Quiko ERA: Всичко, което трябва да знаете за безконтактните термометри

  • 21 407
  • 232
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Безконтактните термометри ви позволяват да правите много точни и надеждни измервания на температурата. Особено подходящи са за бебета и малки деца. Причината – можете да измервате стойностите, докато бебето спи или детето е раздразнено от висока температура.

Но как всъщност работят?
Сензорът на термометъра улавя енергията, която тялото излъчва, също така отчита стайната температура и я преобразува в температурна стойност.
Безконтактните термометри са по-чувствителни към външни влияния, защото не влизат в контакт с кожата.

Температурата на тялото не е определена стойност
Нормалната телесна температура не е определена стойност, а по-скоро температурен интервал. Този интервал е различен за всеки човек и може да бъде повлиян от много фактори като възраст, време на деня, физическа активност, лекарства, емоции и т.н.

Основни препоръки за правилното използване на безконтактен термометър
1. Прочетете инструкциите и следвайте правилните стъпки при измерването.
2. Уверете се, че сте спазили правилното разстояние между челото на тялото и термометъра.
3. Ако температурата на помещението, където се съхранява термометърът, е различна от тази, където се извършва измерването, трябва да изчакате няколко минути, докато температурата на термометъра бъде калибрирана с тази на помещението.
4. Различни външни фактори, като излагане на много високи или много ниски температури, могат да повлияят на температурата на челото. В тези случаи човекът, чиято температура ще бъде измерена, трябва да остане в покой и в същото помещение като термометъра за поне 10 минути.



Quiko ERA – бърз и точен безконтактен термометър, с алгоритъм за преизчисляване на околната среда

Quiko ERA е нова серия безконтактен инфрачервен термометър с уникална технология – ERA, за бързо и точно измерване.

Прецизният алгоритъм на Quiko ERA (Environment Recalculation Algorithm) преизчислява температурата на въздуха и отчита влиянието на стайната температура, за да изведе точната температура на тялото.
Quiko ERA е безконтактен и лесен за използване – с насочващи светлини, които показват правилното разстояние за отчитане на температурата. Не влиза в контакт с тялото и прожектира температурната стойност на челото. Това го прави особено подходящ за бебета и малки деца.
Измерва температурата безшумно и по този начин не обезпокоява детето. Може да се калибрира ръчно и автоматично.
Quiko ERA е малък и компактен, с предпазен калъф за съхранение и може да бъде навсякъде с вас, без да се притеснявате.
Освен това Quiko ERA е подходящ и за измерване температурата на предмети, течности, както и температурата на стаята.

А за да получите максимално полезна информация, се погрижихме на Вашите въпроси да отговаря:


Д-р Таня Андреева
  Детски ревматолог и педиатър

„Щастлива съм, че имам възможността да работя с деца. Работата с тях е мотивираща и позитивна.“

Това споделя с нас д-р Таня Андреева – детски ревматолог и педиатър в болница „Здравето“, гр. София.
През 2010 г. д-р Андреева завършва „Медицина“ към Медицински факултет на МУ – София. От 2012 г. специализира „Детска ревматология“ в СБАЛДБ „Проф. Иван Митев“. В клиниката по Детска ревматология работи „рамо до рамо“ с лекари на световно ниво. Член на Българската педиатрична асоциация, д-р Андреева участва в научни трудове и публикации, както и в множество педиатрични и ревматологични конгреси и конференции.
Тя споделя с нас, че представите ѝ за професионално израстване в медицината винаги са били свързани с децата. А голямата ѝ страст е ревматологията, също така има професионален интерес в областта на ехографските изследвания при деца, профилактичната и социална педиатрия.

Д-р Таня Андреева ще отговаря на Вашите въпроси всеки вторник и четвъртък.

Темата не е предназначена за диагностициране и реакция на спешни състояния.
В случай че имате притеснения относно спешно здравословно състояние, моля, потърсете съдействие от личния лекар или на телефон 112.


Поканихме три наши потребителки, за да споделят своята обратна връзка след като използваха безконтактен термометър Quiko ERA. Вижте техните впечатления тук:



Включете се в дискусията на Quiko ERA и ни споделете:
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?

Всички потребители, които зададат своите въпроси към Д-р Таня Андреева и/или публикуват отговор на дискусионния въпрос в темата, ще бъдат включени в нашата томбола с награди. Трима от вас, които са взели участие в дискусията и/или са отговорили на въпроса, ще спечелят подарък безконтактен термометър Quiko ERA. Победителите ще бъдат изтеглени и обявени в настоящата тема на 03.01.2019 г.  

Полезни материали:
Pushpin Високата температура – интересни факти
Pushpin Домашната аптечка за бебета и малки деца
Pushpin Точност и безопасност при термометрите
Pushpin Храни, които помагат при висока температура
Pushpin 5 опасни грешки при температура на детето
Pushpin Зимните разходки и детето

Ревюта от потребители
Shokoladche
~Mystic~
foundy



Моля, запознайте се с общите условия на нашата активация ТУК.

Последна редакция: пн, 31 дек 2018, 15:36 от Pедактop

# 1
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Едно от най-честите затруднения при измерване на температурата на детето е невъзможността да го накараме да стои мирно по време на измерването. По този повод въпроса ми към д-р Таня Андреева е следния: зная, че не трябва да се дава лекарство за понижаване на температурата, докато тя не мине 38 град., но много често при разболяване на детето рязко се повишава температурата до по-високи стойности. Не е ли по-добре и при малко по-ниска температура да се дава лекарство за понижаването ѝ с цел да избегнем рязкото ѝ повишаване?

# 2
  • Мнения: 29 316
Най-голямото затруднение е да се стои мирно за 5 мин., докато се измери температурата. Понякога някои термометри не дават точни показания, та трябва да се повтори меренето, което допълнително затруднява.

# 3
  • Мнения: X
Термометърът ми показва различни стойности. Най-трудно е стоенето мирно, докато отчете температурата.

# 4
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Заставането на едно място на детето, особено когато му е зле и е изнервено е доста трудна мисия.
Много неприятно е и меренето на температурата при бебета, което е в дупето.

# 5
  • Мнения: 3 895
Затруднявам се, когато трябва да седи търпеливо и да изчака, докато измери.

# 6
  • Елхово
  • Мнения: 1 394
Трудно ми е да меря температурата на детето, защото мърда, притеснява се!

# 7
  • плевен
  • Мнения: 451
Най-голямото затруднение е да се стои мирно  докато се измери температурата на детето. Дъщеря ми рядко вдига температура когато боледува,но когато вдигне,винаги е висока-над 39 градуса и изпадаме в паника докато я свалим и отидем на лекар!

# 8
  • Мнения: 2 682
Най-трудно ми е да я накарам да стои мирно дори и за минутка. Като беше по-малка мерех ректално и успявах да я занимавам докато термометърът измери, но сега вече не мога и за една секунда да я задържа. Под мишницата е мисия невъзможна. Интересно й е, дърпа термометъра да го гледа, натиска копчето и трябва да започнем всичко отначало. Слава богу, не ми е боледувала много и е вдигала температура само два пъти за една година, но при ваксините винаги се опитвам да й я следя.
Запозната съм с термометрите ви и ги намирам за много иновативни и удобни, просто за момента не съм успяла да отделя средства за такъв.

# 9
  • София
  • Мнения: 22 938
Да стои кротко и мирно, за да я измерим.

# 10
  • Мнения: 795
Най-трудно за мен е да накарам малчуганите да стоят мирно и да не шават докато измервам температура им.

# 11
  • Мнения: 595
Просто е невъзможно да накараш малко дете да стои мирно, за да му измериш температурата. всички вкъщи се правим на маймуни, за да успеем...........

# 12
  • Мнения: 2 405
Не мога да накарам дъщеря ми да стои кротко , за да измеря температурата й, това ме затруднява.

# 13
  • Мнения: 1 260
Затруднение е да се накара детето да стои мирно ,докато се измери температурата.

# 14
  • Мнения: 629
Затрудненията ми идват от това, че ползвам няколко различни термометъра и винаги показват различна стойност.

# 15
  • Мнения: 452
Най-голямото предизвикателство за нас е да стои мирна докато измерим температурата

# 16
  • Мнения: 556
Различни стойности показани в кратък интервал от време.

# 17
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 750
И за нас най-трудно е да задържим децата мирни докато се измери температурата.

# 18
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Най - трудно ми е да го задържа да не мърда, докато му измервам температурата.

# 19
  • Мнения: 10 685
С активен и енергичен тодлър на 2г 5м най-голямата трудност е невъзможността да го задържиш мирен на едно място за времето, нужно за измерването на температурата. 

# 20
  • Мнения: 4 592
Определено най-трудно е детето да стои спокойно и да не се движи. Отделно, че единственият термометър, в който съм сигурна, че ще измерва  вярно, е живачният, а той е опасен за деца.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 615
Затруднението е в мърдането на детето. Вдига много бързо температура, правила е и гърч от рязко вдигане и се налага понякога през 5 минути да меря. И за двете ни е неприятно, но няма как

# 22
  • Мнения: 13 540
Трудно е да накараш болно дете да стои мирно известно време, а още повече с термометър под ръка или в уста. За да съм сигурна понякога се налага да я меря два пъти.

