Какъв термометър препоръчвате?

  • 20 021
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 369
Здравейте, не хамерих точно същата тема, за това създавам такава. Темата с меренето на Температура за жалост ми е актуална в последно време и се огледах за някой по-модерен термометър. Така забелязах, че има нов продукт (поне за мен е нов) на пазара - термометър без контакт (мери без да докосва човека). Аз се бях "засилила" да купувам за ухо, но като видях този и реших да се информирам. Има ли идея някой дали е надежден или по-добре за ухо?

# 1
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Живачен  Peace
Той е най-точния, в сравнение с новите изгъзици.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 440
Живачните са забранени и не се продават. Иначе и за мен те бяха най-точни.

# 3
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Може да са забранени, но се продават все още  Wink

# 4
  • Мнения: 403
Имаме и от двата вида за които говориш... лично аз харесвам повече този за ухо, мъжа ползва безконтактния по-често.

# 5
  • Мнения: 2 369
Имаме и от двата вида за които говориш... лично аз харесвам повече този за ухо, мъжа ползва безконтактния по-често.

Кой е по-точен?

Живачен не съм виждала от "време оно" и честно казано не бих го използвала. Аз се интересувам от смяна на термометъра точно заради комфорта и бързината. Сега меря на детето с обикновен дигитален, но е едно мерене и едно бръчкане в устата (там предпочитам с такъв), от което вече тръпки ме побиват. Искам да му го меря и докато спи без да го будя и за това се замислих за безконтактния. Май ще го пробвам, въпреки, че малко се съмнявам в него щом не го ползват по болниците.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 22:53 от marittaa

# 6
  • Мнения: 403
И двата са точни, имайки предвид някакво минимално допустимо отклонение. Въпросът е в удобството. Първо взехме този за ухо. Първоначално не го харесах, докато не се научих как точно се мери и сега не си го заменям, супер бързо и точно меря. Мъжа така и не можа да му свикне и купи другия, който пък аз не харесвам... главно поради причината, че измерването става директно от температурата на кожата на челото. Ако си бил навън или в студена стая, няма да измери точно и веднага.

# 7
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Maritta, ако е за дете, замислила ли си се за MyKi Care? Така абсолютно нищо няма да усеща, а ти по всяко едно време ще виждаш има ли температура и колко.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 232
Може да са забранени, но се продават все още  Wink
Не се продават. Има галиеви, които изглеждат по същия начин и са също толкова точни. Мерят за около 3 минути, живачните имам спомен, че се държаха повече.

# 9
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ние имаме този термометър 2 в 1 на Hartmann. За ухо и за чело. Доволна съм, измерва точно!

# 10
  • Мнения: 61
От къде го купих те и каква е цената. В много болници където с е ходили мерят с някакъв за чело и е много точен
.

# 11
  • Мнения: 90
Аз вече 4 години ползвам този https://www.microlife.bg/products/fever/1second/nc-100//. Много е точен, дава отклонение 0.02 със сравнение на живачния термометър който го имам от мама, което си е много. Удобството му е, че се мери от разстояние 5см (не трябва да се допира челото и каквото там искате да мерите) за 3 секунди.  Има два режима на работа измерване на телесна температура и на течности.

# 12
  • Мнения: 55
Аз ползвам безконтактен на Ecomed. Видях го в Токуда, като раждах. Сестрите казаха, че е верен и са доволни. Засега мисля, че е точен.

# 13
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Не се продават. Има галиеви, които изглеждат по същия начин и са също толкова точни. Мерят за около 3 минути, живачните имам спомен, че се държаха повече.

Галиевите са ужасни. Не стига че не мерят точно, но и ще ти се откачат ръцете от тръскане, когато искаш да бутнеш скАлата  Naughty

# 14
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
От къде го купих те и каква е цената. В много болници където с е ходили мерят с някакъв за чело и е много точен
.
Купих го от аптека (Медея, ако правилно си спомням), струваше около 60-70лв. Да уточня че този е с докосване до челото за около 1-2 секунди и измерва температурата.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 232
Галиевите са ужасни. Не стига че не мерят точно, но и ще ти се откачат ръцете от тръскане, когато искаш да бутнеш скАлата  Naughty
Изобщо пък не съм съгласна. Супер точен е нашият и за първи път чувам някой да твърди обратното. Да, малко по-рязко трябва да тръснеш, ама чак да ти се откачи ръката, хайде стига Joy Много съм доволна аз.

# 16
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 769
braun thermoscan 7
точен като живачен и удобен защото е много бърз!

# 17
  • Мнения: 5 053
Може да са забранени, но се продават все още  Wink
Не се продават. Има галиеви, които изглеждат по същия начин и са също толкова точни. Мерят за около 3 минути, живачните имам спомен, че се държаха повече.

Аз наскоро си купих,два.От али от Китай .Пристигнаха за 2 седмици и струваха към 3 лв(общо).Няма по-точен термометър от живачния Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 28 440
И ако се счупи става "интересно". Особено ако има малко дете наоколо.
За галиевите потвърждавам – докато живачният ни беше здрав, съм сравнявала двата, точни са. Галиевият ни е ето този – https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0 … rc=00ouXSyS_ysvrM:

# 19
  • Мнения: 98
Някой ползвал ли е Microlife nc 150?

# 20
  • Мнения: 90
Аз ползвам Microlife NC100

# 21
  • Мнения: 664
И ако се счупи става "интересно". Особено ако има малко дете наоколо.
За галиевите потвърждавам – докато живачният ни беше здрав, съм сравнявала двата, точни са. Галиевият ни е ето този – https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0 … rc=00ouXSyS_ysvrM:

Галиев и аз ползвам такъв, това на капачката е направено за да не си тръскаш ръката като откачен. Просто хващаш за края и клатиш като махало в двете посоки, става за секунди свалянето.

От другите ползвам живачен понякога, но най -вече ползвам Quiko
https://www.salvia.bg/product/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0% … 0%BD%D0%B5%D0%BD/
Трябва от време на време да се калибрира, но мери точно почти както галиевие, с 2-3 десети разлика. Безконтактен е и много удобно като заспи детето да се мери без да му ровиш по дупки и мишници. Около 100лв. е.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 440
И ако се счупи става "интересно". Особено ако има малко дете наоколо.
За галиевите потвърждавам – докато живачният ни беше здрав, съм сравнявала двата, точни са. Галиевият ни е ето този – https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0 … rc=00ouXSyS_ysvrM:

Галиев и аз ползвам такъв, това на капачката е направено за да не си тръскаш ръката като откачен. Просто хващаш за края и клатиш като махало в двете посоки, става за секунди свалянето.

Скрит текст:
От другите ползвам живачен понякога, но най -вече ползвам Quiko
https://www.salvia.bg/product/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0% … 0%BD%D0%B5%D0%BD/
Трябва от време на време да се калибрира, но мери точно почти както галиевие, с 2-3 десети разлика. Безконтактен е и много удобно като заспи детето да се мери без да му ровиш по дупки и мишници. Около 100лв. е.
Точно, да Simple Smile

# 23
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз ползвам от две години и половина микролайф nc150 доволна съм.
Имаме и браун термоскан 7  имот него съм доволна. Съвсем малка разлика може да има между двата в зависимост от това от какво разстояние се ползва микролайф.

# 24
  • Мнения: 587
Имам безконтактен Cangaroo отскоро и съм много доволна. Мери сравнително точно темп. на тяло, повърхност и стая. И е по-бюджетен, около 50 лв. е.

# 25
  • Мнения: 5 053
Ако се счупи се събира , не е чак толкова вреден,колкото плашат хората.
Иначе за 30 години до сега не съм чупила живачен термометър нито веднъж.Все пак и аз съм била дете и само с такива са ми мерили температурата.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 440
По-вреден е от останалите, а има също толкова точни, но безвредни.

# 27
  • Мнения: 5 053
По-вреден е от останалите, а има също толкова точни, но безвредни.

Така е,да,просто не е толкова смъртоносен,както го пишат Simple Smile
Освен,ако не тръгнеш да смучеш живака от него Grinning

# 28
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Живака е вреден във всякакви форми, не разбирам защо някой ще използва такива термометри след като има много други варианти.

# 29
  • Мнения: 5 053
Живака е вреден във всякакви форми, не разбирам защо някой ще използва такива термометри след като има много други варианти.

Защото струва 2 лв и мери изключително точно.
Вкъщи имаме около 5 други термометъра и всеки е със собствено мнение.
Ако си интелигентен и внимателен човек,ще можеш да ползваш живачен термометър ,без да го трошиш на всеки грип Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 28 440
Какво общо има интелигентността с чупенето по невнимание?

# 31
  • Мнения: 19 284
И ако се счупи става "интересно". Особено ако има малко дете наоколо.
За галиевите потвърждавам – докато живачният ни беше здрав, съм сравнявала двата, точни са. Галиевият ни е ето този – https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0 … rc=00ouXSyS_ysvrM:

Галиев и аз ползвам такъв, това на капачката е направено за да не си тръскаш ръката като откачен. Просто хващаш за края и клатиш като махало в двете посоки, става за секунди свалянето.
Боже, а аз получавам направо мускулна треска и болки в гърба, когато детето е било болно по-дълго време и се е налагало да меря няколко дни подред. Такъв зор ми е свалянето на галиевия. Иначе мери точно.
Ще потърся с такава капачка.

# 32
  • Мнения: 5 053
Какво общо има интелигентността с чупенето по невнимание?

Ако ти се случи веднъж,няма общо.Но ако го чупиш след всеки изкаран грип...има общо Wink

# 33
  • Мнения: 4 708
Темата с меренето на Температура за жалост ми е актуална в последно време и се огледах за някой по-модерен термометър. Така забелязах, че има нов продукт (поне за мен е нов) на пазара - термометър без контакт (мери без да докосва човека).
И аз като вас, бях в голяма чуденка, и имам почти всякакъв вид термометри, докато не попаднах на един китайски от Алиекспрес безконтактен, толкова точен и толкова лесно става, че още се чудя, дали пък аз не извадих голям късмет, че по принцип на китайски стоки доверие нямам. Този за ухото, беше марков и пак не мереше вярно, а и трябва да е много навътре в ухото на детето, то пък реве и се дърпа, нищо не ставаше. Спиртен и живачен, също са точни, но не мога да накарам детето да стои 5мин с термометъра без да мърда.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 440
Какво общо има интелигентността с чупенето по невнимание?

Ако ти се случи веднъж,няма общо.Но ако го чупиш след всеки изкаран грип...има общо Wink

JoyJoy
Ооох...

# 35
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Имаме електронен за чело и .... на челото показва една температура, на шията - друга и т.н. на всяка част от тялото - различно.
Галиевият показва винаги точно. Живачният също, но на децата за всеки случай не го прилагам.

# 36
  • Мнения: 19 284
У нас вече изпочупих всички живачни. Поне за два имам спомен, че съм счупила, както и един галиев.
От него пък нямаше изчистване дни наред. Прилича на течен графит и се размазва ужасно.

# 37
  • София
  • Мнения: 28 440
Гледай сега как ме хвърли в размисъл. Нямам представа как се чисти това.

# 38
  • Мнения: 4 708
Гледай сега как ме хвърли в размисъл. Нямам представа как се чисти това.
Със сяра според мъжа ми /химик/ правели някаква реакция, офф сега видях, че е за галиев, не за живачен.

# 39
  • Мнения: 8
Бих искала да си намеря живачен, някой има ли представа къде би могло да се намери ?

# 40
  • Мнения: 609
В olx съм виждала и на руския пазар в Пловдив. Иначе аз си взех този и съм доволна. Не е като тъпите електронни,които показват по 35 градуса. Grinning
Галиев е тернометърът струва около 12лв.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 16:46 от Lili222

Общи условия

Активация на акаунт