Боядисване с латекс във вход

  • 1 239
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, искам да си боядисам коридора на етажа във входа, на латекс е. Взела съм си грунд, латекс и мече, както и найлони за пода и хартиено тиксо. Осъзнах, че ще ми трябва и четка за отсичане при таваните. Нещо друго трябва ли ми? Колко време след като намажа с грунд мога да мажа латекса? После втората ръка латекс (ако се налага) - кога? Подозирам, че забравям за нещо, а не искам да почна и да се окаже, че трябва да тичам да купувам неща...

# 1
  • Мнения: 1 195
Ние вкъщи грундирахме и започнахме да боядисваме на другия ден. За втората ръка боя пак изчакахме 1 ден, но тогава беше топло и изсъхна бързо. Не забравяйте да сложите бележка, че е боядисано за да не се залепи някой на стената. Ваничка за боя или решетка за изцеждане на мечето в кофата с боя също е добре да вземете.

# 2
  • Мнения: 46 488
Виж какво пише на латекса.
Боядисвала съм с един, който съхнеше 24 часа и даже след токова пак не беше готов, както и с хубав, който се водеше че съхне за 3 часа и наистина след 3 се държеше идеално с нова ръка.
Така че това е относително. Зависи и колко е топло/студено във входа, но като цяло при + Т няма проблем.

Най-лесно ще ти е таванът и стените са 1 цвят, иначе и с четка е трудно отсичането (ако искаш да е перфектно). Ползвай и там хартиеното тиксо, няма смисъл да се мъчиш.

...Не забравяйте да сложите бележка, че е боядисано за да не се залепи някой на стената. Ваничка за боя или решетка за изцеждане на мечето в кофата с боя също е добре да вземете.
Hands Plus1
Бих добавила само дръжка за четката (аз си ги прикрепям с тиксо, за да не се катеря по стълби и столове) или стълба, за да стигаш ръба с четката.
Приготви си и шкурка за поправяне на дребни неравности.
Също и ножче за стъклокерамични котлони, случва се да се стече латекса, ако не си видяла навреме, за да го размажеш, после с това ножче се маха и изравнява със стената.

Ако има дупки по стените шпакловай преди това (с готова смес, не с чист гипс, бързо стяга и ако не си го правила преди ще замине в кофата).

# 3
  • София
  • Мнения: 1 678
Ауу аз мислех два часа да чакам грунда... Във входа е топло, дали за два часа ще е ок?

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Трябва единият слой да е сух, за да се нанесе друг, до колкото знам.

# 5
  • Мнения: 46 488
Пак зависи от грунда, различно съхнат, на някои 2 часа им стигат. На кутията трябва да пише.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 678
Благодаря! Ще погледна довечера какво пише на грунда и латекса.

# 7
  • Мнения: 9 853
Ние боядисахме с латекса за наша сметка първия и нашия етаж. Първия етаж мн бързо му видяха сметката ломшиите. С блажна щеше да е по-добре, поне до средата . Ама е повече парички

Общи условия

Активация на акаунт