Козметика за бременни

  • 9 063
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 582
Какво значи "старай се да не качваш много"?? Една бременна жена има нужда от енергия. Да, естествено, че не е полезно да се ядат "бързи храни", много мазно, много тестено, но най-важното е да е разнообразно хранене и в крайна сметка като ти се яде нещо - яж. Аз лично съм строго против ограниченията и да се мисли как да не качиш кг по време на бременност. Който го мързи после да спортува, това си е негов проблем.

За душ геловете - ползвам бебешки, защото от другите ми мирише гадно и не мога да ги понасям.

За стриите - всичко е ген. Някои жени са имали, други - не. Но, ако реша да се мажа някой ден може би ще пробвам на Матернеа или Мустела.

# 31
  • Мнения: 119
Присъединявам се с препоръка за Палмърс. Втора бременност мажа упорито у нямам стрии,освен една на пъпчето. Аз съм предразположена. Имам по ханша от пубертета и малко по гърдите.Не забравяйте да мажете и тях.

# 32
  • Мнения: 118
Продуктите на палмърс и биобаза и съм страшно доволна нямам нито една стрия след раждането.

# 33
  • Мнения: 1 112
+1 за олиото на Мустела

# 34
  • Мнения: 2 836
Момичета, за тяло ползвам кокосово масло... Но за лице - нямам идея какво, дайте съвет? (Кокосово не става - кожата на лицето ми е мазна и с финни бръчици 30+)

# 35
  • София
  • Мнения: 633
Да побутна малко темата. Ползвате ли гел лак и маски, кристали, олиа за коса по време на бременноста?

# 36
  • Мнения: 15 356
Серуми,кремове,цялостен грим,гел лак,маски,спрейове за коса ,кристали,олиа ,крем за коса и т.н.ползвах.И взех че родих здраво и доста палаво дете .Лека бременност!

# 37
  • София
  • Мнения: 633
Благодаря Bobchita!
А кога започнахте да се мажете с масла против стрии?

# 38
  • Мнения: 2 591
Всичко полэвам като коэметика, с иэключение на ретиноли и концентрирана салицилова киселина.

Гел лак не харесвам от преди бременността, така че не полэвам и сега, но като цяло съм чувала, че не е ок. Эа коса също полэвам всичко беэ продукти с концентрирано количество кофеин и етерични масла в тях. Но иначе олиа тип кристали, стилиэиращи и т.н.-да.

Най-любимият ми крем против стрии е на виши. В понеделник влиэам в 8ми месец(32  гс), полэвам го от началото на 5ти-края на 4ти и нямам нито една стрия. Качила съм 7кг эа сега.

# 39
  • Мнения: 15 356
Благодаря Bobchita!
А кога започнахте да се мажете с масла против стрии?
От 12 г.с.Олио и мляко ползвах ,редувах ги до края и един месец след раждането .Мазах се сутрин и вечер ,Матернеа ползвах.БГ марка е .Нямах стрии,но е до кожа това .Аз родих на 35 ,друго момиче на 22 се нацепи в родилното.Над 30 не ставали стрии съм чела .

# 40
  • Мнения: 2 591
Да бе, над 30 не стават стрии друг път. Това са някакви градски легенди. След 30 кожата е още по-малко еластична, така че дори вероятността е по-голяма да получиш стрии.
Факторите эа стрии като цяло са:
ген, качени кила (колкото по-малко и по-равномерно, а не наведнъж качени, толкова по-малка опасност...) и подходяща грижа. Понякога дори да сме предраэположени към обраэуването им, може да предотвратим щетата с маэане, пиене на достатъчно вода, достатъчно протеин в храната и др....
Единствено ако качите 20-30 кила не виждам как ще предотвратите стриите, тогава ще ви е на помощ само невероятния ген според мен.

# 41
  • Мнения: 15 356
Таман 30 качих,десет свалих в родилното,десет първите две седмици и после още 12 за 7 месеца.Стрии нямам.Многл вода задържах и имах отоци и ужасен воден целулит .

# 42
  • Мнения: 2 591
Ама то истории всякакви има, сега ще се юрнат да иэреждат всички колко са качили и дали имат стрии. Есенцията е, че има няколко фактора, които са важни (ген, качени кила, грижа) и кои ще иэиграят роля при вас, ще си покаже на края на бременността. Ако не ви се рискува, поне се мажете и контролирайте колкото може кантара.

Критиката ми е към иэкаэванетп, че след 30 не се получават стрии и абсолютно ненагледния пример, че някаква 22 годишна се е нацепила, а 30+ не. 😄
Това, че при 20-30 качени кила е трудно да не се появят стрии е мое мнение и според мен тогава играе най-голяма роля генът, подпомогнат минимално от грижата. НЕ от факта, че някой е 30+.

# 43
  • Мнения: 15 356

Неуместна ти е критиката .И възрастта,и расата и гена и много неща оказват влияние.

# 44
  • Мнения: 413
Аз за косата си ползвам маска, балсам и шампан както преди да забременея. Единствено си смених боята за коса с безамонячна и съм много доволна. Понеже съм с много тъмен корен, а се боядисвам русо, не очаквах, че ще ми върши работа, но за щастие се получава супер. Гел лак не слагам, но не защото вреди, а за да не ходя в салона и да не рискувам с този ковид. Днес поръчах масло против стрии на Palmers и ще кажа мнение, като започна да го ползвам. Темата е много полезна, надявам се да има често мнения в нея. Благодаря ма всички, които са изказали опит. Отскоро съм бременна и днес се сетих за тези стрии…

Общи условия

Активация на акаунт