Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 49 947
  • 764
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 853
Ако се получава обезщетение от НОИ, няма как да има и превод на заплата?! В нашия случай може, просто мъжа ми ще ми превежда сума по картата с основание "заплата", но законова това незнам дали е издържано? Може да ми спрат майчинските, ако разберат, че "работя"
Няма как да сте в майчинство и да получавате заплата. Всеки случай е индивидуален и няма общо правило, та отговори по Вашия казус във форума няма как да получите. Имайте предвид, че от дохода се спадат и други кредити на семейството т.е ако към настоящия момент имате кредитни карти, потребителски кредити. Отделно ако имате забавяне по вноски или неплащане, за последните 5г. трудно биха дали кредит.

# 376
  • Мнения: 5 047
И аз мисля,че не ги касае толкова...
На мен лично ми искат превод на работна заплата,но не на цялата,а на поне 1000 лв.Което ми говори,че не е точно ЗАПЛАТАТА .Аз на практика ще си получавам парите по карта(в банката,в което ми е заплатата) и ще ги превеждам при тях.Едва ли ще има значение за тях от къде съм изтеглила парите,които превеждам....Дали мъжът ми ги е дал,дали са от някаква сделка,дали са от друга карта и тн.
Но това са си мои разсъждения,на практика не знам как е,ще видим Simple Smile

# 377
  • Мнения: 956
Далеч съм от мисълта, че от форума ще получа инфо точно какъв кредит и при какви условия ще ни отпуснат.
Това, което споделихте до тук за мен е важно да се знае преди да започнем каквото и да е, така че определено ми върши работа Simple Smile За което благодаря.

# 378
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Доста отдавна съм била по майинство, но се върнах на работа преди изтичане на втората година. Получавах заплата и 50 % от майчинството. Не знам това някога да е било отменяно. Докато си по майчинство пък можеш да работиш на граждански договор и пак да имаш доходи - официални и доказуеми. Опитът ми с банки и кредити (потребителски) показва, че за банката е достатъчно всеки месец в сметката да влиза сума, равна или по-голяма от погасителната вноска. Никой не се интересува какво е основанието на превода, който получаваш.

# 379
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Реално ние с мъжа ми работим в наша фирма, но аз съм назначена като съдружник и служител на висока заплата, а той е управител, самоосигуряващо се лице с личен труд, не му отпускат дори ПК. Реалността няма нищо общо с това, което е по документи. До момента сме теглили само 1 кредит, но той е фирмен и съм доста объркана как стои въпроса с ИК.
Tова звучи странно... Аз точно като управител на фирма, самоосигуряващо се лице с личен труд изтеглих ипотечен кредит! Нямаше никакви проблеми, е да, предоставих повече документи, като годишна данъчна декларация например, и бях одобрена в три банки. Това е 2016г. съмнявам се от тогава до сега да има промени...

# 380
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Реално ние с мъжа ми работим в наша фирма, но аз съм назначена като съдружник и служител на висока заплата, а той е управител, самоосигуряващо се лице с личен труд, не му отпускат дори ПК. Реалността няма нищо общо с това, което е по документи. До момента сме теглили само 1 кредит, но той е фирмен и съм доста объркана как стои въпроса с ИК.
Tова звучи странно... Аз точно като управител на фирма, самоосигуряващо се лице с личен труд изтеглих ипотечен кредит! Нямаше никакви проблеми, е да, предоставих повече документи, като годишна данъчна декларация например, и бях одобрена в три банки. Това е 2016г. съмнявам се от тогава до сега да има промени...

По принцип самоосигуряващите се лица се разглеждат от баните като "високорискови". Все едно, като си на заплата, не може да те уволнят от днес за утре...

# 381
  • София
  • Мнения: 4 114

Приеха ли заповедта ,ако служителят се върне преди изтичане на първата година,да речем на 3-тия месец,да взима и заплата и част от майчинството?
Знам,че се говореше преди време,но тогава не ме касаеше и не се поинтересувах .

Това не е отменяно и го има и доста жени го правят. Връщат се на 6-тия месец и взимат заплата + 50% от майчинството. До навършване на 1 г. на детето, а след това взимат половин майчинство.

# 382
  • Мнения: 956
~Happiness~, зависи и от сумата, на която се самоосигуряваш. При нас той е на минимална, а з на максимална, заради очакваните майчински. На минимална незнам какво биха отпуснали .. нищо

# 383
  • София
  • Мнения: 3 022
Банката се съгласява и за нея няма проблем, стига оценката от нейния оценител да е достатъчно висока. За другото е така, особено ако е незавършено и има риск да не бъде завършено изобщо.

На акт 16 е жилището, на шпакловка и замазка.

# 384
  • Мнения: 8 603
Банката се съгласява и за нея няма проблем, стига оценката от нейния оценител да е достатъчно висока. За другото е така, особено ако е незавършено и има риск да не бъде завършено изобщо.
Странно,  банката подкрепя сивата икономика.


По повод майчинството, да си бременна не е престъпление, откъде накъде ще трябва да казваш и да си пишеш на челото, че си бременна. Ако в първите месеци от бремеността изтеглиш кредит, според мен ще ти е по-изгодно да не споменаваш. Банката като надуши риск, вдига %. Ако си изряден платец, не би трябвало да имаш проблеми след това дали си по майчинство или не. Естествено, че банката знае, тя си проверява. Но  тя трябва да изпълни договора си към теб и да си плащаш както е договорено. Няма основания да ти променя лихвата. Чети внимателно договора, в случай, че има някакви клаузи за бъдещо вдигане (аз такива дог. не подписвам).

# 385
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Записвам се да ви следя, че ни предстои.
Съпругът ми е безработен. Ако докажа мой доход над 2000 лв., ще ми позволят ли вноска от около 1000-1200 лв на месец? Не издържаме деца.

# 386
  • София
  • Мнения: 853
Записвам се да ви следя, че ни предстои.
Съпругът ми е безработен. Ако докажа мой доход над 2000 лв., ще ми позволят ли вноска от около 1000-1200 лв на месец? Не издържаме деца.
Няма как да получите отговор тук. Не казвате нито желаната сума, нито срока на кредита. Банките работят само с официални доходи.

# 387
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Записвам се да ви следя, че ни предстои.
Съпругът ми е безработен. Ако докажа мой доход над 2000 лв., ще ми позволят ли вноска от около 1000-1200 лв на месец? Не издържаме деца.
Няма как да получите отговор тук. Не казвате нито желаната сума, нито срока на кредита. Банките работят само с официални доходи.

Моят доход е официален. Въпросът беше по-скоро, държат ли да остава някакъв екзистенц минимум за издръжка или мога да договоря по-кратък срок с по-висока вноска.
 

# 388
  • София
  • Мнения: 853
Скрит текст:
Записвам се да ви следя, че ни предстои.
Съпругът ми е безработен. Ако докажа мой доход над 2000 лв., ще ми позволят ли вноска от около 1000-1200 лв на месец? Не издържаме деца.
Няма как да получите отговор тук. Не казвате нито желаната сума, нито срока на кредита. Банките работят само с официални доходи.

Моят доход е официален. Въпросът беше по-скоро, държат ли да остава някакъв екзистенц минимум за издръжка или мога да договоря по-кратък срок с по-висока вноска.
 
Разбира се, че има минимум, под който не може. Затова и тук няма как да получите отговор. Всяка Банка е възприела съотношение дълг-доход с други думи коефициент на достатъчност, под който не може. А дали ще погасявате предсрочно си е Ваше решение.

# 389
  • Мнения: 817
Банките дават кредити и без доказване на доходи. Голямо тюхкане за 3% отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт