Рисунка върху крушка

  • 9 441
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, наскоро приятеля ми донесе една голяма 💡. Много ми харесва и реших да я изрисувам, но не знам с какви бои. Въпросът ми е може ли с темперни бои, защото гледах тези за стъкло и са доста скъпи, а за една 💡 не си заслужава да купувам и после да ги хвърля.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 546
Здравейте, наскоро приятеля ми донесе една голяма 💡. Много ми харесва и реших да я изрисувам, но не знам с какви бои. Въпросът ми е може ли с темперни бои, защото гледах тези за стъкло и са доста скъпи, а за една 💡 не си заслужава да купувам и после да ги хвърля.
Дъщеря ми ходеше на някакъв клуб по рисуване, направи една купичка точно с бои за стъкло. Съхна и не я ползвах няколко месеца, на първото миене с препарат на ръка, половината рисунка се обели. Сигурно трябва да се изпече, ама аз не съм наясно, а и в къщи едва ли ще стане. Може би с перманентни маркери, не съм убедена разбира се,че става.

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 10:23 от Миленски

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Акрилни. Първо я мини с бяла боя, латекс (някаква основа), после рисуваш с акрил, и после като изсъхне може да запечаташ с лак. Също така аз бих я направила с декупаж. Малко по-трудно е върху стъкло, но може да се упражняваш първо

# 3
  • Мнения: 8 905
Подкрепям идеята за акрилни бои и/или декупаж!

Темперните не са подходящи.

Миленски, има различни боички за стъкло.
На Марабу са най-качествени.
Изсъхват почти веднага и не падат при миене.

Общи условия

Активация на акаунт