Какво ни казват планетите тази седмица? - 3

  • 60 243
  • 799
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 362

[/quote]Това може ли да бъде съотнесено към  юпитер и луна в опозиция, но в натална карта?
В натална карта, Луна опозиция Юпитер е добър аспект, но има значение кои домове управлява и на какво са сигнификатори Луната и Юпитер. Най-общо можем да кажем, че притежателя се стреми към постоянно изучаване, или разширение на умения, интерес към философия...но все пак трябва да се види цялата карта и е важно в какви знаци и домове са разположени тези планети.
Откъса който съм написала е от трактат от класическата астрология и се отнася за транзит.
Юпитер е бнефик или добротворец, в зависимост от положението в наталната карта и аспектите, той не поразява,
но ако е в слабо положение по дом най-вече, не помага..

# 346
  • Мнения: 362
Никога не разглеждам само един аспект,а цялата конфигурация . Един аспект може да е прекрасен,но в
комбинация с негативен  не можем да очакваме изцяло позитивни неща - просто ще се разминем с тях или пък
силата на негативните ще е минимална.При мен съвпада Марс/Уран проработи,защото Уран ми е управител на Слънцето,а имам и екзалтиран Марс в натала. Принципно, когато в натала планетите са силни , взаимодействието между тях в транзити се усеща.

По повод този "велик и опасен" транзит мога да кажа, че имам транзит на Плутон и Сатурн в квадрат към Слънцето и Марс, и транзит на същият този Марс към Слънце-Марс, но нищо не ми се случва.
И ще ви кажа защо, -никоя от тези планети не е Хронократор в този период.
Така че един транзит не е достатъчен. И Водолей се управлява от Сатурн в дневна карта, а в нощна карта от Сатурн и Меркурий.

# 347
  • Мнения: 1 750
Елеида,мисля,че точно тези транзити Ви влияят точно сега.

# 348
  • Мнения: 5 115
Здравейте, чета темата като напълно непросветена, но любопитна какво казват звездите.
В момента подходящ ли е периода за закупуване на жилище? Извинявам се, че питам за личен въпрос, но ми е спешно. Благодаря Flowers Hibiscus

# 349
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Ще напускам работа,получих предложение и смятам да приема,
Според прогнозите за тази седмица е добър момент,но докато кажа на сегашната работа и докато ми свърши договора...ще е голяма драма.
Надявам се да е за добро,защото не мога повече.

# 350
  • Мнения: 1 750
Нова седмица - нов късмет! Grinning .Тя ще бъде разделна на две части : и сряда вкл. ще е спокойно,лежерно с много възможности за избор на най-различни неща -  работа, дрешки, пътувания и всичко,което сърцето и душата пожелаят. Слънцето ще ингресира в Риби на 19.02,вторник, в 2ч и 04 мин. и ще кажем  "довиждане" на въздушния елемент до 31.03,когато Марс ще влезе в Близнаци.Сега ще е времето на емпатията,грижа за другите,нуждаещите се от помощ,дори може и да прекалим с това - планетите в Риби са в квадрат с Юпитер в Стрелец или пък да правим това с някакви други цели,а не от човещина.Много ще вървят зарибяващите реклами за какво ли не.Но
въпреки негативите , считам,че ще можем да постигнем разбирателство и доближаване на идеите за съвместна работа - планетите в Козирог правят добър аспект с тези от Риби и с това дават превес на сериозните делови контакти. Късно вечерта на този ден ще е Пълнолунието в  1-ви гр. на Дева, 18ч 54 мин,точно при залеза на Слънцето  /за София/. Образуват се интересни съвпади в Риби- Меркурий с Нептун и в Козирог- Сатурн,Венера, Плутон . Южния лунен възел също е наблизо,но все още не прави съвпади.
Сряда ще имаме опозиция на Луната в Дева с посочения съвпад в Риби и тригон със съвпада с Козирог - няма да е напрегнато ще има "оттечка" на негатива чрез работа и необръщане на внимание на пиперливите закачки на Меркурий с Юпитер.Възможно е разпространение на невярна и подвеждаща информация,раздуване на задкулисни игрички във връзка с документи,да се проверяват издаване на удостоверения,възможни са всякакви грешки и дори откровени фалшификати.Това важи и до края на този месец.
В четвъртък в 17ч и 18 мин Луната навлиза във Везни като ни дава глътка въздух и излиза от фаза пълнолуние.
Намаляваща, емоциите ще се успокоят ,ще преминем на тема партньорски отношения,ще е малко по-леко общуването и не толко строго работно.
Петък е ден на смесените аспекти - ще имаме от всичко по много Simple Smile.,няма да ни липсва и енергия - Слънце секстил  /добър аспект на възможности,работен,венерин/ Марс. Същия аспект ще имаме и между Муркурий/Венера и Сатурн/Нептун.Квадратите ще са между Меркурий / Юпитер и Луна/Сатурн.
Този,последният,ще е най-неприятен - води до емоционален колапс, депресии и студенина в отношенията.
Събота,23.02, идеален квадрат в кардинални знаци - Луна във Везни опозиция на Уран в Овен и Лунните възли по линията Рак/Козирог - последен за този живот в това положение.Край!!!! Така,че събота е последен ден за непредвидени кармични срещи ,свързани с работа,дом,семейство,партньорство и по темата "аз и другите".
В 18ч и 56 мин Луната преминава в Скорпион и нещата съвсем се затлачват,няма да се чувстваме добре.
Неделя,24.02, Луната  е в опозиция на Марс в Телец,но в тригон със Слънцето и някак ще влезем в кондиция,макар и по трудния начин - обстоятелствата ще ни принудят да се "вземем в ръце".

