Кръвно

  • 3 563
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте с кръвно 120-80 съм почти в 16г.с,наплашиха ме,че било високо,а аз мислех,че ми е ниско ...90+ кг съм все пак

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 680
120/80 е нормално кръвно. А преди да забременеете с какво кръвно сте била?

# 2
  • Мнения: 1 404
Не е ниско, но почни нисковъглехидратна диета. Без бял хляб, картофи, ориз, сладко. Колко ти е захарта?

# 3
  • Мнения: 40
Всичко в кръвните ми изследвания е 6 точки,глюкозата ми е леко завишена,но АГ каза,че не било мн над нормата по-скоро,ако съм яла сладко предната вечер преди изследванията,а аз не съм спряла де ... 😐 Иначе кръвното ми преди да забременея пак си е било такова,нормално както казват докторите ... Незнам вече,едни казват в нормите си,други високо е..а аз не се чувстам зле,даже замалявам вие ми се свят,спя и ям по 1 редче шоколад и се оправям..

# 4
  • Мнения: 1 404
Те така казват АГ-тата. Кръвната захар за бременни трябва да е стриктно и строго до 5.1 !
В чужбина над тези стойности веднага ти пускат обременяване с глюкоза. Поне ендокринолозите са наясно.

# 5
  • Мнения: 40
Тоест заради сладкото е проблема,така ли ...Тогава хемоглобина ми,които е под нормата не би ли трябвало и той да е завишен..и съответно и холестерола щеше да е висок ..

# 6
  • София
  • Мнения: 7 984
Кръвното е идеално, ако хемоглобинът е нисък, трябва да се предприемат мерки.

# 7
  • Мнения: 40
Кръвното е идеално, ако хемоглобинът е нисък, трябва да се предприемат мерки.



А не,не е фрапиращо под нормата,нормален си е,но не с точност "перфектен" ,просто изследванията са ми окей,но съм с кръвно,ту 110-70,ту 120-80 ...при преглед малко се покача от притеснения,просто съм мн емоционална..Но сега се притесних много,тази моята приятелка каза,че бременна е била с кръвно 90 на 60 ..аз ако съм с толкова ниско мисля,че ще припадам

# 8
  • Мнения: 3 157
Абе как обременяване с глюкоза на бременна???Аз небременна бях да умра от това нещо и никога повече не бих си го причинила,а бременна-абсурд!Ограничи сладко,хляб,картофи и ориз.Кръвното ти е отлично,не се притеснявай за него!

# 9
  • Мнения: 40
Абе как обременяване с глюкоза на бременна???Аз небременна бях да умра от това нещо и никога повече не бих си го причинила,а бременна-абсурд!Ограничи сладко,хляб,картофи и ориз.Кръвното ти е отлично,не се притеснявай за него!




Благодаря за съвета! Дано всичко е наред,че изчетох сумати и статии,но там кръвното беше 140-90 / 150-100 доста по-високо от моето,надявам се да не вдигам такова и да сме живи и здрави аз и бебо.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
В чужбина обременяването с глюкоза е в списъка със задължителните изследвания по време на бременност. И слава Богу, защото само с това изследване се установи,че имам гестационен диабет,при нормална КЗ на гладно.
Имах и завишено кръвно- 130/90. Просто трябваше да го следя на ден по няколко пъти. И ако надвиши тези стойности- в спешното. Няколко пъти ходих- всичко беше наред.
Доста ме притесняваше и мен това кръвно, даже месрц- два след раждането поддържах 140/90, но така и нищо не ни изписаха,не знам защо.

# 11
  • Мнения: 1 404
Аз се отказах да пиша, като не разбира. С тея килограми има предпоставки да вдига кръвно, а шоколад яде. С кръвна захар извън нормата. Казваш над границите. В референтни стойности я пишат 6. А трябва да е максимум до 5.1. И шоколад освен натурален с много какао, абсурд. Ако беше 40кг - добре.
Има толкова начини да се почувстваш по-добре като на човек му е лошо. Плод например, салата, варено яйце ако обичаш - изключително полезно за бременна жена.

# 12
  • Мнения: 40
Аз се отказах да пиша, като не разбира. С тея килограми има предпоставки да вдига кръвно, а шоколад яде. С кръвна захар извън нормата. Казваш над границите. В референтни стойности я пишат 6. А трябва да е максимум до 5.1. И шоколад освен натурален с много какао, абсурд. Ако беше 40кг - добре.
Има толкова начини да се почувстваш по-добре като на човек му е лошо. Плод например, салата, варено яйце ако обичаш - изключително полезно за бременна жена.



5,2 ми е,не е 6,но да разбрах ви,минавам на плодове и зеленчуци.

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Аз минах на диета, изготврна от диетолог след диагнозата гестационен диабет. Чувствах се много по- добре и последните месеци, когато се качва най- много, качвах по много малко.
Авторката трябва да внимава много и с плодовете. Трябва да се внимава с количеството и да се избягват много сладки плодове като банани, грозде, мандарини.

# 14
  • Мнения: 1 404
Не искам да съм лоша, аз минах на диета и видях само позитивите. Първия път качих 26кг, сега 6кг. Не бях трудноподвижна , беше ми лесно да вървя дълго. Не знаех какво е подути ръце, крака, пръсти. Нормално кръвно. Най-трудно е в  началото, после спира да ти се яде.

Общи условия

Активация на акаунт