# 23
  • Мнения: 442
В повечето случай, синът ми не иска да стои мирно, термометъра се размества и меря повторно.

# 24
  • софия
  • Мнения: 2 911
Затруднения имам с това детето да е спокойно и да позволи процедурата.

# 25
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 049
Да сложа термометъра под ръката и да стои мирно, за да я измерим.

# 26
  • Мнения: 915
Много е трудно да измеря температурата на Влади,защото още като види термометъра започва да вика,не,не.С хиляди залъгвания го поставяме под мишницата или някъде там и проблема не свършва.Започва се едно дърпане да го извади. Меренето на температура на малко дете е кошмар.

# 27
  • Мнения: 668
Най затруднените ни моменти са,че не мога да ги държа докато отчете резултат термометъра.

# 28
  • Мнения: 1 406
Трудно ми е да му меря температурата понеже той постоянно шава и се опитвам докато спи да му е меря. Другия ми проблем е че термометъра показва различни стойности.

# 29
  • София
  • Мнения: 515
Много ми е трудно да меря температурата на сина ми, защото той не дава, не иска, дърпа се, бута, като му го сложа под мишничката го вади, плаче и доста пъти като боледува аз не зная колко температура има, което е много, много опасно.. Скоро си говорихме с мъжа ми, че трябва да инвестираме в един електронен термометър, за да не тормозим детето, а и да сме спокойни, че винаги ще имаме възможност да я премерим без драми и да сме наясно с температурата му

# 30
  • Мнения: 5 250
Измервам температурата с термометър за ухо, понякога ме затруднява и обърква да определя точно колко е висока. Първо защото трябва да предвидя дали детето е лежало на даденото ухо, след това меря и другото. Разбира се показва две различни стойности, доктори ми казаха, че трябва вадя 0,5 от по-високата стойност. И в крайна сметка винаги правя проверка с аналоговия, за който е нужен детето да стои мирно поне 5 мин.

# 31
  • Мнения: 1 711
Синът ми вече е тийн, но истинско предизвикателство беше да накараш болно бебе да мирува по време на мерене на температура.

# 32
  • Мнения: 301
Най-голямото затруднение е да се стои мирно за 5 мин., докато се измери температурата.
Освен това много често термометрите ми показват различни стойности...

# 33
  • Мнения: 4 400
Съвсем скоро ми предстои да стана майка, така че не мога да говоря от личен опит, но предполагам, че най-голямата трудност е да се накара детето да стои мирно, особено когато е съвсем малко.

# 34
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Затруднението идва от това ,че термометрите показват различни стойности и не мога да се доверя на измерената стойност.

# 35
  • Мнения: 1 987
Затрудненията идват от факта, че дори и след сигнала на термометъра, температурата се покачва.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?
Най-чести затруднения при измерване на температурата на децата ми срещам в момента, в който сложа термометъра и те трябва да стоят неподвижно до измерването й. Все се размърдваме и започваме отначало и отначало.

# 37
  • Мнения: 22 867
Предполагам при повечето деца е така, най-трудното е детето да стои мирно, докато се измерва температурата.
И въпрос към д-р Андреева: има ли най-добър и най-точен начин за измерване на температура на бебе - ректално, под мишницата, в ухото? Нямам предвид безконтактен термометър, просто не съм използвала такъв.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 13:00 от labrex

# 38
  • Мнения: 2 024
Скрит текст:
Безконтактните термометри ви позволяват да правите много точни и надеждни измервания на температурата. Особено подходящи са за бебета и малки деца. Причината – можете да измервате стойностите, докато бебето спи или детето е раздразнено от висока температура.

Но как всъщност работят?
Сензорът на термометъра улавя енергията, която тялото излъчва, също така отчита стайната температура и я преобразува в температурна стойност.
Безконтактните термометри са по-чувствителни към външни влияния, защото не влизат в контакт с кожата.

Температурата на тялото не е определена стойност
Нормалната телесна температура не е определена стойност, а по-скоро температурен интервал. Този интервал е различен за всеки човек и може да бъде повлиян от много фактори като възраст, време на деня, физическа активност, лекарства, емоции и т.н.

Основни препоръки за правилното използване на безконтактен термометър
1. Прочетете инструкциите и следвайте правилните стъпки при измерването.
2. Уверете се, че сте спазили правилното разстояние между челото на тялото и термометъра.
3. Ако температурата на помещението, където се съхранява термометърът, е различна от тази, където се извършва измерването, трябва да изчакате няколко минути, докато температурата на термометъра бъде калибрирана с тази на помещението.
4. Различни външни фактори, като излагане на много високи или много ниски температури, могат да повлияят на температурата на челото. В тези случаи човекът, чиято температура ще бъде измерена, трябва да остане в покой и в същото помещение като термометъра за поне 10 минути.



Quiko ERA – бърз и точен безконтактен термометър, с алгоритъм за преизчисляване на околната среда

Quiko ERA е нова серия безконтактен инфрачервен термометър с уникална технология – ERA, за бързо и точно измерване.

Прецизният алгоритъм на Quiko ERA (Environment Recalculation Algorithm) преизчислява температурата на въздуха и отчита влиянието на стайната температура, за да изведе точната температура на тялото.
Quiko ERA е безконтактен и лесен за използване – с насочващи светлини, които показват правилното разстояние за отчитане на температурата. Не влиза в контакт с тялото и прожектира температурната стойност на челото. Това го прави особено подходящ за бебета и малки деца.
Измерва температурата безшумно и по този начин не обезпокоява детето. Може да се калибрира ръчно и автоматично.
Quiko ERA е малък и компактен, с предпазен калъф за съхранение и може да бъде навсякъде с вас, без да се притеснявате.
Освен това Quiko ERA е подходящ и за измерване температурата на предмети, течности, както и температурата на стаята.

А за да получите максимално полезна информация, се погрижихме на Вашите въпроси да отговаря:


Д-р Таня Андреева
  Детски ревматолог и педиатър

„Щастлива съм, че имам възможността да работя с деца. Работата с тях е мотивираща и позитивна.“

Това споделя с нас д-р Таня Андреева – детски ревматолог и педиатър в болница „Здравето“, гр. София.
През 2010 г. д-р Андреева завършва „Медицина“ към Медицински факултет на МУ – София. От 2012 г. специализира „Детска ревматология“ в СБАЛДБ „Проф. Иван Митев“. В клиниката по Детска ревматология работи „рамо до рамо“ с лекари на световно ниво. Член на Българската педиатрична асоциация, д-р Андреева участва в научни трудове и публикации, както и в множество педиатрични и ревматологични конгреси и конференции.
Тя споделя с нас, че представите ѝ за професионално израстване в медицината винаги са били свързани с децата. А голямата ѝ страст е ревматологията, също така има професионален интерес в областта на ехографските изследвания при деца, профилактичната и социална педиатрия.

Д-р Таня Андреева ще отговаря на Вашите въпроси всеки вторник и четвъртък.

Темата не е предназначена за диагностициране и реакция на спешни състояния.
В случай че имате притеснения относно спешно здравословно състояние, моля, потърсете съдействие от личния лекар или на телефон 112.


Поканихме три наши потребителки, за да споделят своята обратна връзка след като използваха безконтактен термометър Quiko ERA. Вижте техните впечатления тук:



Включете се в дискусията на Quiko ERA и ни споделете:
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?

Всички потребители, които зададат своите въпроси към Д-р Таня Андреева и/или публикуват отговор на дискусионния въпрос в темата, ще бъдат включени в нашата томбола с награди. Трима от вас, които са взели участие в дискусията и/или са отговорили на въпроса, ще спечелят подарък безконтактен термометър Quiko ERA. Победителите ще бъдат изтеглени и обявени в настоящата тема на 03.01.2019 г.  


Моля, запознайте се с общите условия на нашата активация ТУК.


Темата ми е интересна и ще я следя! Simple Smile.
А на въпроса - най-големите ми затруднения са да накарам детето да стои кротко докато меря температурата му с обикновен термометър.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?
- неточността на термометрите, времето за качествено измерване.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 665
Затруднявам се да я накарам да стои мирно, тя се дразни и само дърпа термометъра, което води и до моето изнервяне.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 638
Най-трудно е да накараш детето да стои мирно няколко минути. Различни термометри показват различни стойности, на кой от всички да се доверя?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Най-трудно ми е, когато детето е заспало, а аз трябва да знам дали температурата се покачва или спада - при поставянето подмишничката, то се разбужда и плаче. А термометърът за чело, който имаме, започна да дава големи отклонения.

# 43
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Моето най-голямо затруднение е преценката кой термометър показва реален резултат. Когато имаш три термометъра и трите покажат нещо различно, не знаеш как да реагираш...

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Най-голямото ми затруднение е нежеланието на детето да съдейства, за да измерим температурата. Трябва да действам наистина бързо.

# 45
  • Мнения: 1 429
Затруднението ми е, че е на два месеца и не стои мирно. Вчера за първи път ми се наложи да измеря температура и изпаднах в шок и ужас. Ще следя темата с голям интерес, защото ме вълнува много. На дневен ред ми е закупуването на подобен уред.

# 46
  • Мнения: 5 122
Най-честите затруднения в измерването на температурата на детето е то да застане мирно и да изтърпи и краткото време за измерване.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 110
Непрекъснато купувам дигитални термометри и не са точни. У дома има поне 5 и мога да разчитам само на един от тях. Останалите мерят всеки път каквото им падне.

# 48
  • Мнения: 1 476
Затрудненията ми идват от това, че ползвам 2 различни термометъра и никога показват една и съща стойност. За мен най-точни са живачните, които за съжаление, ги премахнаха.

# 49
  • Мнения: 982
Трудно ми беше докато баха малки да ги накарам да стоят мирно. Сега използват сами електронен термометър (живачен ме е страх да използват), но не знам колко точно измерва.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Абсурд е да накарам дъщеря си, да стои мирно, за да и премеря температурата. От бебе си е така и съм се специализирала в "меренето" с устни - допирам устните си, за целувка до челото и и усещам, ако има температура.
Със сина ми проблеми от това естество нямаме, но покрай сестра му, свикнах и с него така да процедирам

# 51
  • Мнения: 528
Предпочитам да меря температурата докато спи дъщеря ми. Стоенето на едно място е доста трудно за малката. Поставям термометъра под мишницата, измерването трае 2 мин, но е невъзможно дъщеря ми докато е будна да се случи това. Ако се случва е придружено с рев.

# 52
  • Мнения: 441
Винаги съм седяла до децата ми, докато чакам да се измери температурата. Имах стар, живачен и се притестявах да не го счупят.

# 53
  • Мнения: 1 355
Най-голямото затруднение е да се стои мирно, докато се измери температурата. Случва се някои термометри не дават точни показания, и се налага да се повтори меренето, което допълнително затруднява.

# 54
  • Мнения: 3 546
Детето с Т е много топло- дори горещо, термометъра е студен и това води до дискомфорт. Отделно на болното детенце не му е добре, иска да се гушка в мама и стоенето няколко минути мирно си е изтезание.

# 55
  • софия
  • Мнения: 25 436
Най-голямото затруднение е, че имам 2 различни термометъра, които показват различна стойност и не съм сигурна кой отчита най-коректно.

# 56
  • Мнения: 1 556
И на мен ми е трудно  да меря температурата с постоянно шаващо  и нетърпеливо  дете.

# 57
  • Мнения: 481
Трудно ми е да меря температурата на детето, защото мърда.

# 58
  • Мнения: 374
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?
Най-честото затруднение при нас е да я убедим, че това  е необходимо. Освен това термометър под мишницата е много интересно и любопитно, затова се пипа, разглежда, побутва и т.н.
Имаме и безконтактен, но не мери точно.

# 59
  • Мнения: 472
Едно от най-големите затруднения е липсата на търпение и невъзможността да стои мирно за няколко минути.

# 60
  • Мнения: 988
Дъщеря ми на 2,5г. отказва да и меря температурата по какъвто и да е начин, пробвала съм чрез игри, слагаме заедно на куклите и играчките, но на нея не дава.
Повече от година найстина не успявам да и измеря температурата.
Разглеждала съм варианти на безконтактни термометри, но немога да преценя и реша на какъв да се спра.

# 61
  • Мнения: 427
Най-честите затруднения с обикновените термометри са,че детето не стои мирно дълго време, неудобни са, показват различно всеки път.

# 62
  • Мнения: 384
Детето ми само докато види термометъра и веднага бяга от мен,при опит да и го поставя се започва един рев,едно тръшкане...Реално не съм успявала да и я измеря...

# 63
  • София
  • Мнения: 904
Температурата се вдига и нощем, когато детето спи или е унесено от температурата. За да измеря температурата, трябва да съблека, подпъхна или даже да събудя детето, което сънено плаче и още повече повлиява на показанията. Безконтактния термометър ще е голямо улеснение в тази посока. Малките също не стоят мирно, за да се измери температурата, мърдат и термометъра се мести.

# 64
  • Мнения: 4 572
Най-голямото затруднение идва от това да накараш детето да стои спокойно и да не се движи, докато термометъра си свърши работата.

# 65
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Както повечето отговори и моят е да стои мирно, докато термометърът отчете. Също неприятно е и това, че дори при електронните термометри е добре да се изчака време след сигнала, а детето чуе ли го, скача.

# 66
  • Мнения: 998
С дъщеря ми не бих казала, че имам проблем, когато се налага да меря температура. Синът ми обаче се опитва да се отскубне, докато го държа, и е много трудно да се отчете точна температура. Трудно е и  нощно време, когато трябва да се поразсъблече детето, да се измери температурата, а в същото време да не се нарушава напълно сънят му.

# 67
  • Мнения: 2 395
И за мен най-голямо затруднение при измерване на температурата на детето ми е постоянното му мърдане.

# 68
  • Мнения: 1 008
Остава малко повече от месец до появата на нашето малко бебче , а все още не сме избрали термометър.  Повечето не ми изглеждат надеждни , а живачен няма как да използваме . Искам да попитам трябва ли се насочим към термометър , който се поставя в дупето или в друга кухина или тези от разстояние са по-добри за новородено бебче 😊 ще ви бъда много благодарна 😊

# 69
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Най-трудно ми е да задържа детето мирно, докато му измеря температурата.Също така нямам голямо доверие на електронните термометри.
При спиртните обаче на детето му стават некомфортно ми измерване и нощем също е трудно.
Няколко дни малкият ми е точно с температура и нощем се виждам в чудо с меренето.

# 70
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 775
проблем, че отнема време измерването. трудно е дс измеря особено вечер, докато малката спи...

# 71
  • Мнения: 740
Разбира се и при нас търпението липсва докато термометърът отчете.
Пробвала съм безконтактен, но всеки път отчиташе различна температура и ми се стори ненадежден. Беше преди доста време, надявам се сега да има и по-добри.

# 72
  • Мнения: 2 726
Както при всички дадени отговори досега, така и при моят син, най-трудна задача е да стои без да мърда няколко минути, докато я мерим. А след като я измеря, пък настава рев, че иска да си играе с термометъра.

# 73
  • Мнения: 240
Най-трудно е стоенето мирно! Термометърът ми показва различни стойности и трябва да меря няколко пъти

# 74
  • София
  • Мнения: 3 007
И двамата ми синове не разрешават да им меря температурата. Въртят се, мърдат, направо е ад да им се измери температурата. Меря, когато заспят.

# 75
  • Мнения: 2 516
Точно в момента 5-месечното ни бебе е пипнало вирус и има лека температура. Вече при вида на термометъра почва да плаче. Пеем песнички и се правим на маймуни, за да успеем да я задържим на едно място и да измерим температурата й.
С голямото дете (2.6год) е още по-трудно.
Имаме скъп термометър за ухо, но той показва всеки път различни стойности.
Дано тези са по-надеждни.

# 76
  • Мнения: 3 794
Най-трудно е детето да остане мирно, за да измеря вярно температурата. Същ така много често ползва по няколко термоометъра, за да установя точната температура.

# 77
  • Мнения: 2 361
Затрудненията идват от това,че не може да стои мирно,за да измеря точно температурата Simple Smile

# 78
  • Мнения: 999
Затруднение е да се накара детето да стои мирно ,докато се измери температурата.

# 79
  • Мнения: X
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?

-Да не се размести терметъра по време на меренето; понякога не чувам сигнала след мерене; различните стойности лява/дясна подмишница ме объркват.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 070
Най-голямото ми затруднение при меренето на температурата е това, че дъщеря ми не спира да мърда и почти никога не успявам да премеря вярно температурата.

Въпросът ми е : Вредно ли е даването на Панадол при температура 37.5 ,  повишена поради никненето на зъбки?

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Най-голямото затруднение е да го накараме да стои мирно докато се отчете стойността, съответно нищо не може да измерим. Направо полудява като го види. Единствено ректално успявам, но не е опция, когато спи например. Друго неприятно е, че някои термометри имат нужда от адаптация със стайната температура, ако се носят в друга стая.

# 82
  • Мнения: 1 050
Най-голямото затруднение е да накарам детето ми да седи мирно и да не дърпа термометъра. Сега през зимата пък са проблем всички облечени дрешки. Друг проблем, който срещам е меренето на температурата през нощта, винаги има опасност да събудя детето.

# 83
  • Мнения: 800
Проблемите ми са два единия е ,че не стой мирно за да измеря температурата а двугият е ,че колкото и пъти да сложа термометъра все различни стойности показва

# 84
  • Мнения: 261
Затруднение е детето да стои мирно докато му се мери температурата и това, че стойностите са различни и ползвам различни термометри, за да съм сигурна във вярната температура.

# 85
  • Мнения: 1 270
Най-трудно е да накараш детето да стои неподвижно.

# 86
  • София
  • Мнения: 117
Трудността е да предразположа детето, за да позволи да сложа правилно термометъра и да изчакаме достатъчно време за отчитане. В много случаи не се получава и проверявам с целувка.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Проблем със строенето мирно не съм имала никога. Май детето не е случило на майка, при която глезотиите минават. Но винаги съм се чудила дали съм поставила термометъра правилно.
Личната лекарка мери температурите "от разстояние" и е много удобно както за деца, така и за възрастни.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Децата са нетърпеливи и не искат да стоят мирно ,докато меря температурата.

# 89
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Затрудненията идват от невъзможността на обекта да стои на едно място достатъчно дълго Grinning и съответните въпросителни после дали измерването е било вярно.

# 90
  • Мнения: 852
Да стои мирно, докато измерим температурата. Мисия невъзможна.

# 91
  • Лясковец
  • Мнения: 764
Често имаме борба с мърдането на ръчичката,любопитството кога ще почне да писука термометъра.

# 92
  • Мнения: 287
Децата са много нетърпеливи, особено когато не се чувстват добре, поради тази причина да измерва температурата е истинско приключение. Моят мъник не умее да задържи сам термометъра под мишницата, дразни се когато му придържам ръчичката, иска да го маха- може би му убива.... Приключение си е.

# 93
  • Мнения: 10 874
Едно е най-голямото ми затруднение при измерване на температурата на дъщеря ми - да я накарам да стои мирна. Confused

# 94
  • Мнения: 2 354
Трудно ми е да го накарам да стои мирно и да не иска да пипне и той термометърът.

# 95
  • Мнения: 1 294
Най - голямото затруднение е стоенето мирно когато детето е малко и на всичкото отгоре и болно....

# 96
  • София
  • Мнения: 1 359
Най-трудно ми е да го накарам да седи мирно, докато му меря температурата.

# 97
  • София
  • Мнения: 6 140
Въпросът ми е за колко време безконтактният термометър измерва температурата?
Трудно е малки деца да стоят мирно, докато премериш температура, но моите пораснаха вече и нямаме този проблем. Проблемът сега е по- скоро на какъв уред да имам доверие, защото имам няколко електронни и показват различно. Имам и един оцелял живачен, та когато се налага, ползвам него.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 675
Притеснявам се да не счупи термометъра.

# 99
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Малко дете е много трудно да стои мирно, а камо ли като му е зле.......за мен лично е голямо предизвикателство. Купих един инфрачервен термометър и за жалост останах крайно разочарована от него, това ме накара да съ върна отново към изпитание стари термометри, които пък от своя страна са чупливи.
Надявам се да имам късмет и да бъда сред избраните, за да мога да пробвам Quiko ERA.

# 100
  • Мнения: 39 299
Виждам трудност при измерването на температурата в няколко аспекта:
- случвало се е два различни термометъра да покажат различни стойности
- моята нетърпеливост, докато меря температурата на децата. Нямам търпение да видя колко градуса показва и да почна лечението.

# 101
  • Мнения: 6 013
Затрудненията ми идват от там, че е много малка и доста шавлива. Едва на два месеца е, започна трети, а шава като за пети. Преди два дни за пръв път ми се наложи да измеря температурата й, защото се разболя и беше доста трудно. Използвах живачен термометър, като най-точен. Чувала и чела съм, че безконтактните дават отклонения. Вашият термометър дава ли такива? Защото ако дава, как да сме сигурни, че температурата е измерена правилно. Все пак точно това е идеята- да мери правилно. Още преди да се роди търсих вариант за термометър, но така и не се спрях на нито един, точно поради тези отклонения.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 1 561
Както вече повечето потребитили са споделили, най-трудно е да накараш едно малко дете да стои 4/5минути мирно, за да измериш правилно телесната му температура. Мечтата ми винаги е била безконтактен термометър, с който това да става бързо и точно. И лесно да следя , дали тя спада или се покачва, без да тормозя болното дете.

# 103
  • Мнения: 117
Най трудно за мен е да накарам децата си да стоят мирно докато мерим температурата. Често пъти термометъра се смъква и се налага повторно мерене. Поради тази причина ми показва различни стойности и не съм сигурна кое е вярно и какво да предприема.

# 104
  • Мнения: 639
Освен че всички термометри мерят различно, ами и самия безконтактен, който ползвам в момента мери различно при две последователни мерения.

# 105
  • Мнения: X
Интересува ме каква е гаранцията за точността на термометъра ? Както и може ли да езползва от цялото семейство ?

# 106
  • Мнения: 5 680
Затруднение изпитвам, тъй като синът ми е силно сензитивен. Той не  е бебе отдавна, но е аутист и не обича да го докосват, не обича странични внезапни движения като пърхане на пеперуда, насекоми, животни, не обича да му се слага термометър, тъй като се налага да го стисне, за да отчете резултат. В тази връзка един такъв термометър би бил изключително полезен точно за него, тъй като доколкото видях и от видеото, термометъра отчита температурата не само на малките потребители, но и на порасналите такива.

# 107
  • София
  • Мнения: 10 849
Трудно е да се мери температура на малко дете, което е болно и на което не може да се обясни, че трябва да стои поне за малко мирно.

# 108
  • При децата ми
  • Мнения: 6 056
Затруднение е, когато термометъра започне да отчита различни стойности.

# 109
  • София
  • Мнения: 666
Затрудненията при меренето на температурата и при двете ми деца идва от факта, че не искат да стоят мирно и с термометър под мишницата.

# 110
  • Мнения: 1 589
При нас проблема настъпва,когато се окаже,че батериите на термометъра са почти изтощени или напълно изтощени.И разбира се нямам нови батерии в къщи.
Досега се е случвало два пъти детето да повърне след вдигане на температура,която се е задържала над 38 за няколко часа.И оттук идва въпроса ми:Кое предизвиква повръщането?

# 111
  • София
  • Мнения: 2 042
Стоенето на едно място на детето, особено когато е болно и изнервено е почти мисия невъзможна.
Много неприятно е и меренето на температурата при бебета, което е в дупето.

# 112
  • Мнения: 417
Бебчо не стои мирно и това е единственото ни затруднение.

# 113
  • Мнения: 2 485
Ние ползваме стандартен електронен термометър, но предполагам, че с термометър като Quiko ERA, нещата ще стават по-бързо и надеждно.

# 114
  • Мнения: 715
Най-голямото затруднение е да се стои мирно  докато се измери температурата.

# 115
  • Мнения: 241
Меря поне по 2-3 пъти за да съм сигурна в показанията.

# 116
  • Мнения: 394
Най-голямото затруднение е да се стои мирно за 5 мин., докато се измери температурата

# 117
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Банален отговор, но най-трудно е да задържим термометъра пет минути. Не само малката, но и голямата кака. Пак се случи преди три дни.

# 118
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Синът ми вече е голям, но като беше мъничък трудно мерехме температурата.

# 119
  • Мнения: 224
Както на повечето майки и на мен ми е доста трудно да накарам сина ми да стои мирно, докато измерим температурата. Започва се едно разнасяне, а той е изнервен.

# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Удома има 3 термометъра и нито един не отчита правилно, за жалост. Все не оцелваме на качествен такъв. Като цяло е трудно измерването на температурата. Децата като са болни са изнервени, ревливи и това още повече утежнява нещата. Държа ги в скута си и придържам ръчичката.

# 121
  • Мнения: 1 728
Най-трудно е да стои детето мирно, докато изпиука уреда. Понякога е по-лесно, друг път по-трудно.

# 122
  • Мнения: 251
Най-честото затруднение, което срещам при мерене на температурата, е това, че децата трудно стоят мирно и термометърът не винаги успява да измери точни стойности, понякога се налага да се повтори измерването.

# 123
  • Мнения: 1 421
Точно сега едното ми дете е болно с температура и меренето ме докарва до лудост! Не мога да я накарам да седи мирна, да търпи термометъра под мишницата, постоянно го вади, дърпа, натиска копчето.

# 124
  • Мнения: 160
не мога да го удържа,за да измеря Simple Smile

# 125
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Освен да накарам детето да стои мирно докато меря имам затруднения да се доверя на показаната стойност, освен ако термометъра не е "от старите".

# 126
  • Мнения: 10 056
В някои случаи е трудно при деца да се измери температура, но за мен е важно да е точен.

# 127
  • Мнения: 910
Детето недоволства, защото термомеръра е студен, а тя не иска да стои мирна достатъчно дълго.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 096
Здравейте! Имам затруднения при измерване на температурата на детето с невъзможността да го заставя да стои мирно по време на измерването. И нямаме търпение да чуем звука, че е измерена. Имам спор със съпруга ми, който твърди, че трябва да се вземат мерки с температурата, още когато е над 37.5 градуса, а аз знам, че с времето се е променил показателят - над 38 се сваля. Какво да правя, когато има температура между 37.5 и 38, но детето заспива? Да му давам ли медикамент или да го оставя?

# 129
  • Мнения: 456
Най-трудно е да изчакаме необходимото време, за да се премери температурата.

# 130
  • София
  • Мнения: 5 617
Синът ми е на 13м. За мое голямо съжаление, често вдига температура, която лекарите свързват с растежа на зъбките, т.к. няма други оплаквания.
В момента меря температурата му с обикновен електронен термометър и ми е изключително трудно да го накарам да седи мирен за една минута, колкото и трае процедурата.

Имам и въпрос, колко време е нормално детето да поддържа температура в диапазона 37.5-38градуса? Както казах, педиатърката я свързва със зъбоникнене, но вече втора седмица през ден поддържа тези градуси. Старая се да не давам температуропонижаващи под 38гр, но се случва да го направя, ако малкият е много кисел. Кръвните изследвания са в норма.

# 131
  • Мнения: 477
Моето дете не е от най- кротките и за това ми е много трудно  , защото не може да стои 5 мин.  мирно , а дори и да стои все мърда и термометърът не може да отчете правилно.

# 132
  • Мнения: 215
Най-трудно е да накараш детето да стои неподвижно, за да може термометърът да отчете точно температурата. Това е голямо предизвикателство - детето мърда, капризничи и това би затруднило всеки.

# 133
  • Elhovo
  • Мнения: 360
Ами това,че детето не дава да му се измери температурата и като се опитваш насила ,то започва да плаче много и имам чувството,че повече покачва. Друг проблем е ,че с 5 термометъра да измеря и петте ще дадат различни стойности.

# 134
  • Монтана
  • Мнения: 694
Затруднение ....да се стои мирно, докато измерим температурата!

# 135
  • Мнения: 464
Най-трудно е да ги накарам да седят мирно, за да може да се измери температурата. Използвам от старите термометри, които трябва да се държат по 5 минути и е много трудно. Имаме и електронни, но не измерват правилно.....

# 136
  • Мнения: 25
Здравейте Seanon, labrex, Maria Ivailova, happy_mama и Монако,

Ето няколко насоки, които вярвам ще бъдат от полза на зададените от вас въпроси.

Повишената температура подпомага оздравителния процес, по принцип, температуропонижаващи лекарства се дават при температура над 38‘С. Температуропонижаващите медикаменти започват да действат след около 30-40мин. Дори и температурата бързо да се повиши, това подпомага оздравяването и подпомага справянето с инфекцията. Ако детето не е правило в миналото гърч, провокиран от температура, се изчаква температурата да се повиши до 38‘С, преди да се даде температуропонижаващо лекарство.

Вечерта, преди детето да заспи при температура над 37,5‘С е по-добре да дадете температуропонижаващо, за да осигурите спокоен сън и почивка на детето.

При никненето на зъбки темпетарурата може да се повиши, но рядко надвишава 37,5‘С. Ако няма започваща инфекция и температурата със сигурност е от зъбки, за да се успокои детето и да намалите болката може да се даде препарат съдържащ  парацетамол (Панадол).

Повръщането, когато детето е с повишена температура може да се обясни със започваща инфекция. Тя може да е чревна инфекция, ангина. Повръщането може да бъде в следствие на събрани секрети, стичащи се от носа към гърлото, след закашляне, а има и деца, които стават неспокойни при повишаване на температурата и повръщат, без видима причина. В този случай е добре да предложите течности 10-15 минути след повръщането на малки глътки, за да не се допусне обезводняване. 

Съществува разлика в температурните стойности когато се измерва под мишница и ректално, и това е нормално. Ректалната температура е с 0,5‘С по-висока от измерената под мишницата. Т.е. ако е измерена ректално температура 38,5‘С, реалната температура е 38,0‘С.

Опитайте се да привлечете вниманието на детето за кратко – с книжка, играчка, детско филмче. Превърнете измерването на температурата в нещо като игра, така детето няма да се стресира, а измерването ще бъде точно Blush


Поздрави,
Д-р Таня Андреева
_____________________________________

# 137
  • Мнения: 1 796
Най-трудно е детето да застане спокойно, докато премерим температурата

# 138
  • Мнения: 1 932
При децата трудно се измерва температура. Като са болни е почти невъзможно. Моите деца се крият, бягат и не дават да им меря температура, а е важно да им бъде точно премерена.

# 139
  • Мнения: 4 097
Най-трудно е синът ми да застане спокойно, докато премерим температурата.

# 140
  • Мнения: 3 020
Когато са болни, децата макар и без сили, намират начин да се борят точно когато не трябва - като се мери температура или се дават лекарства. Моите не са по-различни и тъй като ползвам от старите термометри, да седят няколко минути що-годе мирно не е възможно за тях. Освен това не винаги съм сигурна, че измерената температура е точна, ако детето ми се струва например по-топло, но не знам за това дали някой производител на термометри дава гаранция.

# 141
  • София
  • Мнения: 9 532
Здравейте!

Най-честите ми затруднения при измерване на температурата на моето дете са тогава когато детето е изнервено от състоянието си и не позволява да я измерим. А последният случай на затруднение беше през изминалата седмица - дъщеря ми вдигна висока температура през нощта, но бълнуваше и се мяташе в леглото в просъница, поради което беше невъзможно да измерим температурата й.

Моят въпрос към д-р Андреева е следният. Преди време на детската площадка бях чула една майка да казва, че  не трябва да се дава нищо за понижаване на температурата докато тя все още е в процес на повишаване. Вярно ли е това твърдение и как да разберем, че температурата вече е достигнала своя пик и може да дадем нещо за понижаването й? Не рискуваме ли състоянието на детето да се влоши още докато чакаме температурата да се повиши максимално?

# 142
  • Русе
  • Мнения: 175
Най-голямото ми затруднение е, че дъщеря ми не седи мирно и не дава й се измери температурата като хората. Почти всеки път плаче и се дърпа и измерването е мисия невъзможна.

# 143
  • Мнения: 67
Не спира да се движи, вади си термометъра сам от под мишничката и няма търпение да изчака да избибипка и да измерим точно температурата. Дори и гушнат, рита и бута с ръчички. не всеки път успявам да я измеря.

# 144
  • Мнения: 25
Здравейте niama_me, milasara, infiniТy и TaniaTanq,

Благодарим ви за зададените въпроси и интереса към термометър Quiko ERA Blush Ето и нашите отговори:

Термометър Quiko ERA притежава иновативна ERA технология (Environment Recalculation Algorithm) за бързо и точно измерване. Прецизният алгоритъм преизчислява температурата на въздуха и отчита влиянието на стайната температура, за да изведе точната температура на тялото. Термометърът притежава два патента. Единият, от които е за точното разстояние на измерване, а другият за ръчно калибриране на устройството. Термометърът може да се използва от цялото семейство, без ограничение във възрастта.

Измерването с него става изключително бързо – само за няколко секунди. Необходими са само 3 стъпки:
1.   Насочете към челото или към избрана повърхност, натиснете и задръжте съответния бутон: бутон (лице) за измерване на телесна температура / бутон (къща) за измерване температурата на повърхност.
2.    Установете правилното разстояние – температурната стойност трябва да е симетрично между двете обозначени точки.
3.   Освободете бутона.

Трябва да имате предвид, че индивидуалната температура варира през целия ден и тя е различна според мястото на измерване, а така също и в резултат на физическо или умствено усилие (например плача на бебето). Температурата на тялото може лесно да бъде повлияна от външни фактори. Обикновено температурата отчетена в устата е по-висока с 0.2 градуса, в сравнение с температурата отчетена под мишница. В тази връзка е добре да имате информация за вашия индивидуален температурен диапозон.

Трудно е да накараме дете или бебе да стои неподвижно в рамките на цели 5 мин (а понякога и малко повече Blush ), за да бъде измерена тяхната температура. Особено, когато има повод за притеснение, те стават неспокойни и раздразнителни. Quiko ERA е безконтактен термометър, с който измерванията се превръщат в детска игра – много бързо, лесно и не на последно място точно.

Поздрави,
Екипът на Quiko ERA

# 145
  • Мнения: 1 429
 
Днес отново бяхме при педиатърката, защото бебка е по - зле. Попитах за безконтактни термометри и тя сподели, че повечето дават големи отклонения.

Аз търся точен термометър, без отклонения и да ми мери бързо, защото бебето е малко. Склонна съм не 100, а няколко по 100 лв да дам, но да мери правилно. Уви, как да се доверя не знам. Имате ли тест период?
Доколкото си спомням колежка - блогърка ви рекламира тази година - Дани Динева? Или се бъркам? Интересува ме мнение на ползвал го човек или поне тест преди закупуване. Доста съм предубедена и в същото време безпомощна, защото предстои зимен период, когато определено ще ми е много нужен.

# 146
  • Мнения: 72
Проблемите с измерването идва от новите електронни термометри, които всеки път показват различно. Детето се изнервя от неколкократните измервания.

# 147
  • Мнения: 7 278
Когато децата са болни,те са изнервени и раздразнителни .Независимо от възрастта им-меренето на температурата е много "досадно"занимание.Досега не съм ползвала безконтактен термометър и би ми било полезно да разбера-какво отклонение дава,сравнено със стандартен(тип живачен) термометър?(имала съм доста като бройка, различни марки електронни и разликата с живачния им беше доста голяма..).Благодаря!

# 148
  • Мнения: 2 607
Едно от най-честите затруднения при нас е че детето не желае да му бъде премерена  температурата,  или ако случайно успея да сложа термометър, то няма търпение да дочака. Термометъра ни е на същата марка, но обикновен. Много съ доволна като цяло от марката!

# 149
  • Samokov
  • Мнения: 345
Детето ми е левкемия и е голям проблем меренет на температурата поради факта, че всеки термометър показва различна стойност.

# 150
  • Мнения: 83
Затруднение е да се накара детето да стои мирно, докато се измери температурата.

# 151
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Едно от най-честите затруднения при измерване на температурата на детето е да го накараме да стои мирно по време на измерването и затова се налага да се мери повторно, за съжаление.

# 152
  • Мнения: 349
Термометърът показва различни стойности, понякога ми е трудно да разчета стойността. Най-трудно е стоенето мирно, докато отчете температурата.

# 153
  • Мнения: 218
При последователни измервания показва различни стойности или не го слагам добре сигурно и не измерва добре

# 154
  • Мнения: 6 013
Благодаря много за изчерпателните отговори.

# 155
  • Мнения: 2 954
Затрудненията ми идват от това, че детето не стои мирно докато мера и имам различни термометри, които показват различни стойности и това ме обърква допълнително.

# 156
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Затруднение е да се накара детето да стои мирно ,докато се измери температурата.

# 157
  • София
  • Мнения: 979
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?
Най-големият проблем е задържане на едно място на детето, също така ако е студен /изваден от шкаф/ и настава едно умиротворяване и ръчно затопляне на термометъра, което не съм сигурна, че е правилно. Понякога меря повторно и тогава ако е различна температурата моля баща и да и я премери отново и това ме изнервя, защото в този момент съм притеснена за детето

# 158
  • Мнения: 1 622
Нямам доверие на термометрите, това ми е проблема, ако ползвам три термометъра, и трите ще покажат различна температура.

# 159
  • Мнения: 376
Лично за мен най достоверният термометър , който съм използвала до момента е живачният. За съжаление за държането на детето на едно място за 5-10мин е трудно и не винаги осъществимо.
С удоволствие бих пробвала този термометър.

# 160
  • Мнения: 278
Основното затруднение при измерване на температурата при моите деца е търпението. Нито едно от тях не стои мирно и не винаги термометъра отчита правилно. Надявам се да спечеля безконтактния термометър, за да ми е по-лесно.

# 161
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Здравейте, тъй като имах възможността да тествам термометъра и вкъщи самостоятелно, благодарение на Бг мамма и вносителите, бързам да споделя своите впечатления.
От миналата седмица и 2те ми деца се разболяха и вдигнаха температура и се наложи да мерим непрекъснато температура. С малки деца е мисия невъзможна да измерим температура с обикновен термометър под мишницата.  Притежавам и друг електронен термометър освен Quiko Era за измерване на температурата на челцето и на предмети, но при него калибрирането става като се държи на постоянна температура в съответната стая 30 минути ( това го прави малко неточен в сезон, в който се ползват всякакви отоплителни уреди, поради варирането на температурата в стаята ).
Quiko Era се калибрира за секунди. Мери телесна, орална, ректална температура и температура на предмети, което го прави печеливш избор в дома ми. Измерването става като се насочи към темпоралните вени на челцето. Надписът с градусите трябва да бъде разположен равномерно между 2те точки. Не изисква чакане, а отчита температурата на момента. Ако пък влизате отвън, чрез избор в менюто може да изберете ректална или орално отчитане и отново след насочване към челцето да я отчетете.
Този термоментър е изключително лесен за използване от всички членове на семейството и съм много доволна от него и го препоръчвам на всички ( за домашна употреба, както и за избор в болниците ).

# 162
  • Мнения: 20
Здравейте,мен ме интересува :
Нужно ли е да изчакваме малко ако детето се е събудило току-що от сън преди да измерим ? И
Ако то спи и ние измерваме с безконтактния термометър,тогава по висока ли е температурата?

# 163
  • Мнения: 289
Искам да попитам дали температурата се мери на слепоочието или на челото на детето?

# 164
  • София
  • Мнения: 39 756
При мен проблемът беше неточно измерване.
Имах електронен термометър, който отчете "никаква температура", а синът ми гореше. По спешност купих отново електронен (в аптеката нямаха безконтактни). Още същият ден купих и безконтактен.
Преди два дена реших да премеря температурата на синът ми. Безконтактният термометър беше решил, че искам да меря стайна температура и даваше грешки. Оправих се Simple Smile

# 165
  • хасково
  • Мнения: 378
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?
Невъзможно е да го накарам 3 мин. да изчака термометъра под мишницата, много трудно се задържа на едно място.

# 166
  • Gulyantsi
  • Мнения: 236
Затруднението ми е свързано с това, че трябва дълго да обяснявам защо е важно да се измери температурата и след това да не се мърда и мести, докато термометърът отчете резултата. Лошото е, че термометърът ми не винаги показва вярната стойност и се налага по няколко пъти да го поставям докато се получи.

# 167
  • Мнения: 121
Най-голямото затруднение е да се стои мирно за 5 мин., докато се измери температурата. Термометърът ми показва различни стойности.

# 168
  • Мнения: 1 185
Затрудненията при меренето ми на температурата на детето са от това, че термометрите за моментно показване на температурата не показват вярно и твърде много фактори им влияят.

# 169
  • Мнения: 644
До стои мирен докато мерим температура, че и да не го маха

# 170
  • Мнения: 3 196
Единственото затруднение, което срещам, е да накрам дъщеря ми да стои на едно място 4-5 минути, докато измери термометъра (използвам галиев)

# 171
  • Мнения: 889
Вкъщи имаме три термометъра (живачен, галиев и електронен). Винаги, когато ги използвам, дават приблизително равни, но никога еднакви стойности. Така аз влизам в чудо, дали температурата тръгва надолу или нагоре. Отделно, разбира се, детето трудно може да бъде накарано да стои без да мърда.

# 172
  • Мнения: 6
Моят въпрос е:
Трябва ли да е сухо челото на детето(ако има пот)ще даде ли отклонения.

# 173
  • Мнения: 218
Затруднения имаме при поставянето на термометъра и след това докато я измерим. Независимо колко време минава на децата винаги им се струва много мрънкат, въртят се.....

# 174
  • София
  • Мнения: 874
В меренето на температурата най ме затруднява да ги накарам да стоят мирно, особено при измерването с живачен термометър.

# 175
  • Мнения: 25
Здравей Неизвестна16,

Температурата свързана с никненето на зъбките рядко продължава повече от 2-3 дни. Децата често боледуват от вирусни инфекции докато излизат зъбите. Ако детето е с влошено общо състояние, отпуснато, неспокойно, може да дадеш температуропонижаващо и при температура под 38'С.

Поздрави,
д-р Таня Андреева

___________________________________________________________________

Здравей pandachina,

Температуропонижаващи медикаменти се дават при температура над 38'С, без значение дали е достигнат температурния пик. До тогава се изчаква. Няма значение дали се покачва още, ако дълго се задържа 38'С може да дадеш температуропонижаващ медикамент. Ако се изчаква много дълго, може да се влоши състоянието на детето и свалянето на  температурата да отнеме повече време.

Поздрави,
д-р Таня Андреева

# 176
  • Мнения: 140
Затруднение е да се накара детето да стои мирно, докато се измери температурата

# 177
  • Мнения: 25
Здравей denyil,

Съществуват определени стандарти за точност, предназначени за инфрачервените безконтактни термометри и стандартните такива. За безконтактните той е (+)(-)0.2 градуса за измерване на температура в диапазона от 36.00 до 39.00 градуса.

Поздрави,

Екипът на Quiko ERA

_____________________________________________________________

Здравей leia2015,

Разбираме твоето притеснение, за съжаление не предлагаме тестови период. Продуктът има 2 години гаранция. Имахме много кампании, с публикуване на мнения от блогъри и влогъри. Включително и тук някои от майките (може да видиш видеото в биото) решиха да споделят своето мнение.

Поздрави,
Екипът на Quiko ERA

# 178
  • Мнения: 704
Да стои кротко и мирно, за да я измерим.

# 179
  • Мнения: 630

Най-голямото затруднение е да накарам детето да стои без да мърда и да изчака 5-6мин., за да измерим температурата. Много често размества термометъра и той не успява да измери точно температурата, заради което се налага да повтаряме процедурата и това изнервя още повече детето и мен Simple Smile

# 180
  • Мнения: 1
Не мога да накарам детето ми да стои кротко , за да измеря температурата това ме затруднява.

# 181
  • Мнения: 230
Синът ми е на 7 месеца, и най-трудно при измерването на температурата е да го накарам да стои мирно.

# 182
  • Мнения: 2 644
Невъзможно е измерването на температурата с електронен термометър защото синът ми е хиперактивен и не е в състояние да държи нещо под мишницата си и без да се движи за няколко минути.
Въпросът ми е: Защо има разлика в температурата измерена на челото и на слепоочието?

# 183
  • Мнения: 579
Трудности срещам с измерването на температурата най-вече на малкия ми син. Той изобщо не позволява да сложа термометър, дори и да успея рядко успявам да отчета точен резултат, защото той много се върти и плаче по време на измерването и обикновено успява да го махне преди да е отчел точната температура. Винаги при покупка на термометър следя за това да има кратко време за измерване на температурата. Друго затруднение е измерването на температурата на децата по време на сън. Моите деца, както повечето деца, вдигат висока температура предимно вечер. Много е неприятно да се наложи да разбудиш болно детенце, но понякога се налага, защото особено малкият ми син вдига много висока температура. Качествен безконтактен термометър може много да улесни родителите в тези толкова неприятни моменти.

# 184
  • Г. О.
  • Мнения: 1 720
Най-трудно е да успееш да сложиш термометъра на мястото му, тъй като детето не стои кротко и да чака. Всеки път се търси начин да го залъжеш поне за малко, колкото да отчете температурата на тялото, но борбата си я има. Безконтактният термометър е голямо предимство и облекчение за всички родители и деца, тъй като всичко става бързо, без борене и съпротива, без дори да се усети нещо от детето. Дано у всяко едно семейство има по един такъв, заслужава си.

# 185
  • Мнения: 410
Затрудненията идват от това,че не може да стои мирно, за да измеря точно температурата

# 186
  • Мнения: 354
Трудно ми е да измеря температурата на дъщеря ми, постоянно мърда и казва, че й е неприятно като сложа термометър под мишничката. Освен това електронните не винаги са точни, а спиртните малко ме притесняват, че са по-опасни. Много бих се радвала да имаме такъв термометър вкъщи и си пожелавам да го ползваме колко може по-рядко.

# 187
  • София
  • Мнения: 885
Здравейте!
Имам два безконтактни термометъра - постоянно показват по-ниска температура и не мога да разчитам а тях.

# 188
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Най - честите затруднения с обикновените термометри са, че детето не стои мирно дълго време, неудобни са и показват различно всеки път, което налага повтаряне на процедурата.

# 189
  • Мнения: 25
 Здравей nttman,

Добре е челото да бъде леко подсушено, по възможност, тъй като наличието на повече пот може евентуално да даде подвеждащ резултат.

Поздрави,
Екипът на Quiko ERA

# 190
  • Мнения: 25
Здравейте ALMIRRA,

Осезаема разлика между челото и слепоочието не би трябвало да има. Съществуват определени стандарти за точност, предназначени за инфрачервените безконтактни термометри и стандартните такива. Допустимата такава в най-общ план е (+)(-)0.5 градуса. От значение е, също, кога са правени измерванията, физическа активност и др.

Поздрави,
Д-р Таня Андреева

# 191
  • Мнения: 474
Най трудното е да я накарам да стой мирно. Постоянното гледане в цифрите докато се покачват, а това отнема време, стрес и нерви.
Ще се радвам на такъв термометър, тъй като очакваме бебе и ще ми бъде от голяма полза.

# 192
  • Мнения: 594
Най- голямото затруднение при измерване на температурата на детето ми, е невъзможността да го накарам да стои мирно по време на измерването. Grinning

# 193
  • Мнения: 35
Затруднения имам основно с малкото си дете, което е на 3 години и не мога да го задържа на едно място и измерването на точна температура е изключително трудно (с дигитален термометър сме). 

# 194
  • София
  • Мнения: 1 844
Същите са затрудненията и при мен. Имаме два термометри, дигитални. Единият трябва да седи 5 мин., за да е точен резултатът, което е абсурд... А и мерят различно, с 0.5.
Много ще се радвам да може да разчитам на безконтактен термометър!

# 195
  • Бургас
  • Мнения: 240
Както при почти всички деца и при моите е трудно измерването, защото те не стят мирно. Малкият се налага да го нося, иначе абсурд да измеря тевпературата.
Въпросът ми е: Реална ли е температурата измерена, когато детето спи? Често ми се налага през нощта да проверявам. Въпросът ми е провокиран от твърдението, че когато човек стане от сън трябва да се изчака известно време преди измерването на температура.

# 196
  • Мнения: 4 664
Да, трудно е измерването на температурата на малки деца. Също така е трудно и намирането на добър термометър, тоест да мери точно, бързо, да има светлинен или звуков сигнал и т.н.
И според мен обаче не трябва да се чака температурата да стане над 38 градуса, защото после се сваля трудно и притесненията са по-големи, родителите от пришпорване се изнервят, децата също. По-добре би било след 37.5 да се реагира, за да има време да се подготви детето и да не се нажежава обстановката.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 552
Трудността идва от това, че 5 минути идват много, за да стои мирно и термоетъра да отчете правилно.

# 198
  • Мнения: 2 112
Най-трудно е да го накараме да стои мирно и да не пипа термометъра!
А за получения резултат след това, се чудим дали е коректен или по ред причини сме го опорочили?!

# 199
  • Мнения: 612
Термометърът ми показва различни стойности, когато става въпрос за гранични стойности, дали да се ползва за температуро понижаващи лекартсва или не е мн неприятен проблем

# 200
  • добрич
  • Мнения: 339
Аз лично до момента не съм намерила термометър на който мога да се доверя на 100 процента. Голям проблем е и как да обясня на детето да стои мирно и послушно докато мерим температурата.

# 201
  • Мнения: 25
Здравей ...Ани...,

Температурата измерена по време на сън е 0,2-0,3° С по-висока, т.е. температура от 37,3°С се смята  за нормална, защото детето е завито, отпуснато, а понякога и претоплено, ако е завито твърде много. Измерената температура по време на сън може да Ви ориентира, обаче дали да давате температуропонижаващ медикамент. Моя съвет е, ако измерената температура, докато детето спи е под 37,3°С не предприемайте нищо. Ако е между 37,3°С и 38°С измерете пак след 15 мин. Ако видите, че е над 38,3° С дайте температуропонижаващ медикамент.

Поздрави,
Д-р Таня Андреева
_____________________________________________

# 202
  • София
  • Мнения: 46
Най-трудното при измерването на температурата при мен е да накарам детето да стои мирно.

# 203
  • Мнения: 2 357
Да накараш детето да стои мирно, докато се опитваш да му измериш температурата наистина е голямо предизвикателство. Но има ли нещо лесно? Вкъщи имаме инфрачервения на Quiko и съм много доволна. Доста бързо измерва и е точен. Аз лично го ползвам изключително за измерване температурата на храната, тъй като детето ми обича да е топличка, но не гореща, точно 37 градуса, а понякога от една капка на китката не мога да преценя колко точно съм я затоплила.

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 09:26 от ~Mystic~

# 204
  • Мнения: 289
Отскоро имаме Quiko Era и си реших проблемите с децата, които не стоят на едно място. Малката, която е на 1 година, когато ме види, че меря температурата на кака ѝ, сама идва и си подава челото. Преследва ме, докато не премеря и нейната температура. Имах леки притеснения дали ще мери точно и доста пъти го проверявах, мерейки и с други термометри, засега издържа теста.
Имам и друг инфраред термометър, но той има много силен звуков и светлинен сигнал, което хич не е удобно, когато трябва да премериш температурата на спящо дете,  защото започва да пищи, ако засече температура над 37.5 и детето се буди.
Quiko го ползвам, за да меря и разни други неща из къщи, както и за температурата в стаите. Известно време ми се наложи да го разнасям и в дамската си чанта, стоеше си  в калъфчето, не съм имала проблеми.
Подобни термометри са си инвестиция, но съм се примирила, че трябва да се направи еднократно. Същото е и с инхалатора, столчетата за кола и т.н.

# 205
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Най-трудно е стоенето на едно място с термометър, мирното стоене е мираж, но поне детето да не обикаля по цялото легло, а само да си шава на едно място.

# 206
  • Мнения: 164
винаги ми е било много трудно да измеря температурата с обикновен термометър,защото едно бебе не може да седи мирно, да не говорим колко са кисели децата като са,болнички

# 207
  • Мнения: 683
Вдига ли се рязко температура около и над 40 ° при клебсиела пневмония или стафилококи ауреус? Подуват ли се лимфни възли при тези бактерии? Имат ли отношение към неутрофили?

# 208
  • Мнения: 4 708
Най-честите затруднения са детето да стои на едно място 5 мин, затова не мога да ползвам обикновен. Опитах с такъв в ухото, но там пък писъци и ужас от страна на детето, и пак не стана. Имам сега един безконтактен, докато свикне с него мина цяла година, защото издава звук и детето си беше въобразило, че ще боли, всеки път рев и дърпане, докато свикне голям зор беше.

# 209
  • Мнения: 25
Вдига ли се рязко температура около и над 40 ° при клебсиела пневмония или стафилококи ауреус? Подуват ли се лимфни възли при тези бактерии? Имат ли отношение към неутрофили?

Здравей didka-moni,

Klebsiella pneumoniae са част от нормалната флора на дебелото черво при човека и животните. Може да бъдат открити още и по дихателната система – устна лигавица, фаринкс и ларинкс при около 5% от здравите лица. Причиняват пневмонии, обикновено при имунокомпрометирани пациенти, но също и  уроинфекции, менингитите, сепсис, раневи инфекции, а в по-редки случаи отити и синуити.
Стафилококите са част от микрофлората на кожата на една четвърт – една трета от населението. Откриват се и в носа и много по-рядко върху други тъкани. В повечето случаи, когато са част от естествената микрофлора, не водят до заболяване.

Най-често стафилококите стават причина за инфекции на кожата. Стафилококовата инфекция може да доведе и до ангина, пневмония, менингит и по-дълбоки инфекции като остеомилелит, ендокардит. Стафилококовата гнойна ангина  се характеризира с остро начало, висока температура, прояви на катарално до гнойно възпаление на тонзилите с увеличение на лимфните възли.  При инфекции причинени от Klebsiella pneumoniae и от Staphylococus Aureus, както и при останалите бактериалните индекции се повишава броя на левкоцитите и броя на неутрофилите.
 
Възможно е изолираните бактерии да предизвикат инфекция, вследствие на която, да се наблюдава висока температура, увеличени лимфни възли и повишен брой на неутрофилите.  Поради факта, че и двете бактерии могат да се изолират и при здрави лица, клиничната картина, допълнителни изследвания, хода на заболяването, повлияването от лечението и комплексната клинична оценка, трябва да се имат предвид, когато се преценя  дали изолираните бактерии са нормална флора или причина за заболяването.

Поздрави,
д-р Таня Андреева
_________________________________________________

# 210
  • Мнения: 25


Преносимата домашна аптечка е гарант за доза спокойствие, когато децата се разболеят или претърпят някой инцидент. Особено когато започнат студените месеци, е препоръчително аптечката с пълен набор от „оръжия“ за добро здраве да ни бъде под ръка. А какво всъщност трябва да съдържа тя и кои са т.нар. „оръжия“ за добро здраве?
Прочетете ТУК.

# 211
  • Мнения: 337
При нас е голяма борба да се измери температурата, да не кажа мисията невъзможна...още като го види и тръгва да бяга ..

# 212
  • Враца
  • Мнения: 1 424
Затруднението при нас е като при всички малки деца, не стои мирна и плаче когато има температура и трябва да я измерим.
Моят въпрос е, лошо ли е когато дадем температуро понижаващо лекарство при температура под 38.8 С?

# 213
  • Мнения: 4 664
Защо да е лошо, според мен над 38.5 е задължително. Да не кажа, че съм чела на много места, че дори е вредно детският организъм да стои доста време с висока Т, отразявало се негативно на органите и не пречело на вирусите, склонна съм да мисля, че е така.

# 214
  • Мнения: 43
Моето бебче е на 10 месеца. Изпитвам голямо затруднение, когато искам да ѝ измеря температурата, защото не стои на едно място и постоянно ми бута ръцете, когато се опитвам да задържа термометъра близо до нея.

# 215
  • Мнения: 25
Затруднението при нас е като при всички малки деца, не стои мирна и плаче когато има температура и трябва да я измерим.
Моят въпрос е, лошо ли е когато дадем температуро понижаващо лекарство при температура под 38.8 С?

Здравей nelegalnata2,

Повишената температура подпомага оздравителните процеси в организма. При децата понякога много бързо се повишава температурата и е трудно да реагираме бързо. Добре е температуропонижаващ медикамент да се дава над 38,0’С и да не се изчаква да се повиши много повече.

Поздрави,
Д-р Таня Андреева

# 216
  • Мнения: 668
Купих Quiko отдавна.
Не съм доволна!!
Следвам инструкциите, но той не мери точно.последния път, когато отново с надежда се опитах да го използвам и да покаже точно се оказа, че отново не показва точно.
Температурата измерена с него беше 37.5, а реалната температура на детето беше 39.0
Сравнявних резултата с 3 други термометри- един живачен и два галиеви
Не мога да си намеря гаранционната карта, защото се местихме и някъде е прибрана по багажите, иначе веднага ще направя рекламация

# 217
  • Мнения: 2 615

Сина ми е на 2 години и 3 месеца, често се разболява и не дава да измерим температурата, като види термометъра и започва да плаче. Та засега това ни е голям проблем.

# 218
  • Мнения: 205
Дъщеря ми е на 3 години. Най-трудно при измерването на температурата е стоенето няколко минути мирно. 😁

# 219
  • Мнения: 25


Сигурно помните първото боледуване на вашето мъниче? Паниката ви обзема и не знаете какво да направите, особено ако детето е пеленаче.
Прочетете целия материал ТУК.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 1 638
От какво може да идва разминаването на градусите при последователно мерене на температура. Фабричен дефект или нещо друго ?

# 221
  • Мнения: 688
Синът ми е на две години и е невъзможно да му се измери температурата,като види термометъра започва да пищи.

# 222
  • Мнения: 25
Купих Quiko отдавна.
Не съм доволна!!
Следвам инструкциите, но той не мери точно.последния път, когато отново с надежда се опитах да го използвам и да покаже точно се оказа, че отново не показва точно.
Температурата измерена с него беше 37.5, а реалната температура на детето беше 39.0
Сравнявних резултата с 3 други термометри- един живачен и два галиеви
Не мога да си намеря гаранционната карта, защото се местихме и някъде е прибрана по багажите, иначе веднага ще направя рекламация

Здравей Щастливкoвка,

Благодарим ти за обратната връзка. Моля да се свържеш с нас на страницата ни във Facebook:
https://facebook.com/quikobulgaria
Твоята обратна връзка е важна за нас!
Благодарим ти!

Поздрави,
Екипът на Quiko ERA

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 14:03 от Quiko ERA

# 223
  • Мнения: 25
От какво може да идва разминаването на градусите при последователно мерене на температура. Фабричен дефект или нещо друго ?

Здравей Морски бриз,

Факторите са много. Важно условие при измерването на температура с безконтактни термометри, например е да бъдат предварително калибрирани. При Quiko ERA тази калибрация не изисква допълнително време, а може да бъде извършена ръчно. Също така, има значение на коя част от тялото се измерва температурата - орално, ректално, под мишница, в ухо, на челото и т.н., както и дали има външни влияния, които биха довели до различен резултат.

Поздрави,
Екипът на Quiko ERA

# 224
  • Мнения: 241
Ситуацията при нас е същата. С бебче на три месеца има хрема, преобличам го и ми прави впечатление ,че е по-топла от обичайното мера с електронния Quiko - 36.6... меря с живачен - 38.3...еми вторият за сега пробвах и пак е различно... Незнам как да съм сигурна... [quote author=Quiko ERA link=topic=1076268.msg37946402#msg37946402 date=1545911807]
Купих Quiko отдавна.
Не съм доволна!!
Следвам инструкциите, но той не мери точно.последния път, когато отново с надежда се опитах да го използвам и да покаже точно се оказа, че отново не показва точно.
Температурата измерена с него беше 37.5, а реалната температура на детето беше 39.0
Сравнявних резултата с 3 други термометри- един живачен и два галиеви
Не мога да си намеря гаранционната карта, защото се местихме и някъде е прибрана по багажите, иначе веднага ще направя рекламация

Здравей Щастливкoвка,

Благодарим ти за обратната връзка. Моля да се свържеш с нас на страницата ни във Facebook:
https://facebook.com/quikobulgaria
Твоята обратна връзка е важна за нас!
Благодарим ти!

Поздрави,
Екипът на Quiko ERA
[/quote]

# 225
  • Мнения: 25


Когато детето има висока температура, важно е да знаете как да помогнете на тялото да се справи по-бързо с треската. По принцип високата температура не причинява проблеми, а напротив – помага на организма да се бори с инфекции. За да подпомгнете организма, трябва да избягвате храни, които натоварват храносмилателната система, като пържени и сурови храни. Прочетете кои храни са подходящи при висока температура ТУК.

# 226
  • Мнения: 1 775
Детето се мърда постоянно, а термометъра всеки път показва различно.

# 227
  • Мнения: 25


Когато детето боледува, толкова ни се иска да му помогнем да оздравее по-бързо... Но понякога от любов и от незнание правим грешки, които могат да влошат състоянието му. Прочетете някои неща, които не е добре да правим, ако детето има температура ТУК.

# 228
  • Мнения: 15
За мен е трудно да преценя, колко е точно температурата, защото моя термометър показва различно в двете ушета и на челото. А въпроса ми е в ухото температурата равнява ли се на тази под мишниците?

# 229
  • Sofia
  • Мнения: 795
За мен най-трудната задача е да накарам детето да седи за няколко минути и винаги когато мърда показва различни резултати.

# 230
  • Мнения: 25
За мен е трудно да преценя, колко е точно температурата, защото моя термометър показва различно в двете ушета и на челото. А въпроса ми е в ухото температурата равнява ли се на тази под мишниците?

Здравей FBID100000235524853,

Съществува разлика в температурните стойности при измервания орално, ректално, под мишница или ухо. Затова е важно измерванията да бъдат на едно и също място от тялото, когато проследяваме температурата.

Поздрави,
Екипът на Quiko ERA

# 231
  • Мнения: 25


Страхът от това любимото ни детенце да настине често пъти ни кара да стигаме до крайности – или навличаме на детето целия му гардероб, или го оставяме вкъщи пред компютъра, лишавайки го от възможността да подиша свеж зимен въздух.
Зимните разходки дори се препоръчват от педиатрите и могат да укрепят детския имунитет и да създадат непреодолима бариера за цял куп болести. Как е подходящо да обличате детето за разходка прочетете ТУК.

# 232
  • Мнения: 840
Изтеглени са потребителите, които печелят безконтактни термометри Quiko ERA.
 Късметлиите са:

Vessi*
TaniaTanq
Eona


Честито!


Date Очакваме печелившите да се свържат с нас до 7 януари 2019 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като упоменат, че са победители в играта на "Quiko ERA" и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (име, адрес и телефон).

Общи условия

Активация на акаунт