Детската градина - Тема 22

  • 32 079
  • 647
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 5 283
В нашата градина казаха, че извиняват служебно по време на грипната ваканция. Логиката е, че много деца имат по-големи "малки" братчета и сестричета - ученици, които са грипна ваканция, поради което някой ги гледа, т.е. може да има кой да гледа иначе здравото дете. 

# 466
  • София
  • Мнения: 8 932
В нашата детска градина първо казаха, че ще извиняват служебно тези дни, но вчера след обяд получили указание от Директор на дирекция "Образование" на Столична община, че отсъствията за периода 27.01.20-04.02.2020г. ще бъдат извинени с медицински бележки или заявление по уважителни причини.

Много ми е странно поради какви причини грипната ваканция не важи за яслата и детската градина. Според мен там децата са още по-уязвими и податливи на разболяване. Без грипна епидемия моя син ако изкара две седмици без прекъсване го считам за страхотно постижение.
.

Ако важеше грипната ваканция в ДГ и ЯС то това означава че трябва да ги затворят.Хем да са отворени  хем да са служебно признати хем туй хем онуй .Е няма как да се угоди на всяко едно наше желание !!Аз лично съм съгласна при грипни епидемии да затварят ДГ и у-ща 😊
И аз бих била съгласна, ако и от работата ми дават извънредна отпуска, както е при учителите.
Сега ще има указание от общината да извиняват служебно отсъствията, защото предучилищните групи в ДГ ще си изгорят голям брой от разрешените 10 дни по домашни причини. А е безумно да се взимат бележки от ЛЛ точно в период, когато пред кабинетите е пълно с истински болни.

# 467
  • София
  • Мнения: 23 162
Но пък е добре в градината тия дни. Поне при нас в групата са 8-10 деца.
Родителите не влизат. Иначе се изсипва половината рода сутрин да изпрати детето, а пространство за обуване е сигурно три квадрата и оттам влизат 4 групи по 35 деца.

# 468
  • София
  • Мнения: 5 283
При нас са сборни групи заради много болни още от миналата седмица...

# 469
  • София
  • Мнения: 23 162
При нас днес ново съобщение.
Ще се извиняват отсъствията само на подготвителните групи.

# 470
# 471
  • Мнения: 10 685
Ще се осмеля да задам един въпрос - може ли някой да обясни защо масовото мнение е против смесените групи?
Аз наистина не разбирам, ако децата са здрави защо да не са в смесени за кратко време?

# 472
  • Мнения: 1 807
Ще се осмеля да задам един въпрос - може ли някой да обясни защо масовото мнение е против смесените групи?
Аз наистина не разбирам, ако децата са здрави защо да не са в смесени за кратко време?
Принципно би трябвало да е заради интереса на децата, когато са в тяхната си група общуват с техните си учители, с едни и същи деца, има повтаряемост, която им носи спокойствие, че нещата са предвидими. Промяната на обстановката им създава тревожност и някои деца не искат да ходят на смесени групи при други деца и други учители.

# 473
  • София
  • Мнения: 8 932
Ще се осмеля да задам един въпрос - може ли някой да обясни защо масовото мнение е против смесените групи?
Аз наистина не разбирам, ако децата са здрави защо да не са в смесени за кратко време?
Aз съм твърдо за смесените групи. Абсолютно непрактично ми се вижда, да се поддържат 5 групи по 4 деца, вместо да се съберат в една. Все пак говорим за една седмица, нищо няма да им стане на децата за това време.

# 474
  • Мнения: 10 685
Аз също съм "за" , не виждам някакъв сериозен проблем, затова и попитах тук.

# 475
  • Мнения: 4 708
Аз също съм "за" , не виждам някакъв сериозен проблем, затова и попитах тук.
Защото е изкуствено създадено това понятие. Пресен пример в понеделник в групата на детето са почти всички деца 4-5 отсъстващи максимум 20 присъстващи и здрави деца. Обявява се във фБ групата, че се минава на сборни групи, и в момента са 4 деца от групата на детето ,останалите си намират явно кой да ги гледа за 10 дни. Уж трябва да ги водят там здрави, но е факт, че винаги се разболява точно когато ходи на сборни групи. Лятото същата история, 20 деца от едната група и още толкова от другата ги правят сборна и се събират по 40 деца на едно място.

# 476
  • София
  • Мнения: 5 283
Ще се осмеля да задам един въпрос - може ли някой да обясни защо масовото мнение е против смесените групи?
Аз наистина не разбирам, ако децата са здрави защо да не са в смесени за кратко време?

Аз съм напълно ок със сборните групи, ако не е за постоянно. Да, децата имат нужда от рутина и познатост, но е добре да свикват с подобни промени понякога и да не се травмират от това. По мои наблюдения масово родителите са против и събират от девет кладенеца вода, за да не пускат детето си на сборна група.

# 477
  • Мнения: 16 871
Синът ми тръгна на ясла 11 ноември. Ходи 1 седмица и се разболя. Беше вкъщи доста дълго време. Когато реших да го пускам ми казаха, че ще са сборни групи(около  празниците декември). Не го пуснах, защото той още не се беше адаптирал към неговите госпожи и група, и реших да не го стресирам с нови.

Иначе против сборните групи нямам против, моето притеснение е към госпожите, които не познавам,  знаете защо (заради всички скандали с лошо отношение ), но в крайна сметка не бих го спряла.

# 478
  • Мнения: 896
При нас за пореден път ще се извиняват служебно, няма да се извиняват, ще се извиняват, няма да се извиняват. За тази учебна година това е трети път.
Вчера като взех детето ми казват че отсъствията ще се извиняват служебно, днес гледам в групата във фейсбук НЯМА. Това вече ми идва повече.
 

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 5 906
Да и при нас пак ще се извиняват служебно. Това сигурно е предпоследното решение Smile

Общи условия

Активация на акаунт