автогарата май. Може би има вариант за паркинг по 10 лева някъде наблизо. Исками се да е под око колата. Офертата е добра като цена, За 16-21 юни - 5 дни за 325 лева от предложенията Златните 60+. Това ми хареса, затова питам. Тази част на Албена не ми е позната. Сравнена с Магнолия и Орхидея може би са на едно ниво. Така ,че лукс не очаквам,но пък е на плажа- Това ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт