Имате ли киселини?

  • 1 337
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 281
Имате ли киселини? Аз съм в средата на бременността и от няколко дена имам киселини, което е странно, защото се появиха внезапно. До сега не бях имала. Не мога да разбера дали са от някаква храна, или от бременността. Вие имате ли? Как се справяте с тях?

# 1
  • Мнения: 1 123
Да, имах. Родих и приключиха. Борех ги с "Гавискон", чувала съм и за газирана вода, но не съм пробвала. Спях направо седнала, подпряна на 2-3 възглавници. Беше ужасно и постоянно мъчение, а киселините ... еб*си мамата най-меко казано.  И при мен беше изведнъж. Звънни на доктора и спокойно, минават!

# 2
  • Мнения: 136
Киселините са най-отвратителната част на бременността.. и аз имах ужасни, и аз с Гавискон ги борех, всичко минава като родиш.. но до края на бременността се засилват много, бих казала ужасно много... за съжаление ще трябва да изтърпиш, макар на моменти да е нетърпимо..

# 3
  • Мнения: 2 288
Оу. Имах кисекини и с двете бременности. С първата ги контролирах с газирана вода, прясно мляко и вода с лимон, а през втората бяха нетърпими - бианацид и талцид по предписание на АГ.
След раждането ще приклчи, стискай зъби!

# 4
  • USA
  • Мнения: 7 233
Получават ми се от определени храни:
авокадо(не ям)
оцет в салатите(замених с лимон)
картофи,комбинирани със сирене(спрях тази комбинация)
определени витамини(и тях смених)

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 113
Имах киселини от началото до края на бременността. Спях полулегнала на 3 възлавници. Отвратително нещо. Всичко изчезна още в деня, в който родих.

# 6
  • Мнения: 579
Бях с ужасни киселини, особено последните три месеца. Талцид ме облекчаваше донякъде, помагаше ми и студено прясно мляко.

# 7
  • Мнения: 2 883
От както влязох в 9-тия месец имам почти всеки ден. Понякога се появяват докато спя, а понякога и просто след чаша вода. Тези, които са се появили от нищото не мога да преборя, но другите, които вероятно са от храни, ми помага ако ям кисело мляко или ябълка.

# 8
  • Мнения: 4
Да, с първата бременност ме мъчеха ужасно и сега пак започват с второто. От всичко ми излизат. Помага ми газираната вода-не знам колко литра съм изпила. И хлебна сода в краен случай- разтворена в чаша вода.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 376
С първото много ми помагаше сладолед, но то беше лятно. Зелените ябълки в началото, после спряха да действат.

Сега чакам едно декемврийче и е голяма мъка. Сладолед избягвам, за да не дразня баткото, и просто търпя.

Пия често и по мъничко вода, храня се пак така, за да не пълня много стомаха. Спя наляво, също помага малко. Когато сядам или се накланям също притискам стомаха и избиват, затова често избирам да стоя права и клякам предимно от коленете.

Доста е досадно, но роди ли се бебчето, ще забравиш моментално за тях. Wink

# 10
  • Мнения: 29
Влизам след ден в 38г.с, до сега не съм имала проблем с киселините, ако имах киселини, бяха супер слаби и за съвсем кратко. Снощи обаче разбрах какво са тегави киселини, даже се разплаках. Пих хлебна сода с водичка и ми минаха.

Общи условия

Активация на акаунт