Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия – 3

  • 43 725
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 10 599
Наистина са високи цените спрямо минали години. Затова няма да спим в Бари, а в Путиано. 220 евро за три нощувки.

# 481
  • Мнения: 1 141
Явно всички цени са увеличени тази година - на хотели, автомобили под наем, вероятно и някои забележителности. Според мен обаче в Бари цените за настаняване са по-ниски от тези в Южна Пулия.

# 482
  • Мнения: 5
Момичета, днес се върнахме от 5 дневно пътуване - Рим, Бари, Албeробело, Матера и Полиняно а маре. Прекрасно беше Simple Smile Тези дни ще оправя снимките и ще кача Simple Smile Имайте предвид, че вчера в Матера беше 37 градуса. Наистина започва да става невъзможно за пътуване, предвид престоящата жега. На линия съм, ако имате конкретни въпроси Simple Smile
Ева, вероятно сте били с кола, но да питам все пак.😊

# 483
  • Мнения: 2 817
Момичета, днес се върнахме от 5 дневно пътуване - Рим, Бари, Албeробело, Матера и Полиняно а маре. Прекрасно беше Simple Smile Тези дни ще оправя снимките и ще кача Simple Smile Имайте предвид, че вчера в Матера беше 37 градуса. Наистина започва да става невъзможно за пътуване, предвид престоящата жега. На линия съм, ако имате конкретни въпроси Simple Smile
Ева, вероятно сте били с кола, но да питам все пак.😊

От Рим до Бари с полет на Раян за 5 евро Simple Smile В Бари се придвижвахме с влакове /до Албeробело, Матера и Полиняно а маре/.

# 484
  • Мнения: 5
Момичета, днес се върнахме от 5 дневно пътуване - Рим, Бари, Албeробело, Матера и Полиняно а маре. Прекрасно беше Simple Smile Тези дни ще оправя снимките и ще кача Simple Smile Имайте предвид, че вчера в Матера беше 37 градуса. Наистина започва да става невъзможно за пътуване, предвид престоящата жега. На линия съм, ако имате конкретни въпроси Simple Smile
Ева, вероятно сте били с кола, но да питам все пак.😊

От Рим до Бари с полет на Раян за 5 евро Simple Smile В Бари се придвижвахме с влакове /до Албeробело, Матера и Полиняно а маре/.
5 евро😍😍😍
Може ли малко повече инфо за цените на влаковете, лесно ли се ориентирахте, бързо ли се пътува?

# 485
  • Мнения: 2 817
_rose, да ориентацията е лесна. Цена Бари-Матера - 10 евро на човек общо, Бари - Алберобело - 9 и нещо евро. Около час и нещо е в посока времето за пътуване. До Полиняно а маре отнема 30 минути и е 5 и нещо евро на човек. Ето да си проверите:
https://www.fseonline.it/
https://ferrovieappulolucane.it/   

# 486
  • София
  • Мнения: 746
Розова маслинка, точно така,от Алберобео гледам влака.
Ева, началото на юли ще мина по същия път, без Рим. Притеснява ме много жегата, но ..

# 487
  • Мнения: 2 817
Розова маслинка, точно така,от Алберобео гледам влака.
Ева, началото на юли ще мина по същия път, без Рим. Притеснява ме много жегата, но ..

Дано да хванете хладен фронт. Няма да ви лъжа, убийствено беше, хем аз съм свикнала на топло и обичам лятото, както и да се пържа на плажа без чадър. Но, в крайна сметка, повече вода, на хладно, на климатиче. Във всички случаи ще е прекрасно Simple Smile

# 488
  • Мнения: 630
А общественият транспорт редовен ли е? Питам, защото наскоро четох, че на Крит са доста разредени раза писанията, та да не са решили и италианците така..

# 489
  • Мнения: 2 817
А общественият транспорт редовен ли е? Питам, защото наскоро четох, че на Крит са доста разредени раза писанията, та да не са решили и италианците така..

Абсолютно редовни бяха влаковете и автобусите, спазваха си разписанието. Никакви проблеми не сме имали.

# 490
  • Мнения: 1 440
Като ви чета започвам да се плаша от температурите. Ние ще сме в Бари в края на юли, май ще е едно голямо мъчение. В Матера няма сенки и е най-горещо ли?

# 491
  • Мнения: 2 817
Започвам да разказвам, виждам, че има интерес към темата и доста от вас ще ходят към Пулия Simple Smile Надявам се да съм полезна Simple Smile  Все още не съм готова с всички снимки, ще продължа след няколко дни с Алберобело, Матера и Бари. Започвам с Полиняно а маре. До там отидохме с влак от Бари. Билети се купуват от централната сграда на гарата, точно срещу големия фонтан. Има и автомати, и служители. Може и от тук да си купите билети или само да видите разписанията https://www.fseonline.it/.  След като си купите билетите не забравяйте да ги валидирате /първо валидирате билетите в посока Полиняно, след това като тръгнете да се връщате валидирате другите билети за връщането/. Валидирането става на едни жълти апаратчета, намират се на пероните, само мушкате билета. Можете да си вземете билети, като не е задължително да спазите точно часа за отиване/връщане. След като валидирате билета той ви важи 4 часа, на самия билет си пише /проверете го за всеки случай, да не бъркам/. Пътуването е 30 минути в посока. Цена - 2.60 евро в посока на човек. Като слезете на гарата в Полиняно а маре тръгвате след тълпата Simple Smile Само напред. Стигате до един голям площад, където можете да хапнете страхотни сандвичи с октопод, 10 евро. Заведението се казва Pescaria. Имаше опашка, но горе-долу вървеше бързо. След това продължавате надолу и стигате до заливчето и морето. От там можете да отидете до паметника на Доминико Модуньо. Това е певецът, който пее песента "Volare". От там може да слезете по стъпалата към морето и да се насладите на гледката. След това може да се върнете, да отидете от другата страна на заливчето, да потърсите belvedere /място с гледка/ и да се разходите в стария град. Според мен 4-5 часа са напълно достатъчни за Полиняно, заедно и с почивка за кафе и обяд. Ето и снимков материал Simple Smile













Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 14:52 от ЕваНиколова

# 492
  • София
  • Мнения: 746
Аз чакам продължение Simple Smile

# 493
  • Мнения: 1 141
Благодаря за интересното описание, ЕваНиколова! А сандвичът вкусен ли беше? Имаше ли други рибни неща, че гледам, че заведението е рибно? И аз чакам продължение.

# 494
  • Манчестър
  • Мнения: 2 483
ЕваНиколова, чудесно описание, все едно се пренесох там....
Чакаме продължение....Simple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт