Какъв термометър препоръчвате?

  • 19 703
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 369
Здравейте, не хамерих точно същата тема, за това създавам такава. Темата с меренето на Температура за жалост ми е актуална в последно време и се огледах за някой по-модерен термометър. Така забелязах, че има нов продукт (поне за мен е нов) на пазара - термометър без контакт (мери без да докосва човека). Аз се бях "засилила" да купувам за ухо, но като видях този и реших да се информирам. Има ли идея някой дали е надежден или по-добре за ухо?

# 1
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Живачен  Peace
Той е най-точния, в сравнение с новите изгъзици.

# 2
  • София
  • Мнения: 27 988
Живачните са забранени и не се продават. Иначе и за мен те бяха най-точни.

# 3
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Може да са забранени, но се продават все още  Wink

# 4
  • Мнения: 403
Имаме и от двата вида за които говориш... лично аз харесвам повече този за ухо, мъжа ползва безконтактния по-често.

# 5
  • Мнения: 2 369
Имаме и от двата вида за които говориш... лично аз харесвам повече този за ухо, мъжа ползва безконтактния по-често.

Кой е по-точен?

Живачен не съм виждала от "време оно" и честно казано не бих го използвала. Аз се интересувам от смяна на термометъра точно заради комфорта и бързината. Сега меря на детето с обикновен дигитален, но е едно мерене и едно бръчкане в устата (там предпочитам с такъв), от което вече тръпки ме побиват. Искам да му го меря и докато спи без да го будя и за това се замислих за безконтактния. Май ще го пробвам, въпреки, че малко се съмнявам в него щом не го ползват по болниците.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 22:53 от marittaa

# 6
  • Мнения: 403
И двата са точни, имайки предвид някакво минимално допустимо отклонение. Въпросът е в удобството. Първо взехме този за ухо. Първоначално не го харесах, докато не се научих как точно се мери и сега не си го заменям, супер бързо и точно меря. Мъжа така и не можа да му свикне и купи другия, който пък аз не харесвам... главно поради причината, че измерването става директно от температурата на кожата на челото. Ако си бил навън или в студена стая, няма да измери точно и веднага.

# 7
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Maritta, ако е за дете, замислила ли си се за MyKi Care? Така абсолютно нищо няма да усеща, а ти по всяко едно време ще виждаш има ли температура и колко.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Може да са забранени, но се продават все още  Wink
Не се продават. Има галиеви, които изглеждат по същия начин и са също толкова точни. Мерят за около 3 минути, живачните имам спомен, че се държаха повече.

# 9
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ние имаме този термометър 2 в 1 на Hartmann. За ухо и за чело. Доволна съм, измерва точно!

# 10
  • Мнения: 61
От къде го купих те и каква е цената. В много болници където с е ходили мерят с някакъв за чело и е много точен
.

# 11
  • Мнения: 90
Аз вече 4 години ползвам този https://www.microlife.bg/products/fever/1second/nc-100//. Много е точен, дава отклонение 0.02 със сравнение на живачния термометър който го имам от мама, което си е много. Удобството му е, че се мери от разстояние 5см (не трябва да се допира челото и каквото там искате да мерите) за 3 секунди.  Има два режима на работа измерване на телесна температура и на течности.

# 12
  • Мнения: 55
Аз ползвам безконтактен на Ecomed. Видях го в Токуда, като раждах. Сестрите казаха, че е верен и са доволни. Засега мисля, че е точен.

# 13
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Не се продават. Има галиеви, които изглеждат по същия начин и са също толкова точни. Мерят за около 3 минути, живачните имам спомен, че се държаха повече.

Галиевите са ужасни. Не стига че не мерят точно, но и ще ти се откачат ръцете от тръскане, когато искаш да бутнеш скАлата  Naughty

# 14
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
От къде го купих те и каква е цената. В много болници където с е ходили мерят с някакъв за чело и е много точен
.
Купих го от аптека (Медея, ако правилно си спомням), струваше около 60-70лв. Да уточня че този е с докосване до челото за около 1-2 секунди и измерва температурата.

Общи условия

Активация на акаунт