Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 051
  • 764
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 614
Ако приема, че втората част касае единствено погасяване в първата година,  по-притеснително ми звучи първата част, че ще ме информират за размер на ОБЕЗЩЕТЕНИЕТО (а не ТАКСА!!!, каквато ясно, че е забранено да ми искат след първата година). Ако някой е теглил скоро, дали случайно няма по-конкретна информация?

# 166
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте, май си харесахме апартамент и сега чакаме да видим, какви условия за кредит ще получим от банките преди да го капарираме. От собственик е, чудя се, как можем да сме сигурни, че документите са изрядни, той е с негов си брокер и комисионна. Хубаво ли е да имаме наш брокер? Тогава какво става с комисионната към продаващия брокер?

# 167
  • Мнения: 644
За проверка на документите ви трябва юрист, а не брокер.
 

# 168
  • София
  • Мнения: 3 029
А нужно ли е да присъства на предварителния договор?

# 169
  • Мнения: 8 796
@denizara
Адвокат, не брокер! Тъсрете си адвокат да ви придружи на Предварителния договор и в Нотариата, защото си е напрежение и има тънкости.
На мен ми взеха 0.5% от продажната цена.
Комисионната на брокера на продавача му я плаща Продавачът. Но, ако вие сте позвънили на обява на този брокер, или фирмата му, тогава и вие му дължите(според мен) нещо, защото той ви е помогнал при избора на жилище, рекламирал е, вие сте го намерили, завел ви е? С него подписвали ли сте нещо?  А какво имат те с Продавача да си плащат, това не е ваша работа. Но едно е сигурно, той не може да защитава интересите на двете страни. Все  ще надделее едната, вероятно, тази, която му е платила комисионната.

# 170
  • София
  • Мнения: 3 029
@denizara
Адвокат, не брокер! Тъсрете си адвокат да ви придружи на Предварителния договор и в Нотариата, защото си е напрежение и има тънкости.
На мен ми взеха 0.5% от продажната цена.
Комисионната на брокера на продавача му я плаща Продавачът. Но, ако вие сте позвънили на обява на този брокер, или фирмата му, тогава и вие му дължите(според мен) нещо, защото той ви е помогнал при избора на жилище, рекламирал е, вие сте го намерили, завел ви е? С него подписвали ли сте нещо?  А какво имат те с Продавача да си плащат, това не е ваша работа. Но едно е сигурно, той не може да защитава интересите на двете страни. Все  ще надделее едната, вероятно, тази, която му е платила комисионната.


Благодаря! Нищо не сме подписвали с брокера, но му дължим комисионна при сделка. Разбира се, той ще иска да продаде имота заради комисионната. Затова искам да съм сигурна, че документите са ок преди предварителния договор.

# 171
  • София
  • Мнения: 9 110
Когато теглите ипотечен кредит, юрист на банката също проверява документите, но за ваше спокойствие е добре да си имате ваш юрист, на когото имате доверие.

# 172
  • Мнения: 3 895
Принципно юристът на банката преглежда документите изрядно, НО доколкото разбрах в някои от банките юристите не преглеждат предварителния договор преди да бъде подписан, а едва след това. Аз работех в ОББ, там преглеждаха преди подписване веднъж и после сравняваха подписания с първоначалния. Попитайте в банката как практикува, ако не наемете юрист за договора срещу комисиона.

# 173
  • София
  • Мнения: 3 029
Благодаря ви!

# 174
  • Мнения: 372
Здравейте .
Какво ви е мнението за Уникредит Булбанк?
Заплатата на ММ я превеждат там.
През пролетта мислим да вземем ипотечен кредит .
Някой по информиран

# 175
  • Мнения: 198
Здравейте .
Какво ви е мнението за Уникредит Булбанк?
Заплатата на ММ я превеждат там.
През пролетта мислим да вземем ипотечен кредит .
Някой по информиран

Ние сме се насочили към тях, предложиха ни добри условия, но все още не сме финализирали и не мога да бъда много конкретна. Ние ще рефинансираме стар освен новия кредит.

# 176
  • Мнения: 746
Някакви мнения за Сосиете Женерал за ИК?

# 177
  • Мнения: 3 895
Нали ги купуват ДСК? Няма смисъл, според мен.

# 178
  • Мнения: 746
Така ли? Не знаех.. няма смисъл от гледна точка на кое? Ако сега се сключи договор с тях при добри условия, когато ги купят, би следвало условията да останат, нали така?

# 179
  • София
  • Мнения: 9 110
Условията - да, но Общите условия сигурно ще се променят. А и те са важни.

Общи условия

Активация на акаунт