Лято в Албена 2019 г.

  • 53 206
  • 755
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 1 226
Здравейте! Кой от хотелите "Магнолия" или "Компас" бихте ми препоръчали? С дете на 7г. сме и искам да има хубав басейн подходящ за него.
Магнолия твърдо НЕ, ако искате горски хотел то тогава препоръчвам Ком.

# 421
  • Мнения: 35 069
Днес вече си тръгнахме от Калиакра Маре.
Набързо впечатленията ми. Сигурно ще допълвам. Хотелът е пълен на 1/3 по мои груби сметки. Храна има в изобилие. Салати, плодове, месо, всичко. Не беше лоша. Няколко пъти имаше риба на скара, ребра, миди. Имаше българска тематична вечер. Плажът е точно пред хотела. Басейнът в момента не е особено топъл, но е заради скапаното време. Забърсваха стаите всеки ден. Не са най- чистите на света. Смениха ни чаршафите веднъж за седмица. Анимацията е добра . Поне за моят син, който няма 2 години. Два пъти на ден има занимания за децата в детския център на Калиакра. Иначе вечер има детска дискотека и някакво шоу след това. Като цяло, и мало и голямо се забавлявахме. Много ми харесва локацията на хотела. Всичко ти е наблизо, има си всичко. Не съм разочарована нито грам. Силно се надявам догодина отново да почиваме там.

# 422
  • Русе
  • Мнения: 30

Аз не държа на горски хотел. Кой хотел бихте ми препоръчали?

# 423
  • Мнения: 35 069
Зависи от бюджета и очакванията Ви

# 424
  • Мнения: 228
Лагуна и лагуна Маре хубави хотели ли са? Някой скоро да е почивал там?
За 4та поредна година почивамепочиваме семейно в Лагуна Маре.Базата е доста прилчна според мен, районът около хотела е приятен -зеленина, цветя... Вярно е, че няма ресторант и храненето е в съседен хотел, но това е изключително близо. Преди се ползваше ресторантът на Лагуна Гардън, последбите 2 години-на Сенди Бийч. Сега се загледах в хавлиите и спалното бельо. Част от хавлиите наистина си личи, че са прани много пъти. Спалното бельо ми изглежда ново. Даже на калъфката на една възглавница беше зашит етикет Калиакра Маре.

# 425
  • В.Търново
  • Мнения: 6 665
Здравейте! Кой от хотелите "Магнолия" или "Компас" бихте ми препоръчали? С дете на 7г. сме и искам да има хубав басейн подходящ за него.
Магнолия твърдо НЕ, ако искате горски хотел то тогава препоръчвам Ком.
На Ком големия басейн също е дълбок.1,60м е.

# 426
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Ком к Компас ползват един и същи басейн и ресторант. И тази година ще сме там, но за две нощувки август.

# 427
  • Мнения: 437
Ком к Компас ползват един и същи басейн и ресторант. И тази година ще сме там, но за две нощувки август.
Компас и Панорама, а не Ком

# 428
  • Мнения: 2 331
Включвам се с малко пресни отзиви за Мура и Албена.
Бях позабравила колко е хубав плажът на добрата стара Албена - фин пясък, широка плажна ивица, плитко море, гора пт другата страна, спокойствие.Стаята ни е изненадващо голяма и просторна и с прекрасна гледна към морето. Дотук обаче с позитивите:)
Като човек бил многократно в Албена преди години, ученическите ми лета са почти прекарани тук, не мога да повярвам как всичко е застинало от поне 20 години и нито крачка напред. Със сигурност има и реновирани хотели, хубаво е и, че не е презастроено и  мутренски окепазено -добре, но за мен лично, при тези цени в момента,  услугата в хотели от класа на Мура е абсолютно неконкурентна. За съжаление, не съм убедена, че и прекрасното море може да компенсира това. Дори мъжът ми, който принципно е предубеден към Гърци и турци и не ги долюбва особено, заключи вчера, че едва ли вече ще отидем в Бг..или поне не в Албена.
В конкретика- всичко е абсолютен соц, и като обстановка и като атмосфера. Занемарено, неподдържано, мръсно, захабени стаи, мухъл по фугите в банята. Храната е спорна, но на мен лично не ми беше вкусна. Няма да изпадам в подробности, да не съм дребнава, но най не ми харесва, че се чувстваш като в стол и няма грам естетика при приготвянето и поднасянето. Соц ресторант, тракане на чинии и така. Дори и да искаш да си платиш, няма къде да изпиеш едно хубаво кафе еспресо. В Мура машината не работела, пробвах в Славуна , но кафето наистина беше ужасно.
Към персонала нямам забележки-симпатични мили деца, работещи за по 500-600 лв, какво да е Simple Smile
Изпитвам сантимент към този курорт и родното море, затова много ме е яд като виждам какво се случва или по-скоро не се случва. И да не ми излизат с номера, че ако се реновират хотелите, ще е двойно по-скъпо. Нормално е да има амортизация и да се правят инвестиции ежегодно за подобряване на базата, а не да опитваш с трици да ловиш маймуни.
Две думи за паркирането- като цяло приветствам идеята, но е малко драма да успееш да разтовариш багажа за 30 минути особено ако си с бебе и няма къде да се паркира пред хотела..просто да го направят 1 час, за да е по-спокойно.
Толкова засега от мен, че досадих вече Simple Smile

# 429
  • Мнения: 35 069
И ако персонала на рецепция се тута, шанс да се вмъкнеш в 30 мин. На нас със сигурност ни отне повече от 30 мин настаняването. Ама ние не сме бързали. Просто отбелязвам, че и от рецепционистките си зависи

# 430
  • София
  • Мнения: 799
И ако персонала на рецепция се тута, шанс да се вмъкнеш в 30 мин. На нас със сигурност ни отне повече от 30 мин настаняването. Ама ние не сме бързали. Просто отбелязвам, че и от рецепционистките си зависи
Е то според мен не пречи да се изсипе народът и багажът и шофьорът да излезе с колата, а другите да чакат за настаняване.

# 431
  • Мнения: 228
Дори и да искаш да си платиш, няма къде да изпиеш едно хубаво кафе еспресо. В Мура машината не работела, пробвах в Славуна , но кафето наистина беше ужасно.
Хубаво кафе предлагат (по мое мнение) в ресторанта до хотел Амелия. Не ресторантът на хотела, а някакъв друг, не си спомням името му, но се намира срещу ателието за рисуване на керамични фигури. Там и сладоледът беше много вкусен.

# 432
  • Мнения: 2 331
Аз за кафето се чудех защо толкова упорито отказват масово по ол инклузивите да сложат кафе машини за еспресо-ужасно е за хора, които обичат кафето, да пият от тази разтворима боза. Нито е толкова скъпо, нито можеш да изпиеш 10 кафета на закуска.
Между другото, за Великден бяхме в хотел Марина, Слънчев ден, и останах много приятно изненадана от храната-беше доста по-качествена и разнообразна от обикновено, а и имаше хубаво кафе еспресо.

# 433
  • плевен
  • Мнения: 1 249
От днес сме в Мура.Стаите ни(едноспален апартамент)бяха готови още с пристигането в 13.00 часът.Апартаментът е много добър,с големи стаи,баня с тоалетна,отделно тослетна и три тераси.Момчетата на рецепцията са изключително любезни,качиха ни багажът,защото мъжът мо отиде да остави колата и бях сама с децата.Храната е добра за сега,можеш спокойно да намериш своето ядене.От днешният ден забележки нямам.Децата се къпят в басейна на Славуна,ядат казснлъшки понички,а ние релсксираме с коктейл на плажа. 

# 434
  • Мнения: 359
Аз за кафето се чудех защо толкова упорито отказват масово по ол инклузивите да сложат кафе машини за еспресо-ужасно е за хора, които обичат кафето, да пият от тази разтворима боза. Нито е толкова скъпо, нито можеш да изпиеш 10 кафета на закуска.
Между другото, за Великден бяхме в хотел Марина, Слънчев ден, и останах много приятно изненадана от храната-беше доста по-качествена и разнообразна от обикновено, а и имаше хубаво кафе еспресо.

По средата на престоя ни открих, че в Ол ин-а е включено и еспресо кафе. Правиха го на бара в ресторанта. Отново не е най-доброто, което съм пила, но е доста по-добре от стандартното ОИ кафеподобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт