Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 079
  • 764
  •   1
Отговори
# 390
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Банките дават кредити и без доказване на доходи. Голямо тюхкане за 3% отгоре.

Ако можех да не се "тюхкам", нямаше да опра до банките! Peace 3% на 100 К ми е една почивка.

# 391
  • Мнения: 817
Тегли 50, не 100. За 10г вноската е към 1200лв., и ходим до два-три пъти на почивка. Като изтеглиш 100 за 20-30 г., идва същото.

# 392
  • Мнения: 1 759
Може би не е същото ,ако ти трябват 100,а не 50.

# 393
  • Мнения: 817
То и на мен ми трябват 200, че и 500. Не е въпросът колко ти трябват, а колко можеш да обслужваш, без стандарта ти на живот и почивките ти да страдат.

# 394
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
То и на мен ми трябват 200, че и 500. Не е въпросът колко ти трябват, а колко можеш да обслужваш, без стандарта ти на живот и почивките ти да страдат.

Хареса ми отговора ти, ще си преосмисля потребностите! Laughing
Не обичам да страдам! Peace

# 395
  • Мнения: 817
Не съм искала да засегна сърдечно някой. Всеки гледа от камбанарията си.  За пример ще дам цените в комплекс Макси, на Симеоновско, и Модъра резиденс, малко по-нагоре. 1000 евро е разликата на квадрат. Като ми миришат чорапите за първото, ще живея на второто място.

# 396
  • Мнения: 5 059
Записвам се да ви следя, че ни предстои.
Съпругът ми е безработен. Ако докажа мой доход над 2000 лв., ще ми позволят ли вноска от около 1000-1200 лв на месец? Не издържаме деца.

Ще ви отпуснат не повече от 1000 лв да е вноската на месец.
Не трябва да е повече от половината ти доход.
Точно за това последно се пазарих с моята банка.Доказания ми доход е 1350 лв.На ръба бях да не ми позволят вноската да е 670 лв. Simple Smile

# 397
  • Мнения: 18
Може ли да ми кажете при вас колко време отне входирането на лихвата? Ние изпратихме всички документи без данъчната оценка на 12.02 и все още не са ни входирали лихвата.

# 398
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да попитам някой запознат ли е с тегленето на голяма сума от банка?
Какви са условията и ще ми отпуснат ли 100 000лв ? Не става въпрос за жилище .

# 399
  • Мнения: 5 903
Високи доходи, обезпечение на кредита...Обикаляш няколко банки и проучваш условията.

# 400
  • Мнения: 3 910
Здравейте, искам да попитам някой запознат ли е с тегленето на голяма сума от банка?
Какви са условията и ще ми отпуснат ли 100 000лв ? Не става въпрос за жилище .

Ако не става въпрос за жилище и не става дума за предоставяне на обезпечение, то потребителски за 100 000 никой няма да отпусне, на 99% съм сигурна.

# 401
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте, искам да попитам някой запознат ли е с тегленето на голяма сума от банка?
Какви са условията и ще ми отпуснат ли 100 000лв ? Не става въпрос за жилище .

Ако не става въпрос за жилище и не става дума за предоставяне на обезпечение, то потребителски за 100 000 никой няма да отпусне, на 99% съм сигурна.

Никой не дава толкова голям потребителски кредит, така е. Но може да се вземат 2, с които да се събере нужната сума. В такъв случай е препоръчително да се ползва кредитен консултант. Аз така направих през 2014 г. (93 000 лв.).

# 402
  • Мнения: 5 903
Защо да плаща процент на кредитен консултант? Отива по едно и също време в две банки, одобряват я едновременно, тегли отпуснатите думи по едно и също време.

# 403
  • София
  • Мнения: 853
На сметки е така, НО реално цялата сума може и да не се получи от 2 Потребителски кредита. Много зависи Банката по вътрешни правила, каква стойност е приела за необезпечена кредитна експозиция т.е ако са приели, че домакинството/кредитополучателя може да има до 60 000 лв. необезпечен кредит / това включва кредитни карти, бързи кредити, потребителски кредити/ , то няма как да отпуснат 100 000лв , най-общо казано. Всяка Банка, се застрахова и с допълнителните кредити от други Банки, та този сценарий за 2 кредита паралелно изтеглени от различни институции.... трудно да се случи по едно и също време и после си носи негатива.

# 404
  • Мнения: 6 549
Има ли някой с по-скорошен опит с теглене на ипотечен (около 30% от цялата сума) на акт 15, преди акт 16?
Отпускат ли и дали искат ипотека в/у друг имот?
Използвам случая да питам и при доказване на доходите, освен  доходи от ТД и ГД, евентуално и доходи от наем /който има/, интересуват ли се банките от доходи от социален характер (помощи, инв. пенсии)?

Общи условия

Активация на акаунт