Forever kids или Марсианци?

  • 8 969
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 944
Кои витамини да избера? Някой дава ли от тях, давали ли сте, доволни ли сте? Колко време се дават? Давала съм досега само сиропи Апровит, Флорадикс Киндервитал, Имуноглюкан, давала съм и продукти на Аквасорс.. Еми от към имунитет резултат не видях. Единствено видях промяна в апетита от Флорадикса. И знам, че те се дават по схема, а не постоянно. А за тези витамини, за които питам, изобщо не съм наясно.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 214
Марсианците са гола вода!
Дълго време отказвах да купя, накрая майка ми се изръси за желираните. 1 желе съдържа 50 мг вит. С, което евентуално може са стигне за бебе. И общо взето, това е. Минимална доза нещо си и максимална доза реклама.
Аз бях доволна от Саностол.

# 2
  • Мнения: 4 731
От Марсианци не видях никакъв ефект миналата зима. Детето беше с ларингит (слабото му място) през 2-3 седмици. Сега от септември давам Имуномикс и, да чукна на глава, още не е боледувал. Обаче приложих и друг метод - заведох го на слънце и море в края на октомври. А може и тази година просто така да се е получило. Трудно е да се каже!

# 3
  • Мнения: 579
Давала съм Марсианци Имунофорте. Не мога да кажа, че върши чудеса, но аз нямам и кой знае какви очаквания. Въпросният сироп е с черен бъз и бета глкани.

# 4
  • София
  • Мнения: 256
Давам на детето си само ФОРЕВЪР кидс, икономични са, а и ми се струват по -
 здравословни. Другите не съм давала никога така че не мога да ги коментирам

# 5
  • София
  • Мнения: 3 049
Аз съм давала Саностол - повлия добре апетита. С бета глюкан съм давала Имунобор, но той е с друго действие. Отскоро давам продуктите на Форевър и съм наистина доволна. Аквасорс също не са лоши продукти, но са едни разтворими капсули и синът ми преди не искаше да ги пие.

# 6
  • Мнения: 306
Моята дъщеря пие Форевър кидс, аз също периодично ги пия. Съдържат толкова полезни съставки за жената, като магнезий, калций, вит.Д, желязо, цинк и още доста ...

# 7
  • Мнения: 34
Аз също давам на дъщерите си Форевър Кидс. Доволна съм, втора година ги ползваме. Децата боледуват много по-рядко, а като се случи, минава бързо и без усложнения.
Марсианци не съм им давала.

# 8
  • Мнения: 3 223
Пробвала съм също много неща,  има две комбинации, които действат и дъщеря ми не боледуваше с тях. Говоря в минало време, защото вече е малко по-голяма.
Едната е алое на Фоевър заедно с витамините им Forever Kids. При тях поне дават, че всичко е напълно естествено. Действа комбинацията , не едното само поотделно.
Другата комбинация е Имуноглюкан и Мултисаностол, също заедно, не поотделно.

В Марсианци има аспартам, което ме отказа от тях.

# 9
  • Мнения: 4
А във Forever Kids има ксилитол и още един изкуствен подсладител, има и сорбитол. За аспартама  изобщо няма смисъл да коментирам, в голяма част от диетичните газирани напитки се използва именно аспартам, който се оказа много вреден.Някоя мама, която е по- наясно с химичните свойства на изброените подсладители нека се включи. Да, предназначени са за деца, но и през 60-те- , 70-те години смятаха много от консервантите за напълно безвредни, а с годините и след дълги и подробни проучвания се оказа, че една голяма част от тях са канцерогенни и бяха забранени за употреба в много държави. Не е ли по- малко рисковано да се дава съобразена с възрастта доза вит. Ц?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 523
Въпросните съставки и стабилизатори като ксилитол и сорбитол си съществуват в природата. Те не са полезни, когато са създадени по изкуствен химичен път.
Форевър извличат  ксилитол и сорбитол от царевица. Това са натурални подсладители, които си се срещат в боровинки, ябълки, сливи,  гъби... Тъй като тези подсладители са извлечени от естествен източник на опаковката си пиеше, че е без изкуствени оцветители и подсладители.

Колежката на работа ми беше задала същия въпрос за тези две добавки и ме пита, с какво тези на Форевър са по-добри и й ги препоръчвам. Отговорът ми беше, че едните витамини са синтетични (Марсианци) , а другите не. При което тя нищо не ми каза. След няколко дни (явно си е направила труда да потърси информация) ми каза: "Права си". А тя много чете какво купува, подробно изчита листовките на всичко, а и майка й е лекар и си съгласува нещата.

# 11
  • Мнения: 2 988
На големия ми син давах какви ли не сиропи за имунитет. Ами, нищо не вършеше работа.  За две години (1и половина до 3 и половина) изпи сигурно 50 шишета антибиотици. Отстранихме причината за честите инфекции(а именно сливиците) и детето е десетки пъти по-добре и без да давам маса пари за имуностимуланти с нулев ефект.

# 12
  • Мнения: 1 666
Здравейте,пиша ви на лично,че ми е нужна информация по въпроса с ваденето на сливици...

# 13
  • Мнения: 12
Аз лично препоръчвам течните витамини Vita Active на LR! Те съдържат 10 витамина.

# 14
  • Мнения: 89
Давала съм Марсианци, детето много искаше да ги пробва заради рекламите. Редовно поръчвам детски витамини от Форевър, защото съдържат натурални извлеци от плодове и зеленчуци, попълват дефицити. Не ги спирам, няма защо да си почива от витамини. Много искам да уточня, че те не са имуностимулатор, комбинирам ги с алое и други добавки, когато се налага.

Общи условия

Активация на акаунт