Вежди – Грижа, оформяне, растеж – Тема 3

  • 25 180
  • 208
  •   3
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, някоя от вас оформяла ли е веждите си с лазерна епилация. Предлагат ми в салона, в който ходя, но се притеснявам какъв ще е ефекта и по-специално две неща - дали няма да останат тъмни петна по лицето и дали е безопасно за очите - все пак това е лъч, който не знам къде достига

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
А как е разликата между това, да си оформяш веждите с конец, и това, да отстраняваш излишните косъмчета с пинсета?

# 17
  • Мнения: 1 168
След около 15-20 години яко скубане, моите вежди станаха ужасно тънки. Да не говоря, че са си редки по принцип. А на всичкото отгоре са и по-светли от цвета на косата (а аз съм с кестенява коса) През лятото пък съвсем се губят, стават още по-руси. Преди година и половина казах "край" спирам да ги скубя, за да станат по-дебели. Ефектът - на места изникнаха косъмчета. Само дето тия места бяха ония места, където трябва да се скубят, т.е. местата извън естествената форма. Същевременно обаче продължавах да ги подчертавам с молив. В един момент се замислих, дали точно нещо, някаква химия в молива, им пречи да израснат. И спрях да го ползвам. Повярвайте ми имаше ефект. Но и не само това.
Една приятелка ми каза, че маже нейните с витамин А. (Аз бях чувала, че трябва да се мажат с витамин Д). Набавих си и аз. Със стара спирала почнах да ги разчесвам през вечер в продължение на около 4 месеца. Подобриха се значително. От начало изникна ред косми през един ред от нормалните ми вежди. Все едно имат по два реда косми, вместо една вежда със значително разстояние по между им. На по-късен етап се появиха и свежи нови попълнения косми в пролуката между двата реда. Естествено, беше ужасно смешно, но пък със слънчевите очила можех до известна степен да се понасям. Сега, след като нещата са гооооре-долу ок, само махам излишните косми извън формата с пинцета. Дупчиците, които останаха на места запълвам по различни начини. Ползвала съм Мейбълин Brow satin, ползвала съм и гелът Tatto brow. Напоследък само със матови сенки запълвам.

# 18
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Докато уцеля правилната тема, изписах един ферман в друга.

Да попитам.
До съвсем скоро ползвах този молив за вежди  и общо взето си бях доволна, само че се свърши и отидох за нов.



Да си призная, не знам как, но девойката консултантка ме омагьоса с другият им популярен продукт, дори ми направи веждите и много се харесах.
Добре, сдобих се с този продукт, който не съм сигурна как да опиша, но повечето от вас знаят за какво става дума. Взех и подходяща (според консултантката) четка, #12






До тук добре, оставям настрана, че ми отнема повече време, но това не е толкова голям проблем, работата е там, че сутрин изглеждат добре, а следобяд вече не чак толкова.  Някак си стоят на точици  Crazy
Въпросът ми е под тази продукт, слага ли се нещо друго на веждите и ако да, какво? Или се слага върху него и пак какво би било то?

Благодаря авансово, в случай, че някоя добра душа, намери време да ми отговори  Peace

# 19
  • Мнения: X
Не съм ползвала подобен продукт, ползвах лятото вид спирала за вежди на есенс и катрис, добре се държаха, на жегата не се стичаха.

# 20
  • Мнения: 69
Daylily аз използвам помадата на Анастасия от години, но винаги "запечатвам" от горе със сенки за вежди. При мен нямат мърдане.

# 21
  • Мнения: 7 257
Аз подсилваме моите с молив и над него слагам спирала за вежди. Изглеждат съвсем естествено и не мърдат цял ден.

# 22
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Daylily аз използвам помадата на Анастасия от години, но винаги "запечатвам" от горе със сенки за вежди. При мен нямат мърдане.
Помада! Точно това е думата  Peace Въобще нямаше да се сетя за тази дума. Благодаря!
Така сега, кажи, моля, какви са тези сенки за вежди? Ако може и линк към продукта, че направо да го поръчвам.

# 23
  • USA
  • Мнения: 7 288
А как е разликата между това, да си оформяш веждите с конец, и това, да отстраняваш излишните косъмчета с пинсета?

И аз питам същото.Нали крайният резултат,скубане/оформяне, е един и същ.Какво значение дали се отстраняват с конец или пинсета?
Сама се оформям от много години.Имам над 15 молива,гела и четки за оформняне и разнообразявам всеки път.Най са ми удобни моливите.

# 24
  • UK
  • Мнения: 957
Сама си ги оформям. Моите са доста редки и в момента се опитвам да ги мажа редовно с рициново масло. Резултат за момента не виждам, но скоро започнах.

# 25
  • Мнения: 4 270
Има на много места. Аз си ги правя в квартално салонче при много добра козметичка за 10 лв., но първо ми ги направиха в Chix в Ринг мол и тогава се харесах страшно, за да продължа.
Благодаря, densi!
Ще се вдигна в събота за едни вежди до Ринг мол-а, че вечер задръстванията са кански.

# 26
  • Мнения: 786
Daylily, аз също използвам подобни помади, просто при самото нанасяне гледам да няма струпване на материал, така да се кажа, а ако се случи сресвам с четка от стара спирала и излишното или остава на четката и излиза над веждите и избърсвам внимателно. По - лесно ми е с този вид запълване, понеже с молива "точиците" по - трудно се разнасят. Надявам се да ме разбра .

# 27
  • Мнения: 310
На Anastasia помадите са много хубави, тъкмо ми свърши моята миналата седмица, но я поднових с MAC.

# 28
  • Мнения: 2 179
А как е разликата между това, да си оформяш веждите с конец, и това, да отстраняваш излишните косъмчета с пинсета?

И аз питам същото.Нали крайният резултат,скубане/оформяне, е един и същ.Какво значение дали се отстраняват с конец или пинсета?
Сама се оформям от много години.Имам над 15 молива,гела и четки за оформняне и разнообразявам всеки път.Най са ми удобни моливите.
С конец изглеждат по- прецизно оформени..не съм съгласна, че крайния резултат е един и същ.

# 29
  • Мнения: 1 467
не съм си правила с конец, но знам че хваща и най-малките косъмчета, който пинсетата би изпуснала

Общи условия

Активация на акаунт