фентъзи и фантастика - тема 16

  • 29 834
  • 750
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 734
Чета “Алена кралица”. До 9-та глава съм, но май ще се разделяме. Едно, че не ми харесва много стила на авторката и друго големи любовни драми май се задават. Та единия принц, пък другия. Въздишки, това, онова.

# 451
  • Мнения: 5 734
Знам, че има тема във форума за търсене на книги, но книгата е фентъзи, та мисля, че ще ми помогнете. Спомням си част от анотацията. Свят в който хората говорещи и виждащи мъртъвци са низвергнати, а тези които нямат тези способности са управляващата класа. Сещате ли се за книгата и автора?

# 452
  • Мнения: 5 734
След като не съм чела Шалион на Бюджолд има ли смисъл да чета новелите за Пенрик?

# 453
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Двете нямат връзка, освен светът, в който се развива действието.

# 454
  • Мнения: 47 898
Знам, че има тема във форума за търсене на книги, но книгата е фентъзи, та мисля, че ще ми помогнете. Спомням си част от анотацията. Свят в който хората говорещи и виждащи мъртъвци са низвергнати, а тези които нямат тези способности са управляващата класа. Сещате ли се за книгата и автора?
започвала съм я и откакто писа, се опитвам да се сетя
Намери ли я

# 455
  • Мнения: 5 734
Знам, че има тема във форума за търсене на книги, но книгата е фентъзи, та мисля, че ще ми помогнете. Спомням си част от анотацията. Свят в който хората говорещи и виждащи мъртъвци са низвергнати, а тези които нямат тези способности са управляващата класа. Сещате ли се за книгата и автора?
започвала съм я и откакто писа, се опитвам да се сетя
Намери ли я
Не за съжаление, скоро и четох анорацията, но не мога и не мога да се сетя.

# 456
# 457
  • Мнения: 5 734
Е, супер. Благодаря. Ти защо не я дочете?
 След страхотните книги на Шустърман и Кристоф, съм със завишени очаквания, но за съжаление попадам все на разочарования. Пробвах Л.Е. Модезит младши, с една поредица "Сказание за острова на магиите", големи дрънканици, не ми хареса. Прочетох "Хищническо злато" на Филип Рийв, не е лоша, но не ме караше да прелиствам трескаво страниците.После реших да сменя жанра, прочетох едно криминале на автор който съм чела книги преди години и харесвах. Пак греда, тъпа, тъпа, че чак вдлъбната. Сега ще започвам "Пенрик", макар, че не харесвам много фентъзи книгите на Бюджолд.

# 458
  • Мнения: 47 898
Ами щерката си купи Стъкления трон и сега си я препрочитам Joy Имам и други свалени. Тази я изрових от телефона, след като ме глождеше кога и къде съм я почвала и чела. Там я намерих
Просто нямам време

# 459
  • Мнения: 17 390
аз също не харесвам голяма част от Бараярска цикъл (харесвам най-вече първите четири - прелюдиите, и двете за Арал и Корделия  като млади-, както и Наемниците на Дедарии  и Памет), но 1 и 3 книга от Шалион ми допаднаха доста.  В първа книга от Шалион открих събития доста сходни около обединението на ИСпания,  а трета книга ми напомня на Горският шаман на Робин Хоб. Само втора книга не ми хареса особено.  Като цяло трите книги са в една вселена, но всяка е в различен район и с различни герои.

Пенрик е добър към началото и към края, но към средата умирах от скука. Предполагам, че влиза в категорията любовно-приключенски романи на тема магия,  но не това е ме подразни, много шаблони
Скрит текст:
. лош лорд, лош маго, девица за спасяване,  добър герой в който да си влюби, монах който да им помага
.... даааа  прекалено много шаблони.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 09:20 от Джон Сняг

# 460
  • Мнения: 47 898
Шалион харесвам най-малко от книгите й, доста са ми мрачни. И Пенрик чака ред...посъбра ми се, ми нямам време, едва се наспивам, камо ли да чета

# 461
  • Мнения: 17 390
ако Шалион го имаш за мрачна книга направо не си представям какво мисилш за Водсрез на Бичагули или за Черния отряд на Глен Кук.

# 462
  • Мнения: 47 898
Водосрез не ми допадна особено докато я четях, но впоследствие бих я определила като интересна и реалистична
Поне е динамична
Другата не съм я чела
Да, Шалион са ми мрачни и меланхолични. Особено като за Бюджолд. Първата най-много ми хареса

# 463
  • София
  • Мнения: 5 463
Въпрон на вкус. Аз харесвам много Бюджолд и най.много Шалион. А от Шалион - 2 книга.

# 464
  • София
  • Мнения: 43 903
Проходът, който рекламират по фокс, да не е сериал по Кронин?

Общи условия

Активация на акаунт