Извънматочна бременност или спонтанен аборт?

  • 1 368
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здбавейте. За първи път се включвам с тема до сега бях само читател.
Преди девет месеца родих момченце живо и здраво, нормално раждане с кръвоизлив накрая. Много се страхувах от втора бременност и ето че сега тестовете показват + резултат, но не се вижда бременност. ПМ беше на 2.10, отидох на преглед на 13.11 и докторът ми каза, че никъде не вижда бременност, да повторя теста и да отида пак след една седмица. Вчера започна едно оскъдно тъмнокафяво течение.Днес отидох на преглед, докторът ми го нямаше в този момент и ме прегледа негова колежка. Тя също не видя бременност и ми обясни че, нещата водят към извънматочна и може да се наложи спешна операция. Повика гинекологът ми, той също не откри плоден сак. Искаха да остана под наблюдение, но аз отказах. Направих си ЧХГ (резултат 429) и се прибрах вкъщи. След около час забелязах че, от мен е изпаднал голям съсирек и течението стана обилно и по-светло. В понеделник съм пак на преглед. Моля за мнение. Ако някоя от вас е минала през същото ,ще съм много благодарна да ми каже нещо повече.

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 14:39 от Krisiqna23

# 1
  • София
  • Мнения: 1 324
От октомври досега е минало доста време, би трябвало да се види  дали е извънматочна  .Да няма грешка в датите нещо?
Чхг показва че има бременност, ама къде ? Пусни след 48 часа пак, но моя съвет е да отидеш на друг лекар. Ако е извънматочна си е сериозно

# 2
  • Мнения: 3
Няма грешка в датите. След раждането цикълът ми стана редовен. В понеделник ще пусна пак. Знам, че е много сериозно и затова се притеснявам. Колкото до доктора преди време обиколих доста и този се оказа най-добрия. Трудно ще са доверя на друг след всички глупости които чух от гинеколози.

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 14:40 от Krisiqna23

# 3
  • Мнения: 4 518
ПМ последна менструация ли е? Ако да, какъв е този преглед на 13.10?

# 4
  • Мнения: 5 468
Повторното ЧХГ ще даде насоки. Ако пада, значи бременността е приключила.

# 5
  • Мнения: 3
Да последна менструация е. На 11.11 направих първия тест и на 13.11 отидох на преглед. Съжелявам, объркала съм.

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 14:38 от Krisiqna23

Общи условия

Активация на акаунт