# 351
  • Мнения: 7 006
Утре настъпва Пълнолунието, но подходящо време ли е за лекарски прегледи, ваксинации? Peace

# 352
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Като гледам този квадрат в събота, въздушните зодии да вземем да го проспим освен😀 аз пък имам курсове проект в екип, дано не фрасна някого😎

# 353
  • Мнения: 19 005
Интересен ще е и съвпадът на Венера с Плутон в събота...

# 354
  • Мнения: 24 276
Т.е? Какво имаш предвид?

# 355
  • Мнения: 1 517
Интересен ще е и съвпадът на Венера с Плутон в събота...

При мен ще се случи в 7 дом ...нещо лошо ли да очаквам? Disappointed

# 356
  • Мнения: 19 005
Ето на английски

Venus Conjunct Pluto Transit
Transiting Venus conjunct Pluto dramatically increases your need for love and affection. You want to experience companionship at a deeper, more intense level. This can lead to problems if you are single, but this transit can also throw a spanner in the works of a healthy relationship if you play your cards the wrong way.

You will be wielding greater power to attract friends and lovers. You can have a magnetic attractiveness that pulls people in at the subconscious level. Problems will arise if you consciously misuse your increased pulling power. In this case, there will be a tendency to manipulate others by guilt tripping or other subversive tactics.

Other behaviors to beware of, not just in you but in others, are possessiveness and jealousy. Infatuation is fine and you may fall deeply in love at this time. But stalking and spying are not acceptable, and if married then an affair at this time would have most serious repercussions. There may also be a tendency to fall for negative or dangerous types of people like criminals and heavy drug users.

If in a healthy and happy relationship, then this transit can lead to intense sexual experiences if the other half is keen. This may include a degree of bondage, probing or pain. If single, then instant attraction could lead to a profound and karmic relationships. In both cases, openly giving love and affection without catches is the key to satisfaction.

# 357
  • Мнения: 1 750
Ето и превод на горния текст от компютърния преводач Grinning
Венера Конункт Плутон Транзит
Транзитиращата Венера в съвпад с Плутон драстично увеличава нуждата ви от любов и привързаност. Искате да преживеете спътничество на по-дълбоко, по-интензивно ниво. Това може да доведе до проблеми, ако сте неженени, но този транзит може също да хвърли гаечен ключ в работата на здрава връзка, ако играете картите си по грешен начин.

Ще притежавате по-голяма сила, за да привлечете приятели и любовници. Можете да имате магнитна привлекателност, която привлича хората на подсъзнателно ниво. Ще възникнат проблеми, ако съзнателно злоупотребявате с повишената теглителна сила. В този случай ще има тенденция да се манипулират другите чрез препъване на вина или друга подривна тактика.

Други поведения, които се пазят не само от вас, но и от други, са притежание и ревност. Увлечението е хубаво и можеш да се влюбиш в това време. Но дебненето и шпионажът не са приемливи и ако се ожени, аферата в този момент би имала най-сериозни последици. Възможно е също така да има тенденция за падане на негативни или опасни видове хора като престъпници и употребяващи тежки наркотици.

Ако е в здрава и щастлива връзка, тогава този транзит може да доведе до интензивни сексуални преживявания, ако другата половина е запалена. Това може да включва степен на робство, сондиране или болка. Ако са единични, тогава незабавното привличане може да доведе до дълбоки и кармични отношения. И в двата случая открито даване на любов и привързаност без улов е ключът към удовлетворението.

# 358
  • София
  • Мнения: 12 366
Бихте ли ми казали дали периода е подходящ за закупуване на кола?

# 359
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Значи ще е напечено в спалнята този уикенд.Харесва ми Grinning

Общи условия

Активация на акаунт