Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 088
  • 764
  •   1
Отговори
# 330
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Аз като платих стоп капарото с агенцията подписахме документ, в който пишеше, че те свалят обявата за продажба и се задължават в някакъв срок (мисля, че беше две седмици т.е докато платя капаро)  да не предлага имота на друг човек.

# 331
  • Мнения: 8 802
Аз като платих стоп капарото с агенцията подписахме документ, в който пишеше, че те свалят обявата за продажба и се задължават в някакъв срок (мисля, че беше две седмици т.е докато платя капаро)  да не предлага имота на друг човек.
Затова трябва ли да им плащате? Да си го  предлагат на който искат. Вие плащате ли им като фирма? Ако им плащате, достатъчно им е комисионната. Ако не махнат обявите, няма да вземат комисионна от вас.
Ако не им плащате вие, плаща им продавачът и ще играят по неговата свирка, т. е. на избран от него клиент ще съдействат да го купи. И стоп-капаро да сте дали, това може да не сте вие.

Освен това кой ви гарантира, че продавачът няма още свои обяви, или обяви с др. фирми. Общо взето, ако продавачът не иска да ви го продаде на вас, няма сила, която да го спре.

# 332
  • Мнения: 3 070
Абе, глупости на търкалета. То се подразбира и без стоп капаро, че появи ли се кандидат за купувач, те следва да спрат да предлагат имота. А то какво излиза - дайте ни пари, за да спрем да го предлагаме. Живо изнудване.

# 333
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Мен този вариант ме устройваше, защото нямах налични парите за капаро. Така или иначе стоп капарото ми беше възстановено. Не виждам извиване на ръце Simple Smile

# 334
  • Мнения: 1 415
Днес получих предложение от банката към която имах запитване за рефинансиране на ИК, че ще поеме разходите. Запитването ми беше преди няколко месеца и тогава нямаше такава опция, но днес ми казаха, че могат да удовлетворят искането ми. Въпросът ми е , какво точно включват тези разходи и банката какво би следвало да поеме. Искам да съм подготвена като го обсъждаме. Знам само че за кредит 70000 лв разходите са около 1200лв.

# 335
  • Мнения: 36
Здравейте, прочетох темата, но не намерих конкретен отговор за Пощенска банка.
Заслужават ли си да теглим ИК от тях. Инвеситора/строителя, от когото искаме да закупим жилище работи с тях (корпоративни клиенти) и от ПБ ни предлагат в общи линиии 100% финансиране, като включват сума за довършителни работи и ремонт. За какво да внимавам при договора с тях?
За момента сме на стъпката с предварително одобрение и още не сме говорили/коментирали лихви и т.н. като проценти.
Идеята е че сградата е още на акт 14 и не знам другите банки как биха гледали на това. За ПИБ вече знам че не отпускат на акт 14, там може да се финансира с потребителски, което аз искам да избегна, тъй като ни искат около 80% от сумата на жилището в момента.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте! Искам да попитам, колко време приблизително отнема процедурата по оценяване и отпускане на ипотечен кредит? Ще имаме време до издаване на Акт 15 да уредим нещата...

Santimento, ние също сме се насочили към Пощенска банка... говорили ли сте си, с колко по-малко се оценява имота преди акт 16, непосредствено преди акт 15?

Благодаря!

# 337
  • Мнения: 9
От огледа на апаратамента до сделката при нотариус ни бяха точно 5 седмици.

Оценяването от оценител е за 1-2 дни, оценката се носи на банката. Тя веднага дава сумата, която може да финансира.

След като набавихме всички документи, получихме одобрение за три дни, но не сме в Пощенска, в друга банка сме.

# 338
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Зън-Зън, благодаря!

# 339
  • Мнения: 3 911
От огледа на апаратамента до сделката при нотариус ни бяха точно 5 седмици.

Оценяването от оценител е за 1-2 дни, оценката се носи на банката. Тя веднага дава сумата, която може да финансира.

След като набавихме всички документи, получихме одобрение за три дни, но не сме в Пощенска, в друга банка сме.


И при нас се случи така, но оценителят беше на банката и от банката получиха оценката за 1-2-3 дни, не си спомям с точност. В началото на април харесахме жилището, на 5 май изповядахме сделката.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 2 678
И при нас оценителят ще е от банката. Дано стане бързо, значи трябва да си отпуснем аванс поне месец и половина преди Акт 15.

# 341
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте, днес разбрахме, че строителят иска да се изповяда сделката на по-ниска сума от продажната цена. Ще питам в банката, дали изобщо ще се съгласят, но дали банките изобщо са съгласни за такова нещо?

# 342
  • Мнения: 67
Здравейте, прочетох темата, но не намерих конкретен отговор за Пощенска банка.
Заслужават ли си да теглим ИК от тях. Инвеситора/строителя, от когото искаме да закупим жилище работи с тях (корпоративни клиенти) и от ПБ ни предлагат в общи линиии 100% финансиране, като включват сума за довършителни работи и ремонт. За какво да внимавам при договора с тях?
За момента сме на стъпката с предварително одобрение и още не сме говорили/коментирали лихви и т.н. като проценти.
Идеята е че сградата е още на акт 14 и не знам другите банки как биха гледали на това. За ПИБ вече знам че не отпускат на акт 14, там може да се финансира с потребителски, което аз искам да избегна, тъй като ни искат около 80% от сумата на жилището в момента.

Аз също съм в процес на избор на банка за ИК и съм получил оферта от повечето. За сега ПБ са ми дали най-добра оферта.

# 343
  • Мнения: 36
Здравейте! Искам да попитам, колко време приблизително отнема процедурата по оценяване и отпускане на ипотечен кредит? Ще имаме време до издаване на Акт 15 да уредим нещата...

Santimento, ние също сме се насочили към Пощенска банка... говорили ли сте си, с колко по-малко се оценява имота преди акт 16, непосредствено преди акт 15?

Благодаря!

При нас с оценакта е по-различно тъй като банката има корпоративни отношения със строителя, реално имат готови оценки на техни апартаменти, та доколко разбрах те ще ни дадат "готова" оценка на завършено жилище, а не момента на акт 14.

Здравейте, прочетох темата, но не намерих конкретен отговор за Пощенска банка.
Заслужават ли си да теглим ИК от тях. Инвеситора/строителя, от когото искаме да закупим жилище работи с тях (корпоративни клиенти) и от ПБ ни предлагат в общи линиии 100% финансиране, като включват сума за довършителни работи и ремонт. За какво да внимавам при договора с тях?
За момента сме на стъпката с предварително одобрение и още не сме говорили/коментирали лихви и т.н. като проценти.
Идеята е че сградата е още на акт 14 и не знам другите банки как биха гледали на това. За ПИБ вече знам че не отпускат на акт 14, там може да се финансира с потребителски, което аз искам да избегна, тъй като ни искат около 80% от сумата на жилището в момента.

Аз също съм в процес на избор на банка за ИК и съм получил оферта от повечето. За сега ПБ са ми дали най-добра оферта.

Може ли да попитам каква е оферата и има ли нещо за което да ги "напъвам" за да получим добра оферта и ние?
Може и на лично ако предпочитате.

# 344
  • Мнения: 67
Офертата зависи от доходите, работодателя, както и от избраният имот. От града също!
Индивидуална е, но ще ви пиша на лично да си знаете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт